Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:41, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Kasya napisał(a)
Ja bym posadziła razem 3 kolory


Tak? Ja jakoś nie bardzo to widzę, one spore rosną... no chyba, że te miniaturowe. I widziałam w necie jakąś trzykolorową hybrydę ale jakoś się nie zakochałam .

Juzia napisał(a)
łoooo jaka budleja!!!!!





Fajna, na nie?

Magara napisał(a)

Eeee, nożem to ja nie chciałam ani w ogóle żadnej krzywdy Chciałam jedynie coś fajnego odgapić Muszę sobie zdjęcie powiększyć i popatrzeć dobrze
U mnie też limki miały kwitnąć ale kolejny rok widzę, że one jakby w sierpniu dopiero zaczynają - obawiam się, że na wiosnę za nisko cięte są (a są cięte za nisko żeby się zagęszczały - no nie dogodzisz )


Spoko . Dla mnie ta rabata jest wystarczająco kolorowa .
Ja Limki tnę nisko i kwitną mi co roku. Może im czegoś brakuje??? Chociaż, jest połowa lipca i moje dopiero w pąkach, do kwitnienia jeszcze daleko to może za bardzo niecierpliwa jesteś?

Iwonka napisał(a)
Moje budleje dostały wapna i skorupek. Wystrzeliły jak wariatki z pozycji zero na jakieś 1,8 m. Jestem przerażona ich wielkością. Dobrze, że na razie raptem z 5 gałęzi głównych mają. Ale zanosi się na potfory, tak że nie wiem czy więcej niż jedna to dobry pomysł


O widzisz, za późno doczytałam bo też bym jej skorupek do dołka dała. Ale może podsypię po wierzchu i pazurkami wymieszam.
W zasadzie nie wiem co ona za jedna ta moja budleja. Obstawiam, że może to być Royal Red i wtedy ze 2,5m może mieć więc rzeczywiście, mały krzaczek to to nie jest.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:45, 15 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
u mnie w tym roku horty Lime, little Lime to jakies potwory porosły. przyrost od wiosennego ciecia jakies 60 -70 cm. Chyba przez te opady. Nawet te na piachu i objetosci i wysokosci dostaly.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:05, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
TAR napisał(a)
u mnie w tym roku horty Lime, little Lime to jakies potwory porosły. przyrost od wiosennego ciecia jakies 60 -70 cm. Chyba przez te opady. Nawet te na piachu i objetosci i wysokosci dostaly.


Moje też urosły. Na cienistej sięgają mi do biustu a po wiosennym cięciu sięgały mi tak maks. do pół łydki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:07, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Koleżanki, taka paproć wyrosła mi w kilku miejscach w warzywniku. Relegować czy zostawić? W sensie czy jest niebezpiecznie inwazyjna czy spokojnie może sobie rosnąć?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 11:30, 15 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jeśli się wysiała to może być piuropusznik, ale to nie perz i się nie rozłazi. Na razie piękna jest. Bym sostawiła, ale ja paprociolubna jestem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 11:52, 15 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Trójkolorowa hybryda budlei to po prostu 3 miniturki posadzone do 1 dołka. Na początku wygląda dobrze. Nie warto. Paproć wygląda jak ta co się rozłazi odnogami. Wyrwij tę małą i zobacz czy jest połączona z tą dużą. Jak tak to się będzie rozłazić dalej. Jak ci przeszkadza to wyrwij. Ona najpierw taka mała rośnie a potem tak koło metra wysokości. Chyba, że to ta mała paproć leśna (jak sama się wysiała jest na to szansa). Mam w jednym miejscu i ładnie zadarnia teren ciężki w cieniu. Jak za dużo jej - wyrywam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 13:09, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Gosia, Iwonka, zostawię tę paproć i będę obserwować . Bardzo ładna jest .

Trzy kwiatki zostawiam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Juzia 15:15, 15 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Mi się takie ładne roślinki nie sieją!
Niesprawiedliwe!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mrokasia 15:18, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18010
Juzia napisał(a)
Mi się takie ładne roślinki nie sieją!
Niesprawiedliwe!


Za często pielisz
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Juzia 15:59, 15 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
mrokasia napisał(a)


Za często pielisz



Hahaha!
Możliwe

I tak się teraz właśnie zastanawiam... czy ja nie miałam siewek pod hortensjami.
Takie dziwne chwasty tam były... i tylko tam

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies