Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:18, 16 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Chyba przestanę lubić różowy w ogrodzie... Kolejne szałwie, tym razem 5 sztuk, chyba będą różowe... I to znowu na tej samej rabacie, na której różu jest już po kokardę i z której zabierałam ostatnio te pomylone . Co prawda mam gdzie przesadzić ale kurde, muszę w zamian kupić niskie niebieskie - szałwie albo coś innego...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 10:40, 16 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
mrokasia napisał(a)
Chyba przestanę lubić różowy w ogrodzie... Kolejne szałwie, tym razem 5 sztuk, chyba będą różowe... I to znowu na tej samej rabacie, na której różu jest już po kokardę i z której zabierałam ostatnio te pomylone . Co prawda mam gdzie przesadzić ale kurde, muszę w zamian kupić niskie niebieskie - szałwie albo coś innego...
przetaczniki?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 10:45, 16 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
No, to teraz Jola w opałach. Ale sama się prosiła. Jak można aż nie wierzyć w swoje ogrodowe koleżanki! .

Właśnie siadłam sobie na chwilkę pod altanką. Lubię ten fragmencik .

O jaki piękny zakątek! Te żurawie są extra! Uwielbiam je
____________________
eVka 10:47, 16 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


No to frontowa dla Cię. Nie wygląda tak jak powinna bo brakuje tych szałwii ale tam gdzie szałwia jest - jest fajnie .




A grabów nie tnę tak naprawdę bo trochę nie ma czego ciąć. Ten pierwszy, bardziej puchaty podoba mi się taki jaki jest, jest taki akurat. Ten drugi jest baaardzo nieforemny i tu nawet nie ma czego przyciąć bo jest szczupły i ma sporo dziur. Zresztą widać na zdjęciach - jak go orzytnę to zostanie chudy, łysy badyl. Czekam aż się trochę zabuduje.

Ale czad! Boska frontowa gęstwina koleżanko Kasiu!!!
____________________
Magleska 14:50, 16 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Kasiu

znowu nic nowego nie napiszę
podobami się bardzo u Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 19:40, 16 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Oj.. tak Cię w bambuko z kolorami szałwii wsadzili? Bardzo nieładnie... No właśnie -przetaczniki jeszcze wchodzą w grę- z tego co pamiętam to fajne są royal candles.

Lubiana przez Ciebie rabata jest bardzo słusznie lubiana ptaszorki fajnie się tam wpisują.. nie wiem jak to jest, że lubię takie gadżety u kogoś, a i siebie na to miejsca nie widzę, aż mnie to czasem denerwuje ;P
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 20:57, 16 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41933
Szukam co ja napisałam rano i nie widzę ? Chciałam ptaszory pochwalić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nowa12 21:58, 16 cze 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ach te wkurzające pomyłki roślinne. Mnie to się zdecydowanie za często zdarza ale widzę że nie jestem sama .
Ja szukam przetacznika Marietta bo jest wyższy ale na razie nie znalazłam. Ciężko go kupić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
April 05:42, 17 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10187
He,he,he owszem sadzę, ale nie w panice, tylko mus
Nie wiedziałam, że tu tyle chętnych na moje doniczki i nie zaglądałam.
Otóż Dziweczyny, nikt nie pamięta mojej frontowej. Najbliżej była Lucy, bo przynajmniej skojarzyła o którą chodzi. Tak, frontowa to ta przed wejściem. Ale co na niej jest? Nikt nie wie Ocaliłam resztki doniczek
Ta rabata wzdłuż podjazdu to Rabata Północna. Ona jest do poprawki ale generalnie jest ok.
Natomiast na frontowej...bida i nędza. Nie to co u Mrokasi, pełen wypas

Szałwii współczuję. Znajdziesz jej jakieś przytulne miejsce. Różowa generalnie nie jest zła. Choć rozumiem przesyt różem. Też przez moment miałam tak w okolicach różanki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:52, 17 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
TAR napisał(a)
przetaczniki?


biorę pod uwagę

effka napisał(a)

O jaki piękny zakątek! Te żurawie są extra! Uwielbiam je




effka napisał(a)

Ale czad! Boska frontowa gęstwina koleżanko Kasiu!!!


Bardzo się cieszę, że się podoba koleżanko Efciu .

Magleska napisał(a)
Kasiu

znowu nic nowego nie napiszę
podobami się bardzo u Ciebie


Bardzo mi miło !

Kasia_CS napisał(a)
Oj.. tak Cię w bambuko z kolorami szałwii wsadzili? Bardzo nieładnie... No właśnie -przetaczniki jeszcze wchodzą w grę- z tego co pamiętam to fajne są royal candles.

Lubiana przez Ciebie rabata jest bardzo słusznie lubiana ptaszorki fajnie się tam wpisują.. nie wiem jak to jest, że lubię takie gadżety u kogoś, a i siebie na to miejsca nie widzę, aż mnie to czasem denerwuje ;P


Jeszcze czekam w nadziei, że może choć fioletowe będą bo ciągle w pąkach ale jak widzę kolor tych pąków to nadzieja słabnie...
Przetaczniki rozważam, ale pewnie skończy się zakupem tego co będzie w ogrodniczym . Myślę jeszcze nad białą albo niebieską driakwią.

Powiem Ci, że z tymi gadżetami mam podobnie. Kupiłam jakiś czas temu grafitową misę, co prawda plastikową, niedrogą, na próbę. I jakoś nie widzę dla niej miejsca...

Kasya napisał(a)
Szukam co ja napisałam rano i nie widzę ? Chciałam ptaszory pochwalić


Ptaszory dziękują .

Nowa12 napisał(a)
Ach te wkurzające pomyłki roślinne. Mnie to się zdecydowanie za często zdarza ale widzę że nie jestem sama .
Ja szukam przetacznika Marietta bo jest wyższy ale na razie nie znalazłam. Ciężko go kupić.


No niestety. Mam też pomylone jarzmianki - zamiast bordowych mam jakieś jasne. Sprzedawca poprosił by poczekać do pełnego rozkwitu (swoją drogą śmieszne) i obiecał nowe sadzonki albo zwrot kasy jeśli jednak nie zbordowieją .
Ja Mariettę też mam na liście.

April napisał(a)
He,he,he owszem sadzę, ale nie w panice, tylko mus
Nie wiedziałam, że tu tyle chętnych na moje doniczki i nie zaglądałam.
Otóż Dziweczyny, nikt nie pamięta mojej frontowej. Najbliżej była Lucy, bo przynajmniej skojarzyła o którą chodzi. Tak, frontowa to ta przed wejściem. Ale co na niej jest? Nikt nie wie Ocaliłam resztki doniczek
Ta rabata wzdłuż podjazdu to Rabata Północna. Ona jest do poprawki ale generalnie jest ok.
Natomiast na frontowej...bida i nędza. Nie to co u Mrokasi, pełen wypas

Szałwii współczuję. Znajdziesz jej jakieś przytulne miejsce. Różowa generalnie nie jest zła. Choć rozumiem przesyt różem. Też przez moment miałam tak w okolicach różanki.


Kochana, bo ta Twoja Północna to taka gwiazda, że przyćmiewa wszystkie inne . U mnie przed domem też oprócz frontowej jest jeszcze kilka rabat i też nikt ich nie kojarzy . No, może oprócz jukowej ale ona razem z frontową tworzy jakby całość więc się nie liczy.

Miejsce dla różowej szałwii na szczęście mam, nawet nie jedno . I ogólnie bardzo lubię różowe szałwie. Ale tu gdzie teraz rośnie różowego mam aż nadto.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies