Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 15:57, 11 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248


Margerytka40 napisał(a)
A ten wieczornik to się sieje jak głupi czy w granicach rozsądku? Śliczny jest ale po werbenie już się boję. Drugi rok już walczę z siewkami.


Mnie trudno się wypowiedzieć, bo u mnie jeszcze się nie wysiał. Ale chyba w granicach rozsądku.
Werbenę mam na pojałowcowej. W tym roku miałam rzęsę na ziemi ale podczas przeróbek zadeptałam większość. Nawet się martwiłam czy jakakolwiek siewka przetrwała ale widzę, że mam sporo. To pancerniak jest ta werbena .

Agatorek napisał(a)


Mi też się podoba ta szałwia
Ale muszę przystopować z kolejnymi zakupami i zacząć sadzić to, co mam... ale jest za gorąco w dzień, a wieczorem gryzą komary :/.


Tiaaaa, ja też tak mówiłam. A dziś przy okazji załatwiania jednej sprawy wpadłam do dwóch ogrodniczych i wyszłam z kolejnymi doniczkami . Kupiłam 6 sztuk szałwii Caradonna (trafiła mi się jakimś cudem, chciałam ją sobie kupić), dwa różowe przetaczniki (te chciałam dokupić by dosadzić do już jednego rosnącego) i pelargonie z muhlenbekią do donic przy drzwiach wejściowych w zamian za kończące się bratki. Dodatkowo skusiłam się na kocimietkę - miałam nie kupować bo mi koty poprzednie wykańczały ale tak do mnie mrugała i kusiła kwiatkami, że wzięłam .
Szałwie już posadzone .

jolanka napisał(a)
Też bym leżała gdybym taaaakie widoki oglądała, nawet okulary byłyby niepotrzebne
Kasiu, pieścideło robisz


Noooo, okulary to absolutnie niepotrzebne - nie widać wtedy tych pustych miejsc, w które powinnam coś posadzić .

Judith napisał(a)

Ja nie wiem, jak Ty dajesz radę utrzymać przy zyciu tyle doniczek! Ja - znając swoje zdolności w zakresie ukatrupiania roślin w doniczkach - kupuję jednorazowo nie więcej niż 10 i jak najszybciej sadzę .


Znam to .

Gosiek33 napisał(a)



Strzał w 10 z tym domkiem - całkowicie rozbił bryłę budynku


Też chciałam spytać czy jesteś pewna, że zdążysz przed ptakami posmakować owocków?

Piękne te szałwie, nie wiem jak to robisz


Wieczorniki masz nowo posadzone? Jestem ciekawa, bo ubiegłoroczna kępa jest u mnie dość słaba, za to jej siewki przepięknie rosną... choć nie tak jak te ze zdjęcia


Dzięki Gosiu, jestem bardzo zadowolona z umiejscowienia domku . Faktycznie masz rację, rozbił dobrze tę ścianę.
Szałwie same rosną, chyba im u nie dobrze .
A wieczorniki są zeszłoroczne. Ich w tym miejscu jest posadzonych ze 6 sztuk chyba, dlatego tak okazale wyglądają .

antracyt napisał(a)

Cała zielona. U mnie ptaki przez te parę lat nie skubały owoców, obok są sady czereśniowe i pewnie tam wolą się stołować. Także zdążę spróbować, o ile nieletnie coś raczą zostawić pewnie dostaną mi się te powyżej 2m


Ja tez mam nadzieję, że zdążę . Ale mam w tym roku więcej ptaków niż dotychczas...

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 16:42, 11 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
U nas takie czary-mary robi mój eM .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 17:56, 11 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Magiczne sztuczki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 18:01, 11 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42603
mrokasia napisał(a)
U nas takie czary-mary robi mój eM .

Znaczy ze pojawia się i znika ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 18:04, 11 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42603
Kasia, to drzewko z drobnymi listkami u ciebie to deren ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 19:58, 11 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
Gosiek33 napisał(a)
Magiczne sztuczki




Kasya napisał(a)

Znaczy ze pojawia się i znika ??


W sensie, że szpadel stoi bez podparcia .

Kasya napisał(a)
Kasia, to drzewko z drobnymi listkami u ciebie to deren ?


Które???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 19:59, 11 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42603
Na froncie, przy tej przerabianej rabatce
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 20:09, 11 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
Kasya napisał(a)
Na froncie, przy tej przerabianej rabatce


Mówisz o tym w prawym górnym rogu?


Jeśli tak to faktycznie dereń - świdwa Compressa.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 00:20, 12 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42603
O do licha… myślałam ze ten deren bardziej kolumnowy… a wydawało mi się ze ty masz wiąz
Ładny ale ogromniasty
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 00:56, 12 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
mrokasia napisał(a)




Tiaaaa, ja też tak mówiłam. A dziś przy okazji załatwiania jednej sprawy wpadłam do dwóch ogrodniczych i wyszłam z kolejnymi doniczkami . Kupiłam 6 sztuk szałwii Caradonna (trafiła mi się jakimś cudem, chciałam ją sobie kupić), dwa różowe przetaczniki (te chciałam dokupić by dosadzić do już jednego rosnącego) i pelargonie z muhlenbekią do donic przy drzwiach wejściowych w zamian za kończące się bratki. Dodatkowo skusiłam się na kocimietkę - miałam nie kupować bo mi koty poprzednie wykańczały ale tak do mnie mrugała i kusiła kwiatkami, że wzięłam .
Szałwie już posadzone .





Ha ha .
Ja nie jeżdżę do ogrodniczych, jakoś mi nie po drodze. Mieszkanie z dala od pokus ma swoje plusy . Ale niestety internet mi działa. Co się przekłada na to, że nieraz gdzieś coś sobie oglądam. I później wkładam do koszyka. I później myślę, że 5 sztuk się nie opłaca (w sensie, że i tak już płacę za przesyłkę), to wezmę jeszcze 10 . Masakra.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies