Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

inka74 09:01, 13 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiesz, jakby kiedyś ci ten bodziszek za bardzo się rozrósł to wiesz, pomyś o koleżance
Uwierzysz, że tylko 1 różę kupiłam? A mam miejsca na 3... Po wykopaniu tulipanów okazało się, że więcej bylinek gdzieś zanikło niż myślałam. Albo przez to, że róże bardzo krótko były cięte to są bardziej zwarte na razie. mnóstwo nowych przyrostów mają ale nisko. Może stąd wrażenie pustki na rabacie. Ech...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 09:06, 13 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iwonka, ktory bodziszek? Bo jakby ten ode mnie, to wiesz, ja go mam dużo
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 09:12, 13 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
I takie tam

Lucy, ten. Kolor i wysokość mi bardzo pasują. I czas kwitnienia. Jakbyś go miała więcej to nie wyrzucaj proszę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 09:21, 13 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Trzymam go ciągle.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Johanka77 09:31, 13 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
I takie tam

Ja z samego rana podlałam cienistą, teraz lecę posadzić wykopane wczoraj przetaczniki (rosły w miejscu parasola przy basenie). Potem jadę do mamy a po powrocie nie wiem co będę robić. Może sadzić a może bumelować .

Miłej soboty! Co tam macie w planach?


Moja droga, jak ta półka zarosła! W szoku jestem!!!
Pokaż z przodu.




A jak tam frontowa Twoja, bo mało mi.
Nie chcesz tych grabów na frontowej formować troszkę, żeby je zbliżyć pokrojem?

mrokasia napisał(a)



.


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makao_J 10:12, 13 cze 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ten bodziszek to może być Karmina. Tez go mam i wygląda podobnie. Ten kolor kwiatów tylko mnie zmylił bo na zdjęciu wygląda na różowy a mój wpada w lekki fiolet.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasia_CS 22:50, 13 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)




Piękny kontrast tawuł z soczystą zielenią!! Śliczna ta rabata o każdej porze
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 23:24, 13 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18149

inka74 napisał(a)
Wiesz, jakby kiedyś ci ten bodziszek za bardzo się rozrósł to wiesz, pomyś o koleżance
Uwierzysz, że tylko 1 różę kupiłam? A mam miejsca na 3... Po wykopaniu tulipanów okazało się, że więcej bylinek gdzieś zanikło niż myślałam. Albo przez to, że róże bardzo krótko były cięte to są bardziej zwarte na razie. mnóstwo nowych przyrostów mają ale nisko. Może stąd wrażenie pustki na rabacie. Ech...


Kochana, oczywiście, mam go kilka kępek więc jak nie od Łucji to ode mnie spokojnie się go uskubie .
Ja po zimie odkryłam brak kilku szałwii. Dziwne. Do tej pory szałwie co najwyżej bywały podżarte przez ślimaki ale się wcześniej wiosną pokazywały a tu zero.
Zaczynam się przyzwyczajać, że w ogrodzie żadna rabata nie jest na zawsze...
Dokupisz sobie te brakujące, zaraz wynajdziwsz jakąś piękność .

tulucy napisał(a)
Iwonka, ktory bodziszek? Bo jakby ten ode mnie, to wiesz, ja go mam dużo


Na Ciebie zawsze można liczyć .

Johanka77 napisał(a)


Moja droga, jak ta półka zarosła! W szoku jestem!!!
Pokaż z przodu.

A jak tam frontowa Twoja, bo mało mi.
Nie chcesz tych grabów na frontowej formować troszkę, żeby je zbliżyć pokrojem?


Fakt, pod karaganą mam busz, nie widać ziemi . Będę musiała trochę przetrzebić bluszcz bo zarasta wszystko inne.
Z przodu wygląda tak (dopiero jak się podejdzie bliżej widać kwitnące bodziszki i żurawki ):


A na frontowej ruszyła szałwia ale tak jak pisałam - brakuje ze dwóch-trzech kęp w części bliżej domu, zanikły po zimie albo psy zadeptały. Do uzupełnienia jak szałwie przekwitną bo ta dziura strasznie mnie wnerwia.
Jutro może cyknę kilka fot espeszyli for ju .
A co do grabów - muszę dokupić trzeciego brakującego. Tych dwóch nie przycinam na razie, boję się .

Makao_J napisał(a)
Ten bodziszek to może być Karmina. Tez go mam i wygląda podobnie. Ten kolor kwiatów tylko mnie zmylił bo na zdjęciu wygląda na różowy a mój wpada w lekki fiolet.


I możesz mieć rację, opisem pasuje i kolorem też się zgadza, to taki róż wpadający w fiolet .

Kasia_CS napisał(a)

Piękny kontrast tawuł z soczystą zielenią!! Śliczna ta rabata o każdej porze


Dzięki Kasiu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 09:08, 14 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8341
Biorąc pod uwagę sytuację za płotem to dobrze, że nie posłuchałaś koleżanek i zostawiłaś tę karaganę
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 09:20, 14 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18149
UrsaMaior napisał(a)
Biorąc pod uwagę sytuację za płotem to dobrze, że nie posłuchałaś koleżanek i zostawiłaś tę karaganę


Tiaaaaa .
Intuicja mnie nie zawiodła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies