Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

eVka 15:56, 14 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja z Dolnego Śląska i budleje rosną jak szalone, nie okrywane i wiosną cięte prawie do zera.
____________________
mrokasia 16:28, 14 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Dzięki kochane . Będę testować jak u mnie będzie z budlejami bo zakupiłam dziś jedną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 16:29, 14 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, szczególnie te z mazowieckiego, macie u siebie budleje? Jak z zimowaniem? Okrywacie?

Nie okrywam ale 2 z 3 posadzone razem mi wypadły kiedyś
Ta juz rosnie wiele lat. Bez problemu
Mysle ze lepiej kupić na wiosnę żeby miała cały sezon na dobre ukorzenienie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
galgAsia 17:33, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uprzejmnie donoszę , że ja nie z mazowieckiego , ale budleje mam. Niczym ich nie okrywam, rosną jak goopie, a od tego roku planuję zmianę przycinania. Nie będę już cięła tak nisko, jak każą, no one przecież są u mnie cały czas zielone Zamierzam w tym roku przyciąć tak do połowy jesienią i zobaczyć, jak będą kwitły.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 19:42, 14 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Kasya napisał(a)

Nie okrywam ale 2 z 3 posadzone razem mi wypadły kiedyś
Ta juz rosnie wiele lat. Bez problemu
Mysle ze lepiej kupić na wiosnę żeby miała cały sezon na dobre ukorzenienie


Przepadło, będzie miała czas od dziś .

galgAsia napisał(a)
Uprzejmnie donoszę , że ja nie z mazowieckiego , ale budleje mam. Niczym ich nie okrywam, rosną jak goopie, a od tego roku planuję zmianę przycinania. Nie będę już cięła tak nisko, jak każą, no one przecież są u mnie cały czas zielone Zamierzam w tym roku przyciąć tak do połowy jesienią i zobaczyć, jak będą kwitły.


U Ciebie chyba cieplej . Ale mam nadzieję, że i u mnie da radę .


O taka ta moja budleja .



A takich gości mam dziś w ogrodzie. Kilka sztuk mi lata .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 21:02, 14 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Ja bym posadziła razem 3 kolory
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Juzia 21:40, 14 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
łoooo jaka budleja!!!!!



____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magara 23:26, 14 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
mrokasia napisał(a)

Normalnie wbiłaś mi nóż w serce... .
Kochana, ta rabata jest przede wszystkim zielono - cytrynowo/limonkowa z niebieskim akcentem. Cytrynowe/limonkowe są derenie Aurea pod tujami i molinia Variegata . Mam tam też Limki, które za chwilkę będą kwitły. I z kwitnących są tam też niebieskie irysy syberyjskie (nie kwitły mi w tym roku, bo przesadzane) i nieiesk0-fioletową driakiew - tę muszę przyciąć bo skończyła właśnie kwitnienie i za chwilę będzie kwitła ponownie .

Jak Ci za zielono na Twoich rabatach do dosadź coś co aktualnie kwitnie .


Eeee, nożem to ja nie chciałam ani w ogóle żadnej krzywdy Chciałam jedynie coś fajnego odgapić Muszę sobie zdjęcie powiększyć i popatrzeć dobrze
U mnie też limki miały kwitnąć ale kolejny rok widzę, że one jakby w sierpniu dopiero zaczynają - obawiam się, że na wiosnę za nisko cięte są (a są cięte za nisko żeby się zagęszczały - no nie dogodzisz )
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwonka 05:06, 15 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Moje budleje dostały wapna i skorupek. Wystrzeliły jak wariatki z pozycji zero na jakieś 1,8 m. Jestem przerażona ich wielkością. Dobrze, że na razie raptem z 5 gałęzi głównych mają. Ale zanosi się na potfory, tak że nie wiem czy więcej niż jedna to dobry pomysł
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 05:07, 15 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Moje budleje dostały wapna i skorupek. Wystrzeliły jak wariatki z pozycji zero na jakieś 1,8 m. Jestem przerażona ich wielkością. Dobrze, że na razie raptem z 5 gałęzi głównych mają. Ale zanosi się na potfory, tak że nie wiem czy więcej niż jedna to dobry pomysł
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies