Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

ajka 19:06, 28 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4030
Też mi się podobają żylistki, na razie mam Strawberry Fields i Yuki Snowflake, ale może jeszcze sobie dokupie,

A jaką masz odmianę rutewki? Ja swoją kupiłam w zeszłym roku, pokazała pierwszy kwiatek (Black Stockings)
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
TAR 19:11, 28 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
Kasia te gasienice na kosodrzewinach jednak bym czyms potraktowala, obzeraja niemilosierniw, u mnie zezarly polowe drzewa nim zauwazylam. tyle ze ja wszystkie sciagnelam recznie, zalezy ile tego i jakie kosowki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 12:25, 29 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18082
ajka napisał(a)
Też mi się podobają żylistki, na razie mam Strawberry Fields i Yuki Snowflake, ale może jeszcze sobie dokupie,

A jaką masz odmianę rutewki? Ja swoją kupiłam w zeszłym roku, pokazała pierwszy kwiatek (Black Stockings)


Moje rutewki to też Black Stockings. Sadziłam w zeszlym roku. Były do kolana. W tym roku kwiaty mam na wysokości bioder .
Posadziłam też w tym roku odmianę Nimbus. Białe już kwitną, różowa coś się ociąga, nie wiem czy w ogóle zakwitnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:27, 29 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18082
TAR napisał(a)
Kasia te gasienice na kosodrzewinach jednak bym czyms potraktowala, obzeraja niemilosierniw, u mnie zezarly polowe drzewa nim zauwazylam. tyle ze ja wszystkie sciagnelam recznie, zalezy ile tego i jakie kosowki.


Opryskałam kosodrzewiny. Część gąsiennic zdjęłam ale wolałam nie ryzykować, że coś przeoczyłam. Na razie widzę, że jest czysto.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:35, 29 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18082
Dziewczyny, mam pytanie o irysy syberyjskie. Moje kępy wypuściły masę pąków ale kwiaty są bardzo małe. I w dodatku tak jakby zasychały... Co się dzieje? Szkodników nie zauważyłam. Wody raczej nie mają za mało. Chyba.


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 12:51, 29 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
hmm a zajrzyj w korzenie i klacza czy nie sa nadgniłe, moze to zgnilizna albo jakas choroba grzybowa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 13:25, 29 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
U mnie podobnie się zachowują przy mszycach, ale piszesz, że nie masz.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Zana 14:47, 29 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu, bardzo dziękuję za zaproszenie do Twojego ogrodu. To niezapomniane doznanie Jestem absolutnie pod wielkim wrażeniem, jest po prostu pięknie
Wstawiam foty jak leci, niektóre ujęcia będą się pewnie powtarzały, ale wybacz nie mam dzisiaj czasu na większą selekcję. Tym bardziej, że jeszcze u Lucy mam trochę do wstawienia. Całe szczęście, że umówiłyśmy się trochę wcześniej to udało się słońce złapać.
Zdjęcia są z nowej części ogrodu.




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:49, 29 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:50, 29 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies