Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 17:31, 16 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
Staram się codziennie coś tam pogrzebać w ogrodzie. Przedwczoraj posadziłam trzy derenie IH, przesadziłam kalinę i posadziłam jedną Limkę. Wczoraj z eMem wypieliliśmy dwie rabaty - na jednej chwaściska były już do kolan! A dziś między deszczami udało mi się posadzić trzy hortki, wielką kępę przywrotnika od Izy i przesadzić różę i jedną rozplenicę. Swoją drogą nieźle się zdziwiłam - ta rozplenica to siewka Hameln, miesiąc temu przesadzona z frontowej. Wtedy miała korzenie w sam raz do P9. Dziś wykopałam wielką bryłę korzeniową, normalnie nie wiem czy by wlazła do C2. W związku z tym jakoś zmalała mi ochota na wysadzenie ze dwóch-trzech rozplenic z frontowej... Siedzą tam trzeci rok...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 17:40, 16 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kwartecik opowiadała, że przesadzanie miskantów to pikuś w porównaniu z rozplenicami właśnie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 17:55, 16 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja bym powiedziała, że jedno i drugie siebie warte. Też dziś jedną rozplenicę przesadziłam o metr a miskant (taki z 10 lat) czeka. Już się boję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 19:21, 16 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
No właśnie chyba rozplenice są gorsze niż miskanty...

Mam pytanie - będę potrzebowała jakiejś zielonej, niskiej (idealnie do 20cm, maks. 30cm wysokości) trawki na brzeg rabaty. Ma rosnąć przed studnią głębinową (pokrywa równo z gruntem) i nieco ją zasłaniać. Za studnią posadziłam przywrotnika, który też ma sobą przesłaniać studnię. Potrzebuję mieć jednak dostęp do tej studni więc trawka musi znosić gmeranie w liściach. Co byście poleciły? Carex montana? Sesleria skalna? Zresztą to nie musi być trawka choć akurat trawka z przywrotnikiem będzie tworzyć ładny kontrast. Od studni do brzegu rabaty jest ponad 50cm.

Może jakieś goździki?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sylwia_slomc... 19:40, 16 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
mrokasia napisał(a)
No właśnie chyba rozplenice są gorsze niż miskanty...

Mam pytanie - będę potrzebowała jakiejś zielonej, niskiej (idealnie do 20cm, maks. 30cm wysokości) trawki na brzeg rabaty. Ma rosnąć przed studnią głębinową (pokrywa równo z gruntem) i nieco ją zasłaniać. Za studnią posadziłam przywrotnika, który też ma sobą przesłaniać studnię. Potrzebuję mieć jednak dostęp do tej studni więc trawka musi znosić gmeranie w liściach. Co byście poleciły? Carex montana? Sesleria skalna? Zresztą to nie musi być trawka choć akurat trawka z przywrotnikiem będzie tworzyć ładny kontrast. Od studni do brzegu rabaty jest ponad 50cm.

Może jakieś goździki?

Carex bronze form. Kupiłam w LM w tym tygodniu, fajny jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 20:12, 16 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
Sesleria jesienna albo hakone all gold fajnie by się zgrała z kwiatami przywrotnika
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 22:09, 16 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
sylwia_slomczewska napisał(a)

Carex bronze form. Kupiłam w LM w tym tygodniu, fajny jest


O, zapomniałam o brązowych carexach! Nawet mam siewki na stanie. Dzięki Sylwia .

Kasya napisał(a)
Sesleria jesienna albo hakone all gold fajnie by się zgrała z kwiatami przywrotnika


Masz rację, ładnie by kolorystycznie to zagrało. Jednak jakoś z seslerią jesienną mi nie wychodzi, nie rośnie u mnie ładnie. A All Gold miałaby tu sporo słońca i obawiam się że byłaby za żółta jak dla mnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 23:11, 16 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6687
mrokasia napisał(a)


Ja Limki tnę nisko i kwitną mi co roku. Może im czegoś brakuje??? Chociaż, jest połowa lipca i moje dopiero w pąkach, do kwitnienia jeszcze daleko to może za bardzo niecierpliwa jesteś?

Kasiu-Mrokasiu, jak tu nie być niecierpliwym jak u Was wszystko hej do przodu, a u mnie tyły?
Muszę się przyzwyczaić, że mam jakiś mikroklimat kaszubski - jeżówki w pąkach u mnie, a wszędzie rozkwit, hortensje nawet nie w pąkach - a gdzie indziej zapączkowane, tylko pysznogłówki nieśmiało zaczynają kwitnąć baaardzo powoli a tuż przy nich żółte liście z brzóz leżą, no tak dziwnie trochę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 05:08, 17 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
Magara napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, jak tu nie być niecierpliwym jak u Was wszystko hej do przodu, a u mnie tyły?
Muszę się przyzwyczaić, że mam jakiś mikroklimat kaszubski - jeżówki w pąkach u mnie, a wszędzie rozkwit, hortensje nawet nie w pąkach - a gdzie indziej zapączkowane, tylko pysznogłówki nieśmiało zaczynają kwitnąć baaardzo powoli a tuż przy nich żółte liście z brzóz leżą, no tak dziwnie trochę

U mnie tez w pąkach, limka, vanilka, SD, tylko te wczesne kwitna
I tez mi brzozy liście sypia i mam nieposprzątane
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 05:10, 17 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magara napisał(a)

Kasiu-Mrokasiu, jak tu nie być niecierpliwym jak u Was wszystko hej do przodu, a u mnie tyły?
Muszę się przyzwyczaić, że mam jakiś mikroklimat kaszubski - jeżówki w pąkach u mnie, a wszędzie rozkwit, hortensje nawet nie w pąkach - a gdzie indziej zapączkowane, tylko pysznogłówki nieśmiało zaczynają kwitnąć baaardzo powoli a tuż przy nich żółte liście z brzóz leżą, no tak dziwnie trochę

U mnie tylko Annabelle kwitnie, a linki dopiero zaczynają tworzyć pączki. Zastanawiam się czy zdążą zakwitnac przed końcem wakacji
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies