Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

MiluniaB 20:28, 21 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Uuuuuu to chyba nie wypada mi się chwalić, że cały ogród mam ogarnięty i czekam na cebulowe
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 20:31, 21 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Wypada, ale nie za głośno
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 20:33, 21 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21844
Jeśli ma rany, to możesz przyciąć, ale dobrze byłoby zasmarować miejsce cięcia maścią p/grzybiczą ewentualnie odciąć/ zeskrobać tylko tę chorą tkankę i posmarować.
Tak się jeszcze zastanawiam- bo sądziłam, że pytasz o zwykłe śliwy. Swoje śliwy wiśniowe swego czasu przycinałam wiosną. Kwitną po tym mniej obficie, ale nie chorowały mi.
U nas w środku tygodnia ma być + 17.
Na psa zawsze jest pora.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 20:52, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jeśli ma rany, to możesz przyciąć, ale dobrze byłoby zasmarować miejsce cięcia maścią p/grzybiczą ewentualnie odciąć/ zeskrobać tylko tę chorą tkankę i posmarować.
Tak się jeszcze zastanawiam- bo sądziłam, że pytasz o zwykłe śliwy. Swoje śliwy wiśniowe swego czasu przycinałam wiosną. Kwitną po tym mniej obficie, ale nie chorowały mi.
U nas w środku tygodnia ma być + 17.
Na psa zawsze jest pora.

Wcześniej pytałam o śliwy owocowe, ale skoro śliwy ozdobne też pestkowe, to zaczęłam się zastanawiać. Ja też do tej pory cięłam pissardi wiosną i nie widziałam zmian, ale teraz ta jedna zaczęła mnie niepokoić. Może jeszcze zrobię jakąś fotkę i podpytam Mazana, co to może być.
O, nie, jak miałam małe dzieci, to na psa czasu bym nie miała. Wszak pies też człowiek, czasu potrzebuje
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 20:53, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Uuuuuu to chyba nie wypada mi się chwalić, że cały ogród mam ogarnięty i czekam na cebulowe

A weź człowieka nie denerwuj! Idę do Ciebie obejrzeć ten czysty ogród. Bój się, kontrolę robię
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
MiluniaB 23:21, 21 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hi hi no dobra to już nie denerwuję. Jutro coś pstryknę i wstawię, ale nie ma co oglądać - pusto
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Brzozowadzie... 10:01, 22 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MiluniaB napisał(a)
Hi hi no dobra to już nie denerwuję. Jutro coś pstryknę i wstawię, ale nie ma co oglądać - pusto

A wiesz, ja lubię te pustki wiosną. Taki potencjał drzemie w tych łysych rabatach, że przez moment naprawdę radują, są takim zamknięciem zimy i otwarciem na nowe
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 10:31, 22 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A wiesz, ja lubię te pustki wiosną. Taki potencjał drzemie w tych łysych rabatach, że przez moment naprawdę radują, są takim zamknięciem zimy i otwarciem na nowe


To przecież tak jak ja Zwłaszcza po uporządkowaniu, pograbieniu i przycięciu. Jest miejsce na wyobraźnię i radość czekania, a każdy nowy pęd to święto. Można siedzieć w słońcu, pić kawę i czekać, aż wszystko urośnie, prawie czuć ten mozolny wysiłek wychodzenia z ziemi. Wreszcie wszystko pachnie, a powietrze pełne jest dźwięków drobnej krzątaniny - już teraz, kiedy się budzę, słyszę, że COŚ się dzieje

Ale u mnie jeszcze na całej połaci śnieg
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 11:04, 22 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dokładnie to mi chodzi po głowie Pokrzywko-Magdo!I jak już mam taki ogarnięty ogród to delektuję się każdym dniem, na nic nie czekam, nie przyspieszam, tylko przyjmuję z radością to, co się pojawia
I rzeczywiście, już się dzieje, mimo tego śniegu - wiewióry uganiają się pod drzewami, ptaki zaglądają do budek, wizytują, która lepsza, no czad!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 11:12, 22 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81567
Kurcze trzeba będzie szybko budki posprzątać skoro już zaglądają jak piszesz....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies