Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 23:01, 23 maj 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Pocztowka z pozdrowieniami znad Baltyku:



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 23:24, 23 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kamcia napisał(a)
Na zaczetej w zeszlym roku rabacie pojawily sie pierwsze paki kwiatowe tawuly japonskiej




Sa i pierwsze roze:





Krzewuszka. Czy ja powinnam ja przycinac?











Witam Kamila. Piekna krzewuszka o matko. Jezeli chodzi o przycinanie to od ciebie zalezy tylko po o kwitnieciu bo w nastepnym roku kwitnie na tych pedach starych lub co wypusci wiosna. Wiosna krzewuszki sie nie przycina.

To twoja chalupka na tych fotkach w dali za rozami.?

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:36, 23 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kamcia napisał(a)
Jak patrze na ta sosne to mi sie wydaje, ze ona pokazuje srodkowy palec





Wszystkie sosny tak pokazuja.

Napisz ile ta dzialka ma arow. Wiem, ze w Niemczech raczej male dzialki pod zabudowe sa, a ty piszesz, ze duza. Pewnie, ze jak sie ma pieniadze to mozna kupuć duza. Ale z ciekawosci pytam.











____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 16:14, 24 maj 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Elu,
moja dzialka ma 850 m2. Masz racje - w Niemczech raczej male dzialki sa. Szczegolnie w przypadku nowych domow dzialki maja od 400 do 650 m2. Moja moze najwieksza na swiecie nie jest ale przyznam szczerze, ze jakby miala 650m2 to bym sie nie obazila. Bak czasu robi swoje a jak sie samemu jest do obrabiania tego to niestety wszystko wydaje sie za duze.
Teraz pewnie moj starszy syn by sie obrazil, bo przeciez on kosi trawnik, wiec teoretycznie nie sama wszystko robie. Jednak jego praca na koszeniu sie konczy a i tak trzeba po nim czesto poprawiac.

Nie bylo mnie 4 dni i mial podlewac wszystkie rosliny w doniczkach. Pol godziny zabralo mi instruowanie go co i jak...



Przyjechalam i sie zalamalam. Nie wiem na czym polega filozofia podlewania kwiatow: jest doniczka, trzeba nalac wode do konewkki, przechylic ja i kwiatek podlany.

Niestety dla niektorych to za tudne.

Nie wiem co bedzie jak pojade na dwutygodniowy urlop.

Elu, a ten domek za rozami to budynek banku - Sparkassy . Moj domek jest po drugiej stonie.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Bogdzia 21:19, 24 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Każ mu podlewac codziennie , powinien sie przyzwyczaic a przyzwyczajenie to druga natura człowieka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Figielka 21:28, 24 maj 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam Kamcia wpadłam z rewizytą.
Ja mam problem z roślinami doniczkowymi, po prostu nie lubię codziennie biegać z wodą po ogródku i domu z wodą . Nie leży mi to i już. Przestałam z tym walczyć. W domu mam jeden kwiat ze względów sentymentalnych, który cierpliwie znosi moje zapominalstwo i ma się dobrze. Jakoś się dopasowaliśmy. Do ogrodu nie kupuję żadnych pelargonii, surfinii itp. to nie dla mnie. Jeżeli kupuję to są to begonie , stokrotki i stokrotki afrykański. Sadzę do ziemi, ściółkuję i podlewam jak mam czas. Można tak spróbować lawendy i inne jednoroczne takie z supermarketów. Zawsze jest większa szanse na to ,że będą miały wodę z gruntu. Jak nie przetrwają to nie kupuję w następnym roku i już. Begonie i stokrotki afrykańskie mogę polecić. Po co się stresować, lepiej się dopasować.


Nad Bałtykiem super.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Kamcia 22:06, 25 maj 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Bogdzia napisał(a)
Każ mu podlewac codziennie, powinien sie przyzwyczaic a przyzwyczajenie to druga natura człowieka.


I tak tez zrobie Bogdzia.

Dzis mu juz podaruje bo sama podlalam, ale od jutra zacznie praktyke. Bedzie latal z konewka po ogrodzie (jak to Figielka nazwala ) i podlewal a ja bede nadzorowac.



A co...



Figielka rozumiem Cie, ze wolisz kwiaty w ziemi niz donicach. Ja ogolnie tez, ale mam kilka doniczek i skrzynek, ktore co wiosne 'prosza sie' o uzycie. W mojej krainie deszczowcow to raczej nie ma problemu z podlewaniem ale w tym roku susza niesamowita. Od ponad miesiaca spadlo 'trzy' krople deszczu. Nawet rosliny w ziemi ledwo daja rade.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 22:17, 25 maj 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Uchwycone dla Morzem Baltyckim. Wyspa Bornholm.





Z gory wydaje sie taka malenka.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 09:06, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Roze

Leonardo da Vinci. Ta rozowa to moja ulubiona:





Na pniu:



Morsdag:





...pnaca...





... i jakas inna, ktorej nazwy nie pamietam:





____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 09:18, 27 maj 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Praca wre...

Obwodka przy rabacie tawulkowej juz zaczeta. W upale i pelnym sloncu ... Zeby nie bylo, ze sama robilam, moj starszy syn byl moja prawa reka. A mieszajacym beton i dochodzacym - moj maz...











Chyba bede musiala przesunac troche te tawuly w strone obwodki. Ale zobacze jak juz wszystko bedzie skonczone.

Nie wiem jak ja to liczylam, ale zamowilam za duzo kamieni, wiec obwodke przeciagniemy pod starym cisem az pod grill.

Uciekam ogladac Nowa Maje w ogrodzie. To od niej zaczynam kazda niedziele, jesli nie pracuje.






____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies