Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Pszczelarnia 20:04, 17 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess napisał(a)


Każdy ma prawo do własnej opinii. Ja byłam w czerwcu, może w innych porach roku jest ciekawszy. Ogród leśny - żenada. Tabliczka z napisem większa, niż cały ten ogród. Preriowo-bylinowy - sadźcem stoi (Pan z dumą informował, że w każdym dołku trzy sztuki zostały wsadzone). Praktycznie nic tam nie kwitło. Wiata - wcale nie klimatyczna, chyba że wszystko, co drewniane, uznamy za klimatyczne. Trawnik - łąka porównywalna z pastwiskiem. W szklarence - jedynie kilka doniczek z umierającymi roślinami. W ogrodzie ziołowym - zioła rachityczne, jedynie kocimiętka dawała czadu.
Mały, nieciekawy, zaniedbany i przereklamowany.
Byłam z mężem, którego "starym wyjadaczem ogrodowym" nazwać się nijak nie da - był chyba bardziej rozczarowany, niż ja.





Mój eM. na propozycję zwiedzania tego ogrodu ucieka w dal. To miłe miejsce na wypicie kawy. Byłam kilka razy na kawie. Choć wiedza i doświadczenie Właścicieli ogrodu wspaniałe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 20:49, 17 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agatko, a te ołówki, to jaka odmiana?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Tess 05:50, 19 paź 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dziewczyny, wybaczcie, nie odniosę się do Waszej dyskusji - trudno wypowiadać się o czymś, czego się nie widziało

Wybacz, że poruszyłam ten temat w Twoim wątku.

Toszka dziękuje za pozdrowienia i pozdrawia takoż
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Brzozowadzie... 13:45, 20 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)



Mój eM. na propozycję zwiedzania tego ogrodu ucieka w dal. To miłe miejsce na wypicie kawy. Byłam kilka razy na kawie. Choć wiedza i doświadczenie Właścicieli ogrodu wspaniałe.

W takim razie na kawę zajadę Często bywam na Kaszubach latem, to mój ulubiony region Polski.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:47, 20 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Agatko, a te ołówki, to jaka odmiana?

A Wojtki. Już siedzą w ziemi Ale takie niskie, że ciężko uchwycić zamysł aparatem Ceny roślin w tym roku dobijające, a cisy rosną u mnie jak szalone, liczę więc na owocną współpracę i szybki wzrost
Najgorsze, ile ja PRZY OKAZJI innych roślin musiałam przesadzić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:49, 20 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tess napisał(a)

Wybacz, że poruszyłam ten temat w Twoim wątku.

Toszka dziękuje za pozdrowienia i pozdrawia takoż

Nie ma sprawy, sama jestem bardzo ciekawa tego ogrodu, więc opinie, choćby diametralnie różne, tym bardziej zachęcają do wyrobienia własnej "organoleptycznie"
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:58, 20 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Póki październik trwa, wrzucę resztę fotek sprzed tygodnia
Bobo kwitnie jak chce, jeden krzaczek pełen pąków, drugi nie ma ich prawie wcale:

Miskan Yaku Jima wg. opisów miał mieć nieco ponad metr w czasie kwitnienia, a tymczasem jest wyższy ode mnie. A ja do krasnoludków nie należę Jest piękny i fajnie przysłania nóżkę patykowatego Ginnala:

To mój ulubiony targowy asterek, pięknie trzyma pion, świetnie się dzieli i daje z daleka po oczach, co jesienią lubię bardzo:

Trzymajcie za mnie kciuki - za jakiś tydzień z południowej przesadzamy jedną śliwę - trochę mi się za ciemno zrobiło w salonie, śliwa leci na północną do towarzystwa Ginnalowi, a tu wymyśliłam, że dosadzę jeszcze jednego grabika Los padł na Orange Retz. Ofiara załapała się tylko drobnymi gałązkami w prawym górnym rogu:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Helen 14:05, 20 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Będzie się działo
____________________
Helen - Hortensjowo
Roocika 14:23, 20 paź 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Hortensje w tym roku chyba takie niezdecydowane z kwitnieniem. U mnie nie wszystkie zakwitły, a niektóre pożno się zdecydowały i nic im z tego nie wyszło. Jestem ciekawa tego graba
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kokesz 18:01, 20 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
O rany...takie duże drzewo będziesz przesadzać...jak je przetransportujesz w nowe miejsce?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies