Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

MiluniaB 18:32, 05 wrz 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Obie ścieżki cudnie się prezentują. Fajny pomysł na rozchodniki w donicy. Co później z rozchodnikami - na rabatę?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Juzia 19:32, 05 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38537
Mi w tym roku rozchodniki w donicach przezimowały.
I to pod dachem! Zaczęłam je podlewać dopiero w kwietniu
Fakt że wypierdki... ale żyją. Zobaczymy czy tę zimę też przetrzymają
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
TAR 19:40, 05 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
mrokasia napisał(a)
Właśnie kończę kawę, zakładam ogrodowe barchany i zamierzam spędzić całą niedzielę w ogrodzie . Na pierwszy ogień idzie uprzątnięcie basenu. Potem chcę odchwaścić i wysypać korę na rabacie pod żywopłotem sąsiadów. Mam też zamiar zlikwidować przechowalnik, w którym mam ożanki i ostrogowce i przesadzić w to miejsce klona Oridono. No i może uda mi się posadzić choć kilka roślin z doniczek...


barchany ogrodowe zapewne wygodne? szalona, mi sie nie chcialo nic robic. pobyczylam sie z psiami na lezaku korzystajac z cieplej i slonecznej pogody. Że tez Tobie siechcialo ryc
Oridono teraz przesadzasz? Szkoda troche.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Basieksp 20:49, 05 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Fajny pomysł na rabatę na winie Kiedyś też miałam rozchodniki w donicy i zimowały na dworze, aż przesadziłam je do gruntu, ale przypomniałaś mi fajny pomysł na nie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 21:03, 05 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Juzia napisał(a)


Super plany na niedzielę!
Też zaraz idę ryć



I co, poryłaś? U mnie pogoda była super .

Roocika napisał(a)

Co się nawinie


Rojodziejowa napisał(a)


Właśnie tak


Kumam

sarenka napisał(a)
Piszesz Kasiu,że u Ciebie ciągle te same widoki, ale za to jakie to są widoki! Piękny ogród


Dzięki Megi

Agatorek napisał(a)


Haha ha .

Dziś weekend, więc i rabata po winie może być


Albo po piwie

MiluniaB napisał(a)
Obie ścieżki cudnie się prezentują. Fajny pomysł na rozchodniki w donicy. Co później z rozchodnikami - na rabatę?


Dzięki Mirelko .
Rozchodniki zostają w donicy, powinny dać radę .

Juzia napisał(a)
Mi w tym roku rozchodniki w donicach przezimowały.
I to pod dachem! Zaczęłam je podlewać dopiero w kwietniu
Fakt że wypierdki... ale żyją. Zobaczymy czy tę zimę też przetrzymają


Też je już kiedyś miałam w donicach i spokojnie przeżywały .

TAR napisał(a)


barchany ogrodowe zapewne wygodne? szalona, mi sie nie chcialo nic robic. pobyczylam sie z psiami na lezaku korzystajac z cieplej i slonecznej pogody. Że tez Tobie siechcialo ryc
Oridono teraz przesadzasz? Szkoda troche.


Oczywiście, że barchany wygodne .
Szczerze powiedziawszy to mi się już też nie chce działać. Ale doniczki na cienistej to mój wyrzut sumienia. Tym bardziej, że przyszłych kilka weekendów będzie dość zajętych. Ale jaka ochota taka robota . Dziś wysypałam korę na rabatę pod żywopłotem sąsiadów, odświeżyłam przy tym z 3 metry kancika, zlikwidowałam przechowalnik i przesadziłam klona Oridono. Liczba doniczek zmniejszyła o zawrotną liczbę - wsadziłam 1 przetacznika . I tyle.

Czemu szkoda z tym przesadzaniem Oridono?


Basieksp napisał(a)
Fajny pomysł na rabatę na winie Kiedyś też miałam rozchodniki w donicy i zimowały na dworze, aż przesadziłam je do gruntu, ale przypomniałaś mi fajny pomysł na nie


Ja te rozchodniki wsadziłam do donic bo miałam ich za dużo a nie miałam już dla nich miejsca w gruncie a wyrzucić szkoda. Fajnie wyglądają .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Juzia 21:27, 05 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38537
Pogoda była niezła, ale nie poryłam.
Byłam na niedzielnym obiadku u mamy, a później przyjechała ekipa montować plac zabaw.
Mam nadzieję jutro ubrudzić łapska
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mrokasia 22:07, 05 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Juzia napisał(a)
Pogoda była niezła, ale nie poryłam.
Byłam na niedzielnym obiadku u mamy, a później przyjechała ekipa montować plac zabaw.
Mam nadzieję jutro ubrudzić łapska


Mmmm, niedzielny obiadek u mamy .
Ja w tygodniu po pracy to już nie za bardzo działam w ogrodzie. Zimno się robi i nieprzyjemnie. Wyrwać chwasta, odświeżyć kanciki to tak ale do sadzenia to ja więcej czasu potrzebuję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 22:08, 05 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Rabata pod żywopłotem sąsiadów po odświeżeniu kancików i wysypaniu korą .



Doniczki w rabacie to ochrona przeciwpsia. Luna lubi się położyć pomiędzy roślinami. A jak rośliny małe ( mam tam posadzonych kilka siewek szałwii) to mogą tego nie przeżyć
... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:08, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Kora podkreśliła roślinki Było ładnie a jest faktycznie jeszcze bardziej elegancko. Ładnie malujesz te obrazki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:09, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Ja miałam mało czasu w weekend. Spotkania rodzinne... Ale po troszeczku się udało, zawsze to parę godzin szczęścia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies