Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 20:44, 21 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Magda70 napisał(a)


no i wszystko jasne


No nie wiem, mam wrażenie że w czarnej d..e jestem...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 23:44, 21 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)


Toszko a jak ZACZĄĆ formować z cisów stożki? W zeszłym roku sadziłam z donic, i stwierdziłaś wówczas, że mają potencjał na stożki/kulki. Nie wiem jak zacząć, żeby ich nie zmarnować...


Postaw trzy kijki nad nim, dla wyobrażenia sobie przyszłego stożka. I w takiej płaszczyźnie (po skosie) tnij gałązki. Potem każdą nieuciętą gałązkę skróć - dla rozkrzewienia. Z roku na rok będzie przybierać w górę i na szerokość. Będzie się zagęszczać.

Tak samo z kulkami - ważne by systematycznie samą górę przycinać płasko, aby się rozkrzewiała i przewodnika nie wypuściła. Z roku na rok będzie mężnieć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zana 07:28, 22 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wczoraj rano sobie o Tobie myślałam, że coś umilkłaś z tą frontową rabatą. I myślę sobie, no jak nic Kasia nas tam pewnie przeklina, żeśmy jej kazały ciąć, wywalać itd.. A tu proszę, rabatka się zrobiła. Juki na te trudne warunki z rozrośniętymi korzeniami iglaków to chyba dobry wybór, one za wiele do szczęścia nie potrzebują. Żółte tawuły fajnie rozbijają zieleń. Jedyne co, to ja bym tam jeszcze szałwię dosadziła i cebulowe jesienią. Wtedy od wiosny do jesieni coś tam będzie kwitło. Najpierw cebulowe, potem szałwia, juki i na koniec rozchodniki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 14:23, 22 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Anula, nie powiem, miałam chwilę zwątpienia...
Ale jakoś udało się tę rabatę ogarnąć z czego jestem zadowolona. I powiem Ci, że chyba czytałaś w moich myślach, bo właśnie zastanawiałam się czy tam jeszcze szałwii nie upchnąć albo jakieś trawy. Szałwia da kolor więc chyba lepsza. I zamierzam tam wsadzić jesienią sporo krokusów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 16:54, 22 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Powiem Ci, że cofnęłam się do trzeciej strony, gdzie są zdjęcia rabaty przed zmianami i moim zdaniem teraz jest bez porównania, na plus oczywiście. Niebieska szałwia będzie fajnie wyglądała z tymi tawułami. I o tulipanach też pomyśl.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 17:08, 22 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Zana napisał(a)
Powiem Ci, że cofnęłam się do trzeciej strony, gdzie są zdjęcia rabaty przed zmianami i moim zdaniem teraz jest bez porównania, na plus oczywiście. Niebieska szałwia będzie fajnie wyglądała z tymi tawułami. I o tulipanach też pomyśl.


To dobrze, że zmiana na lepsze, bo jakby była na gorsze to byłaby totalna załamka .
Niebieską szałwię wsadzę. Ale tulipanom mówię stanowcze nie. Są piękne jak kwitną ale potem te zasychające liście doprowadzają mnie do szału. A na tej rabacie te liście w niczym się nie schowają. Krokusowe trawiaste liście są dla mnie do przeżycia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:21, 22 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Dziewczyny, czy u Was też są takie pajęczyny na roślinach? Normalnie nie nadążam ściągać, wszystko w pajęczynach...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 17:50, 22 cze 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
mrokasia napisał(a)
Dziewczyny, czy u Was też są takie pajęczyny na roślinach? Normalnie nie nadążam ściągać, wszystko w pajęczynach...


Dzisiaj jedną z tuji ściągnęłam. Na świerku kiedyś miałam. Muszę dokładny przegląd zrobić, bo na razie w oczy mi się nie rzuciły.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 18:48, 22 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
kaz742011 napisał(a)


Dzisiaj jedną z tuji ściągnęłam. Na świerku kiedyś miałam. Muszę dokładny przegląd zrobić, bo na razie w oczy mi się nie rzuciły.


Kasia, jedną??? Ja na jednej tuji mam ze 3 i tak na każdej... Fakt, za płotem lasek i łąki, pająków i innych owadów u mnie pod dostatkiem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao_J 20:14, 22 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nie wszędzie ale pajęczyny są.
Czasem takie gęste że zieleń zakrywa.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies