Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:17, 22 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze trzeba będzie szybko budki posprzątać skoro już zaglądają jak piszesz....

Sprzątaj szybko Sylwia, bo kilka razy widziałam jak podfruwają, wchodzą na chwilkę i odfruwają M. na szczęście jesienią ładnie je wyczyścił więc czekamy na nowych sąsiadów z otwartymi ramionami Na nowej części wiszą nówki sztuki, ciekawe, kto je zasiedli.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 14:24, 22 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
my tez jesienia oczyscilismy budki, czesc byla zasiedlona cala zime co nie dziwi przy takiej zimie. ciekawe czy rudzik, ktory ulokowal sie w koszu po truskawkach w domku smietnikowym zlozy tam jajeczka, spokoju raczej tam nie bedzie, bo to rowniez przechowalnia wszelkich przydasi ogrodowych, grila, taczek, wozka itp. do tego clematisy okalaja a musze powycinac suchosci
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mgduska 14:37, 22 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też zauważyłam zimowy ruch przy budce, możliwe, że sikorki sobie w niej nocowały. Nie bardzo było kiedy posprzątać, robimy to na początku roku, a teraz boimy się zaglądać do środka. Już kiedyś się zdarzyło, że młody chciał oczyścić budkę, a ze środka wyleciał wystraszony ptaszek, więc teraz jesteśmy ostrożni. Mam nadzieję, że mrozy wytłukły ewentualne pasożyty.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 16:16, 22 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dlatego chyba ten jesienny termin jest najlepszy, nie? U nas zawsze tak w listopadzie są wszystkie puste, żadnych lokatorów i wtedy działamy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 18:03, 22 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Teraz wiemy, że tak, ale jesienią nie wiedzieliśmy
____________________
Sałatka pokrzywowa
TAR 18:07, 22 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
to lepiej wyczyscic jak najszybciej, poki jeszcze jajek nie poskladaly. jak ktorys ptak zimowal to wroci do budki. bez obaw. ile razy ja wystraszylam rudzika czy kosa, nie zlicze a on i tak na swoj koszyk wraca. widze tylko, ze siedzi na plocie i czeka az wreszcie wyjde z domku i on bedzie mogl do swojego lokum powrocic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
beta 08:23, 23 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Mgduska napisał(a)


To przecież tak jak ja Zwłaszcza po uporządkowaniu, pograbieniu i przycięciu. Jest miejsce na wyobraźnię i radość czekania, a każdy nowy pęd to święto. Można siedzieć w słońcu, pić kawę i czekać, aż wszystko urośnie, prawie czuć ten mozolny wysiłek wychodzenia z ziemi. Wreszcie wszystko pachnie, a powietrze pełne jest dźwięków drobnej krzątaniny - już teraz, kiedy się budzę, słyszę, że COŚ się dzieje

Ale u mnie jeszcze na całej połaci śnieg


Fajnie napisane. Jeśli pozwolisz to też się pod tym podpisze
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Brzozowadzie... 14:17, 23 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziś w ramach rozgrzewki przycięłam borówki amerykańskie, musiałam wyciąć sporo martwych wierzchołków, przemarzły? Myślałam, że one wytrzymują takie mrozy do -20.
Zrobiłam też przegląd róż, czarne łodygi mają dwie Ascot, mam nadzieję, że po wiosennym cięciu odbiją. reszta róż wygląda ok.
Nic więcej nie da rady zrobić, jest jeszcze zbyt mokro i za dużo śniegu, muszę czekać, buuu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 14:21, 23 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dzisiaj zauważyłam, że moje róże wypuszczają. Przycięłam je w weekend - wiem, że wcześnie, ale u mnie prawdziwe ciepłe przedwiośnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 14:41, 23 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Dzisiaj zauważyłam, że moje róże wypuszczają. Przycięłam je w weekend - wiem, że wcześnie, ale u mnie prawdziwe ciepłe przedwiośnie

Już??? No to Jesteś naprawdę do przodu z pogodą. U nas zaczyna powolutku, miejscami pojawiać się trawa, ale nadal na całej połaci śnieg... Liczę na najbliższe dni - ma być tak ciepło, że może wreszcie i u nas ruszy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies