Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 09:03, 24 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
antracyt napisał(a)
Porządkowanie mordoru... muszę się za to w końcu u siebie zabrać, bo straszy na maxa.
Wczoraj w ramach ścieżki do świdośliw podokładałam kolejne drewniane krążki na różance. Inaczej nieletnie zadeptały by mi sporą część rabaty w czasie owocowych zbiorów


He he he, każdy ma chyba gdzies większy albo mniejszy mordor do ogarnięcia .

Gosiek33 napisał(a)
Na razie gaury śpią i u mnie.
Ścieżki bardzo pożądane w ogrodzie, czekam na zdjęcia po skończeniu prac


Daję zatem gaurom czas .
Realizacja scieżki trochę się odsunie w czasie bo nawalił mi nadgarstek. Lewy co prawda ale okazuje się, że do normalnego funkcjonowania osobie praworęcznej potrzebna jest także lewa ręka... Nie zdawałam sobie sprawy ile się robi lewą ręką. Np. przy wysiadaniu z samochodu...
No nic, smaruję żelem i zapakowałam nadgarstek w stabilizator ale z kopania to raczej nici. A najlepsze, że nie wiem czym mogłam sobie to zrobić .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 09:20, 24 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
Może musi odpocząć trochę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Johanka77 10:25, 24 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
U mnie też nowa gaura śpi... nawet złożyłam reklamację
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kaz742011 11:39, 24 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Kasia wstawiłam u siebie zdjęcie gaury. Zima w tym roku była długa i u nas było sporo śniegu. Może faktycznie trzeba jeszcze poczekać żeby ożyła .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 19:50, 25 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Kasya napisał(a)
Może musi odpocząć trochę


Trochę poodpoczywał i jest znacznie lepiej .

Johanka77 napisał(a)
U mnie też nowa gaura śpi... nawet złożyłam reklamację

Moje obie wciąż śpią. Słabo to widzę. Na nową też bym złożyła reklamację.

kaz742011 napisał(a)
Kasia wstawiłam u siebie zdjęcie gaury. Zima w tym roku była długa i u nas było sporo śniegu. Może faktycznie trzeba jeszcze poczekać żeby ożyła .

Czekam, czekam, ale to już takie beznadziejne trochę czekanie... Twoja pięknie ruszyła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:52, 25 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Trzymam kciuki za szybka rehabilitację nadgarstka.
A biała magnolia to sam urok i wdzięk. Cudo!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
eVka 23:07, 25 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, trzymam kciuki za nadgarstek, żeby szybko wrócił do formy!

Czy mogłabyś pokazać jak w sezonie wygląda Twoja rabata basenowa? Szukam inspiracji jak sprawić, żeby basen nie był na pierwszym planie w ogrodzie.
____________________
mrokasia 08:55, 26 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Trzymam kciuki za szybka rehabilitację nadgarstka.
A biała magnolia to sam urok i wdzięk. Cudo!


Dzięki Haniu, nadgarstek po zapakowaniu w ortezę, systematycznym smarowaniu i łyknięciu leków przeciwzapalnych zdumiewająco szybko wrócił do normy .
A biała magnolia już nie jest gwiazda rabaty. Zaczynała przekwitać już przed weekendem a przymrozki nie dodały jej urody. Ma już zbrązowiałe kwiaty.
Teraz czekam na kwiaty Susan .

effka napisał(a)
Kasiu, trzymam kciuki za nadgarstek, żeby szybko wrócił do formy!

Czy mogłabyś pokazać jak w sezonie wygląda Twoja rabata basenowa? Szukam inspiracji jak sprawić, żeby basen nie był na pierwszym planie w ogrodzie.


Efciu kochana, na razie to nie ma się czym inspirować... Żywopłot z irgi okalający placyk basenowy jeszcze mały i ażurowy - teraz trochę żałuję, że nie zrobiłam go z cisa..., a sama rabata jeszcze dość pusta. Myślę, że może za rok-dwa osiągnę już przynajmniej częściowo spodziewany efekt.
Ja po prostu zrobiłam wokół placyku z basenem rabatę i staram się tak ją obsadzić, by basen nie był widoczny z tarasu i teraz z kuchni.
Poszukałam ale oczywiście nie mam zdjęć tej rabaty, na których byłby tez basen . Znalazłam tylko takie kawałki:
Basen jest z prawej strony

Basen jest z lewej strony

A to od strony wejścia do basenu

Mało co widać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 08:57, 26 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42138
Pokaz pąki susan, takie w kolorze juz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 09:13, 26 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Kasya napisał(a)
Pokaz pąki susan, takie w kolorze juz


Specjalnie poszłam cyknąć .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies