Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 11:06, 23 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
AnnaCh napisał(a)
Toszka zabierz mnie ze sobą, poszlochamy razem
Normalnie kompleksy mam jak wchodzę na niektóre wątki, więcej zdjęć nie zrobię i nie wrzucę


Ania, proszę Cię, nie zawstydzaj mnie!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:07, 23 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Kasya napisał(a)


jakies sloneczko na horyzoncie juz widac...
https://www.weatheronline.pl/weather/maps?LANG=pl&CONT=plpl&LAND=PL&WMO=12375&LEVEL=51&R=0&NOREGION=1


Oby, oby!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:13, 23 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
MoniaF napisał(a)
Dopiero zaczynam przygode z Ogrodowiskiem i prosze mi wybaczyc, ale jeszcze nie wiem jak np zacytowac wiadomosc aby na nia odpowiedziec.
Jestem z okolic Rzeszowa, rozumiem ze wysylka nie wchodzi w gre. Nic sie nie dzieje, mimo wszystko dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam


Monia, przy każdym poście na górze z prawej strony masz przycisk "cytuj" .
No niestety, nie wysyłam roślin.
Ale z okolic Rzeszowa jest tu napewno sporo osób, poszukaj, poodwiedzaj ich ogrody, napewno trafisz na kogoś kto chętnie odda swoje nadwyżki roślin .
I załóż swój wątek, nawet jeśli jeszcze masz ogrodu. Tu wszyscy są bardzo mili i chętnie pomogą Ci w planowaniu rabat, roślin, podzielą się doświadczeniem.
Pozdrawiam również
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:57, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)


Fajnie, że Ci się foty podobają . Pokazują ogrod za domem. To na pniu to podkrzesana tuja. W zasadzie ma 2 pnie . Dostała drugą szansę na życie .


Deszczowe ujęcia ogrodu -zachwycające. Też mi ta podkrzesana tuja wpadła w oko. Fajnie się tam wpasowała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 21:02, 24 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
MoniaF napisał(a)
Dopiero zaczynam przygode z Ogrodowiskiem i prosze mi wybaczyc, ale jeszcze nie wiem jak np zacytowac wiadomosc aby na nia odpowiedziec.
Jestem z okolic Rzeszowa, rozumiem ze wysylka nie wchodzi w gre. Nic sie nie dzieje, mimo wszystko dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam


Monia, z Rzeszowa jest m.in. Kasia Kaz743011, Ania - Mała Mi. Szukaj krajanek - zakładaj wątek. Poprzez własny watek łatwiej złapać kontakty i zawrzeć znajomości.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 10:53, 25 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Deszczowe ujęcia ogrodu -zachwycające. Też mi ta podkrzesana tuja wpadła w oko. Fajnie się tam wpasowała.


Tuja rosła jako ostatnia w żywopłocie, tuż przy orzechu, miała z jednej strony bardzo mało światła i po przesadzeniu okazała się być wygryzionym nieszczęściem. Było nam jej żal, mąż obstawał przy tym, że może odrośnie. Koniec końców, na chwilę przed wywaleniem, doszłam do wniosku że najpierw ją obgolę i spróbuję mieć coś w rodzaju drzewka na wysokim pniu. Powolutku się zagęszcza, mam nadzieję, że jeszcze ze 2 sezony i wyjdzie na ludzi . Pod tujką rośnie dereń, w przyszłym roku liczę, że trochę zakryje te pnie i proporcje będą lepsze .

Dla porównania - tak wyglądała tuż po posadzeniu (tylko dla ludzi o mocnych nerwach!!!:


A tak wygląda teraz:

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 11:18, 25 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Oo fajosko! dobra decyzja była!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 11:21, 25 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Codziennie chodzę o patrzę czy moja jedyna, przesadzana w lipcu róża ma już kwiaty i codziennie zamiast kwiatów znajduję objedzone pąki. Obawiam się, że na pąkach się skończy... Dziś zdybałam winowajcę jak wpierdziela kolejny:


Na przekór beznadziejnej pogodzie:



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 11:57, 25 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
mrokasia napisał(a)
Codziennie chodzę o patrzę czy moja jedyna, przesadzana w lipcu róża ma już kwiaty i codziennie zamiast kwiatów znajduję objedzone pąki. Obawiam się, że na pąkach się skończy... Dziś zdybałam winowajcę jak wpierdziela kolejny:




jaka ladna
pozałowałas jej ?

pewnie ładny motylek z niej będzie ? czy juz nie ... ?

a moze to taka ?
https://insektarium.net/lepidoptera-2/noctuidae-sowkowate/acronicta-rumicis-wieczernica-szczawiowka/
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 12:31, 25 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Kasya napisał(a)


jaka ladna
pozałowałas jej ?

pewnie ładny motylek z niej będzie ? czy juz nie ... ?

a moze to taka ?
https://insektarium.net/lepidoptera-2/noctuidae-sowkowate/acronicta-rumicis-wieczernica-szczawiowka/


Wygląda podobnie...
Co by to nie było i jakie ładne mogłoby być później to jednak stołuje się u mnie bez abonamentu. I w dodatku żre mi tę różę, na której kwiaty tak czekałam...
Usunęłam intruza, ciekawe czy wróci...


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies