Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Mgduska 10:48, 21 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Chyba po raz pierwszy siedzę na forum w niedzielny poranek - u mnie to coś naprawdę nadzwyczajnego, związanego z nietypową sytuacją rodzinną, ale widzę, że jest tu ruch
Kupiłam nasiona fasolnika i jestem ciekawa, czy jest bardziej żywotny niż zwykła fasola. To i to ma jadalne strąki, więc dlaczego by nie sadzić na płocie po prostu fasolki szparagowej, np. mojej ulubionej, o czarnych strąkach? Też jest b. ładna
No ciekawa jestem, mam nadzieję, że mnie fasolnik powali na kolana
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 12:52, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Chyba po raz pierwszy siedzę na forum w niedzielny poranek - u mnie to coś naprawdę nadzwyczajnego, związanego z nietypową sytuacją rodzinną, ale widzę, że jest tu ruch
Kupiłam nasiona fasolnika i jestem ciekawa, czy jest bardziej żywotny niż zwykła fasola. To i to ma jadalne strąki, więc dlaczego by nie sadzić na płocie po prostu fasolki szparagowej, np. mojej ulubionej, o czarnych strąkach? Też jest b. ładna
No ciekawa jestem, mam nadzieję, że mnie fasolnik powali na kolana


ja też zaległam, bo mnie moje młodsze dziecie zakaziło jakimś kaszlem i się kuruję pod kocem
Ja miałam w zeszłym roku fasolkę dużą na płocie przy warzywniku i to był fantastyczny pomysł- całkiem fajnie wyglądała no i była z niej masa korzyści- jadłam ją do późnej jesieni. Z karłowych nigdy nie miałam takich zbiorów.
W tym roku też zamierzam ją tam wsadzić. No i fasolnika
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Tamaryszek 17:38, 21 lut 2021

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Agata, jestem pełna podziwu, jak dorodne są u Ciebie rośliny, młode, a doskonale wyglądają. Widać, że zadbałaś o ziemię. Ciekawa jestem, czy okrywałas coś na zimę - kopczyki ?włóknina?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Brzozowadzie... 18:33, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bąbelek już w zerówce? Niemożliwe, żeby ten czas biegł aż tak szybko.
Z cięciem śliw wstrzymaj się do maja. Pestkowych nie tnie się zimową porą. Najlepiej czynić to od czerwca do sierpnia, tak jak czereśnie i wiśnie.
Cebulę dymkę sadzi się jak tylko zima odpuści. U siebie robię to zwykle w połowie marca. Dobrze jest powsadzać ją na obrzeżach truskawek.

Te zimowe "sepiowe" zdjęcia są cudowne. Jak ze starych widokówek.

Prawda? Tej zimy uświadomiłam sobie, że pierwszy raz od 17 lat nie ubieram nikogo w skafander! Czas na psa!
No dobrze, wstrzymam się, ale na jednej ze śliw wiśniowych zauważyłam brzydkie rany na gałęzi - wyciąć ją, czy też poczekać do czerwca? Mam dylemat.
Jutro w takim razie jadę nabyć dymkę. Nigdy nie sadziłam czosnku, mam ochotę na mały eksperyment, może wsadzę parę ząbków. Też w połowie marca?
Ta sepia sama się zrobiła
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 18:35, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Agatorek napisał(a)


Hej Agata
Byłam już u Ciebie, ale nie pamietam, czy się witałam, więc, tak na wszelki wypadek, cześć

Ogród naprawdę robi wielkie wrażenie, taki prawdziwy „tajemniczy ogród”. Pięknie masz.

Odnośnie planów, to mam, ale jeszcze nie spisane. Ale kupiłam sobie duży i gruby zeszyt, podzielony na sekcję, więc podstawa jest .
Czas też jeszcze jest, bo również jestem z mazowieckiego i czekam na roztopy .

Pozdrawiam

Zeszyt to podstawa Ja jestem dinozaur - uwielbiam notesy, zeszyty, zeszyciki - regularnie robię zapiski ogrodowe i nie tylko - miło się do nich wraca po latach.
To czekamy razem cierpliwie, u mnie dziś zaczęła się pojawiać ziemia
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 18:37, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magda, Kasia, ja właśnie jeszcze walczę ze sobą, co w końcu posadzić na tą nieszczęsną siatkę. Jeszcze chwilę czasu mam, pomysły nadal zbieram
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 18:44, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tamaryszek napisał(a)
Agata, jestem pełna podziwu, jak dorodne są u Ciebie rośliny, młode, a doskonale wyglądają. Widać, że zadbałaś o ziemię. Ciekawa jestem, czy okrywałas coś na zimę - kopczyki ?włóknina?

Witam Cię serdecznie, Tamaryszku Baaardzo się starałam nie popełnić błędu na nowej części, który mi się potem na starej odbija czkawką do teraz - poplon, kompost i obornik faktycznie przyniósł efekty i sama jestem zaskoczona, jak ładnie przybrały wszystkie młode rośliny od wiosny do jesieni.
Z tym okrywaniem mam problem - nie lubię tego robić Włóknina niestety odpada - nie znoszę jej widoku na roślinach zimąJedyne co zrobiłam, to po wyniesieniu choinki po świętach, odcięte gałązki wykorzystałam do lekkiego osłonięcia kilku hortensji ogrodowych. Nic więcej, żadnej róży nie kopczykowałam licząc na powtórkę zeszłej zimy. Cóż, przeliczyłam się - bardzo jestem ciekawa jakie straty poniosę. Co prawda, u mnie było bardzo dużo śniegu, ale zdarzyło się kilka nocy poniżej 10 stopni bez śniegu.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 19:03, 21 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Co słychać? Popracowałaś w ogrodzie?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 19:21, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Hej Co słychać? Popracowałaś w ogrodzie?

Kobieto, u mnie bez szans, wszędzie jeszcze pełno śniegu. Myślę, że jeszcze ze dwa - trzy dni będzie się roztapiał. Czekam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Agatorek 20:27, 21 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Zeszyt to podstawa Ja jestem dinozaur - uwielbiam notesy, zeszyty, zeszyciki - regularnie robię zapiski ogrodowe i nie tylko - miło się do nich wraca po latach.
To czekamy razem cierpliwie, u mnie dziś zaczęła się pojawiać ziemia


U mnie też . Było prawie 10 stopni i słoneczko. Kilka takich dni i można zapomnieć o zimie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies