Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

inka74 12:12, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Duża ta twoja rabata basenowa to i chodzenie dlatego masz na skróty ;0 To będzie bardzo fajna ścieżka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:20, 22 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7511
u nas tez leje i wieje

ze sciezkami jest tak ze powinnismy chyba je robic jak zostana wydeptane u mnie dokladnie taka sama sytuacja, niby jest ścieżka ale skrotem chodzimy i bedziemy robic chodniczek albo podest drewniany
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Juzia 12:58, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38768
Tajemnicze ścieżki są najlepsze!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatorek 20:49, 22 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
mrokasia napisał(a)


Agnieszka, ciesze się, lubię tę donicę . Karagana jest wieeelka, ma ze 4 metry szerokości i z 4 wysokości, kawał krzaka .

.


Czyli coś dla mnie .

Fajny pomysł ze ścieżką przez rabatę. Od razu mi się skojarzyło z rondem Asi z Ogrodu w remoncie .
Taka „zarośnięta” będzie super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
galgAsia 07:05, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zazdroszczę ogrodowania, ja mam w tym roku mocno pod górkę. Tak do tyłu to chyba jeszcze nie byłam...
Magnolie coraz piękniejsze. Mam nadzieję, że jednak ten przymrozek nas ominie, bo szkoda ich. No ale nie okryję 5-metrowego drzewa...
Moje gaury jeszcze śpią. Oby nie snem wiecznym
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 07:42, 23 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10234
mrokasia napisał(a)
Aaaa, zdecydowałam się zrobić ścieżkę z płyt chodnikowych na tej dużej środkowej rabacie basenowej. Okazało się, że i tak łazimy przez środek, ciągniemy tamtędy węża ogrodowego itd. Czas usankcjonować wydeptany skrót . Najpierw myślałam o trawiastej ścieżce ale koniec końców stanęło na płytach chodnikowych ułożonych w podobny sposób jak ścieżka do furtki za altaną. Będę musiała poprzesadzać parę roślin ale niezbyt dużo . A jak rośliny urosną to mi się taki trochę tajemniczy przesmyk zrobi .


Dobry pomysł. Ja też mam przez duże rabaty porobione przejścia "techniczne"
Ja generalnie nie lubię po ziemi rabatowej chodzić więc mam porozkładane kamienie w różnych newralgicznych miejscach, żeby wiedzieć gdzie stąpać bezpiecznie. No i jest to super sprawa dala mojego eMa, bo jak robi oprysk, czy ustawia podlewanie, to wie gdzie może. Po co nam pretekst do rozwodu
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 09:15, 23 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8283
Heheheh taaa, pamiętam żądzę mordu w aprilowych oczach kiedy wlazłam w rabatę foty robić
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 09:28, 23 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18073
Dziewczyny, cieszę się, że popieracie mój pomysł ze ścieżką . Właśnie przyjechały płyty chodnikowe więc ścieżka ma szansę dość szybko powstać .

Tylko pogoda potrzebna a tu słabo trochę to wygląda. Co prawda nie pada jak miało padać ale zimno jest okrutnie. Wczoraj po pracy wyszłam i jedyne co zrobiłam to wysypałam kilka worków kory w narożniku z brzozami i serbami i uporządkowaliśmy trochę z eMem mordor za garażem gdzie m.in. leżały właśnie worki z korą. Po zabraniu worków okazało się, że grasowało tam chyba stado kretów albo nornic, takie góry ziemi tam były i poryte korytarze, że nogę można skręcić. Masakra.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 11:03, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11719
Porządkowanie mordoru... muszę się za to w końcu u siebie zabrać, bo straszy na maxa.
Wczoraj w ramach ścieżki do świdośliw podokładałam kolejne drewniane krążki na różance. Inaczej nieletnie zadeptały by mi sporą część rabaty w czasie owocowych zbiorów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 08:29, 24 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na razie gaury śpią i u mnie.
Ścieżki bardzo pożądane w ogrodzie, czekam na zdjęcia po skończeniu prac
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies