Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Gosiek33 18:02, 01 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jolanka napisał(a)
Kasiu, zobacz sobie jeszcze hortkę Early Sensation, dla mnie podobna


O to, to - raczej na nią stawiam. Skleroza ostatnio bardzo mnie męczy a wiedziałam, że rośnie u mnie bardzo podobna Jeśli to ona to niby bardzo wczesna jest
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 19:36, 01 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
April napisał(a)



No powiem ci, że masz nieprzyzwoicie pięknie
Im większe roślinki, tym lepiej wyglądają kompozycje. No cudo


Dziękuję kochana .


April napisał(a)


Ale twoje kwiatuszki są w dół skierowane, a Diamont Rouge ma w górę...


jolanka napisał(a)
Kasiu, zobacz sobie jeszcze hortkę Early Sensation, dla mnie podobna


Basieksp napisał(a)


Nie pomogę co do nazwy, ale bardzo ładna jest


Gosiek33 napisał(a)


O to, to - raczej na nią stawiam. Skleroza ostatnio bardzo mnie męczy a wiedziałam, że rośnie u mnie bardzo podobna Jeśli to ona to niby bardzo wczesna jest



Mam Early Sensation i porównałam ją sobie z nn. Są inne .
Z lewej nn, z prawej ES.


Ta nn ma dużo bardziej nasycony kolor płatków na zewnątrz, z kolei wewnątrz jest limonkowa. No i różnią się budową kwiatuszka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 19:58, 01 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


Dziękuję kochana .


Mam Early Sensation i porównałam ją sobie z nn. Są inne .
Z lewej nn, z prawej ES.


Ta nn ma dużo bardziej nasycony kolor płatków na zewnątrz, z kolei wewnątrz jest limonkowa. No i różnią się budową kwiatuszka.



He, he to żaden dowód. Konia z rzędem temu kto rozpozna podobne hortensje. Kiedyś kusiłam się któreś rozpoznać pod dyktando babopielki i nie wszystko się zgadzało. Łącznie z szorstkością liści

Mam posadzone obok siebie Magicial Candle i Limelight. Co roku z podziwem obserwuję jak bardzo się do siebie upodabniają, a ściślej Limelight do tej pierwszej. Sporo zależy od stanowiska, słońca i wody w sezonie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 20:09, 01 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
inka74 napisał(a)
Zobacz Diamant Rouge - ona w początkowej fazie jak jest młodsza ma takie luźniejsze kwiatostany




Tak to jest Diamant Rouge też mam taką samą. Nie wiedziałam jak się nazywa i też ktoś napisał, że to Diamant....
Jest to bardzo ładna hortensja moja ma ok 8 lat i jest już dobrze rozbudowana.
W zeszłym roku przygiełam dwie gałązki i puściły korzenie. Wiosna odcięłam i posadziłam w inne miejsce. Kiedyś nie przywiązywałam wagi do nazw czasem się przydają.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:21, 01 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Judith napisał(a)
Dziewczyny, Renata (Kokesz) pokazywała chyba u Inki obręcze do podtrzymywania hortensji „falowane” (znajdziecie je pod hasłem „obejma [lub podpora] do hortensji ring”). Kupiłyśmy z Kasią takie same .



Kupiłam ok 150 szt obręczy falowanych na zatrzask. Wg mnie bardzo dobra rzecz można łączyć kilka. Tez horty zabezpieczyłam obręczami jednak trzeba obręcz przymocować do pręta są za ciężkie i obręcz się opuszcza.
Bardzo pomocne szybko się je instaluje. Są doskonałe do miskantow czy innych roślin np róż bo opierają się na kolcach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ajka 20:48, 01 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
mrokasia napisał(a)
U mnie ciągle te same widoczki ale i tak wstawię .
Na początek dwie ścieżki



Ślicznie ta czerwień przebija.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Johanka77 22:54, 01 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
U mnie ciągle te same widoczki ale i tak wstawię .
Na początek dwie ścieżki
]


Kasia! Jakie fajne tajemnicze te ścieżki!
Ale się cudnie zaadaptowały!

Poszłabym
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 23:11, 01 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Piękne widoczki .
Hortki i miskanty królują.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 06:47, 02 wrz 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ścieżki obłędne, reszta też prezentuje się pięknie. Ten różowy bodziszek to co on za jeden? Gdzieś chyba pisałaś, wybacz nie chce mi się szukać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 12:56, 02 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Gosiek33 napisał(a)



He, he to żaden dowód. Konia z rzędem temu kto rozpozna podobne hortensje. Kiedyś kusiłam się któreś rozpoznać pod dyktando babopielki i nie wszystko się zgadzało. Łącznie z szorstkością liści

Mam posadzone obok siebie Magicial Candle i Limelight. Co roku z podziwem obserwuję jak bardzo się do siebie upodabniają, a ściślej Limelight do tej pierwszej. Sporo zależy od stanowiska, słońca i wody w sezonie


Taaak, wiem, że wiele zależy od stanowiska, nasłonecznienia, ilości wody itp. Czasem przecież nawet dwie te same rośliny rosnące pół metra od siebie rosną inaczej .
Jednak wydaje mi się, że o ile nie można wnioskować na bazie wybarwienia to jednak różnice w budowie kwiatu wskazują, że nie jest to ta sama odmiana .

ElzbietaFranka napisał(a)




Tak to jest Diamant Rouge też mam taką samą. Nie wiedziałam jak się nazywa i też ktoś napisał, że to Diamant....
Jest to bardzo ładna hortensja moja ma ok 8 lat i jest już dobrze rozbudowana.
W zeszłym roku przygiełam dwie gałązki i puściły korzenie. Wiosna odcięłam i posadziłam w inne miejsce. Kiedyś nie przywiązywałam wagi do nazw czasem się przydają.



Majaczy mi się, że jak ja kupowałam to właśnie pod nazwą Diamant Rouge więc z dużym prawdopodobieństwem to może być właśnie ona.
Fajny patent z ukorzenieniem .

ElzbietaFranka napisał(a)



Kupiłam ok 150 szt obręczy falowanych na zatrzask. Wg mnie bardzo dobra rzecz można łączyć kilka. Tez horty zabezpieczyłam obręczami jednak trzeba obręcz przymocować do pręta są za ciężkie i obręcz się opuszcza.
Bardzo pomocne szybko się je instaluje. Są doskonałe do miskantow czy innych roślin np róż bo opierają się na kolcach.


No właśnie zamierzam je wypróbować na trzcinnikach .

ajka napisał(a)


Ślicznie ta czerwień przebija.


Fajny akcent, też mi się to podoba .

Johanka77 napisał(a)


Kasia! Jakie fajne tajemnicze te ścieżki!
Ale się cudnie zaadaptowały!

Poszłabym


Dzięki , lubię je obie.

Agatorek napisał(a)
Piękne widoczki .
Hortki i miskanty królują.


O tak!

Margerytka40 napisał(a)
Ścieżki obłędne, reszta też prezentuje się pięknie. Ten różowy bodziszek to co on za jeden? Gdzieś chyba pisałaś, wybacz nie chce mi się szukać


Dzięki .
Tren bodziszek to Fay Anna. Nie jest różowy tylko blado lawendowy, zdjęcie przekłamuje. Bardzo fajny, ma mnóstwo malutkich kwiatuszków .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies