Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Makusia 11:59, 23 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka- dziękuję- nie wiem tylko, czy zdążę zastosować- roboty od cholerki i na wszystko czasu brakuje

Mrokasiu- zmiany są na lepsze, szałwię uwielbiam- zwłaszcza tą niską (dobra- innej nie mam ) Pajęczyny widziałam u sąsiada na żywopłotku bukszpanowym w ilości hurtowej...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
kaz742011 22:30, 23 cze 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
mrokasia napisał(a)


Kasia, jedną??? Ja na jednej tuji mam ze 3 i tak na każdej... Fakt, za płotem lasek i łąki, pająków i innych owadów u mnie pod dostatkiem .


Zauważyłam na jednej. Może i były gdzieś jeszcze ale na pewno nie na sąsiednich, bo bym widziała .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 21:05, 25 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Pochwalę się moim trawnikiem . Pisałam Wam, że jest marny i że postaram się go trochę podratować zamiast zakładać od nowa ze względu na moje 4 kociska. Były głosy, żeby jednak przemyśleć temat i że lepiej robić od nowa. Uparłam się jednak . Wygrabiłam go porządnie, odchwaściłam, zrobiliśmy w kilku miejscach dosiewki, 2 razy go nawiozłam florowitem do trawników i bardzo dbałam o podlewanie. Moim zdaniem widać różnicę, choć nadal nie jest idealnie . Dla porównania - fota z zeszłego roku i z dziś.

czerwiec 2016:


czerwiec 2017:
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:14, 25 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
I jeszcze parę roślin zbierających się do kwitnienia.

Hortensja Bombshell cała w pąkach:


Hortensja Early Sensation:


Liatra:


Hosta:
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 12:09, 26 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Trawnik prezentuje różnice ogromną! Możesz być z siebie dumna, bo gołym okiem widać progres!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 13:24, 26 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Marta, dziękuję . Musze przyznać, że sama jestem nieco w szoku, nigdy nie mieliśmy takiego ładnego trawnika .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rytla 17:34, 26 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Trawniczek jak nowy!
Nasze są żenujące, ale jakoś nie mam do nich serca, muszę coś wymyślić zamiast.
____________________
Rytlogród na 18 stóp
Anda 17:56, 26 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Trawniczek jak dywan Liatre masz wypasiona. Na jakim stanowisku u Ciebie rosnie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 18:03, 26 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Rytla napisał(a)
Trawniczek jak nowy!
Nasze są żenujące, ale jakoś nie mam do nich serca, muszę coś wymyślić zamiast.


U Ciebie jest pewnie baaaardzo intensywnie deptany przez wiele stóp, więc wiesz , musiałby być ze stali. Albo z rolki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 18:11, 26 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Anda napisał(a)
Trawniczek jak dywan Liatre masz wypasiona. Na jakim stanowisku u Ciebie rosnie?


Ewcia, dziękuję, muszę przyznać, że jestem z niego dumna .
Liatra rośnie na rabacie przy ścianie domu z wystawą wschodnią, więc słońce ma do mniej więcej południa. Mam w sumie 4 kępy posadzone rok temu, w tym roku wiosną przesadzane w ramach tej samej rabaty. I dwie kępy mają po ok. 10 pędów każda, jedna kępa ma 3 pędy kwiatowe a jedna głupia poszła w liście i ma tylko 1 pęd kwiatowy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies