Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Helen 07:33, 02 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Cześć, tu Agata
Z ławeczki jestem bardzo zadowolona, kupiłam ją kilka lat temu ale znajdę namiary i Ci podeślę.
Jest tekowa i co roku wiosną szoruję ją dokładnie mydłem marsylskim, spłukuję i następnie nanoszę ściereczką taką oto dobrze wymieszaną miksturę, którą podzieliła się kiedyś ze mną chyba Agnieszka z Jurajskiego(nie zapisałam sobie): 1l ciepłej wody+kilka łyżek płynu do naczyń+kilka łyżek oliwki Nivea dla dzieci. I tyle, super się sprawdza ta mikstura na teaku.
Mam rzeczywiście kotkę Rysię, ciekawa jestem jak dogada się z psiakiem


Agata, czy możesz mi tez napisać gdzie kupiłaś tę ławeczkę?
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 21:52, 03 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)


Agata, czy możesz mi tez napisać gdzie kupiłaś tę ławeczkę?

No pewnie, już wysyłam na priv.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
malgol 11:06, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Dla Aprilka - fotki z rdestem Blackfield:



Tu z Praying Hands:




Agatko, piękne te twoje rabaty.Fajnie zimą oglądać ogród w pelnym rozkwicie Widzę,ze masz rdest wśród hakonek...hakonki lubia cień a rdest chyba słonce? Piękne to zestawienie i chciałabym też takie,ale czy rdest tam wytrzymuje?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Brzozowadzie... 13:29, 12 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Małgosiu, ta rabata ma front w pełnym słońcu, rosną tam hakone bezodmianowe i świetnie sobie radzą. Rdest rośnie u mnie też w półcieniu ( na ostatnim zdjęciu z Praying Hands)i też jest ok. Może ma trochę mniejsze przyrosty w masie ale mi wystarcza taka nieduża plama
Dzięki za dobre słowo
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
malgol 14:26, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witaj Małgosiu, ta rabata ma front w pełnym słońcu, rosną tam hakone bezodmianowe i świetnie sobie radzą. Rdest rośnie u mnie też w półcieniu ( na ostatnim zdjęciu z Praying Hands)i też jest ok. Może ma trochę mniejsze przyrosty w masie ale mi wystarcza taka nieduża plama
Dzięki za dobre słowo


A mocno się rozłazi? Ten rdest znaczy.Można go swobodnie sadzić i nie zabije innych roslin na rabacie?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Brzozowadzie... 17:57, 12 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
malgol napisał(a)


A mocno się rozłazi? Ten rdest znaczy.Można go swobodnie sadzić i nie zabije innych roslin na rabacie?

Na moich ziemiach absolutnie się nie rozłazi, nawet mógłby trochę Moim zdaniem ta odmiana nie jest w ogóle ekspansywna. No, nie wiem jak jest na żyznej ziemi
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 19:08, 12 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Działasz w ogrodzie? Jeszcze kilka dni chłodu i opadów, a potem wiosenne ciepło

Ja dzisiaj odmłodziła hortensje ogrodowe, a jutro sadzę do donic prymulki - żadna pogoda mnie nie zatrzyma
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
malgol 19:22, 12 mar 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Na moich ziemiach absolutnie się nie rozłazi, nawet mógłby trochę Moim zdaniem ta odmiana nie jest w ogóle ekspansywna. No, nie wiem jak jest na żyznej ziemi


Moja żyzna nie jestczyli mam kejna roślinę do przemyslenia
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
jolanka 21:06, 12 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agata, piękne fotki wspominkowe
Dzielilas może rdesty?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Brzozowadzie... 11:48, 16 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Hej Działasz w ogrodzie? Jeszcze kilka dni chłodu i opadów, a potem wiosenne ciepło

Ja dzisiaj odmłodziła hortensje ogrodowe, a jutro sadzę do donic prymulki - żadna pogoda mnie nie zatrzyma

Cześc Miluniu, wiesz głowę mam zajętą totalnie innymi sprawami niż ogrodowe i nie są to fajne sprawy, więc z doskoku wyskakuję na godzinę i tnę co najbardziej konieczne. Sporo w ten sposób udało mi się zrobić ale nie lubię tak, cały ogród rozgrzebany, nigdzie solidnie nie zrobione. Taki czas.
Fajnie, że działasz, podglądam systematycznie ale nastroju brak na pisanie. Ściskam.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies