Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

jolanka 21:48, 23 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Komarów nie mam i takich wypasionych roślin też nie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Johanka77 23:09, 23 maj 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


Bosz! Jakie wszystko duże!
Ale porosło!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 00:03, 24 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
mrokasia napisał(a)
Pokopane . Wsadzone trzy kalaminty, przesadzone trzy ostrogowce i duża kępa czyśćca Humelo, posadzone trzy bodziszki i kilka naparstnic. Skoszony trawnik. Cykniętych kilka fotek . Komary żrą jak wściekłe, u Was też???

Widzę pewną niesprawiedliwość bo owady mam, a efektów buszowo-letnich jak u Ciebie nie mam
U mnie też komary jak wściekłe, do tego zaczynają meszki, osy w ciągu dnia latają jak wściekłe, a kojarzę, że przed czerwcem ich tyle nigdy nie było. Generalnie da się w ogrodzie coś zrobić do 19tej, potem można zostać pożartym

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 08:59, 24 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
To nie sa realne zdjecia na stowe, przyznaj sie ubiegloroczne? bujność widze, bujność. i pieknie jest.

A deszcz jest potrzebny, w maju powinno w nocy delikatnie padac, ziemia jest bardzo sucha. I juz nie chodzi nawet o rosliny ogrodkowe, bo rozumiem ze Kasi o tego grzyba chodzi. Ale na polach jest dramat, do tego rzeki suche, za chwile w kranach wody nie bedzie. A nie dam sobie powiedziec, ze woda z wodociagu jest lepsza niz cieply nocny majowy deszcz. W tej chwili sa takie niedobory wody ze padanie przez 3 miesiace nie zaspokoi wszystkich potrzeba. Wiec co to jest kilka deszczowych nocy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Rojodziejowa 09:15, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8426
Deszczu łaknę razem z moim ogrodem. Tylko się obawiam, żeby powodzi nie było, jak w końcu chluśnie. Koryta uregulowali i bardzo gwałtowanie się zmienia stan rzek przy ciągłych opadach.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
TAR 09:29, 24 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
no wlasie delikatnie w nocy a nie ulewa i oberwania chmur. Przy delikatnym deszczu mamy lepsze wchlaninanie i rozsaczanie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 09:51, 24 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Bardzo letnie te Twoje zdjęcia
U mnie komarów nie ma, ale za to meszki szaleją Trawa też skoszona wczoraj.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 12:39, 24 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Mrokasiu, jesteś zadowolona z czyśćca Hummelo? Chodzi za mną od zeszłego roku.
Piękny schyłek wiosny masz w ogrodzie. Bujnie, zielono, soczyście. To bardzo dobry stan wejściowy w letnie klimaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 12:46, 24 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mrokasiu, jesteś zadowolona z czyśćca Hummelo? Chodzi za mną od zeszłego roku.
Piękny schyłek wiosny masz w ogrodzie. Bujnie, zielono, soczyście. To bardzo dobry stan wejściowy w letnie klimaty.
Ja jestem zadowolona
Mam go chyba od 3 sezonów
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 19:43, 24 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Basieksp napisał(a)
U nas komarów narazie nie ma Bardzo ładne zdjęcia, dominuje soczysta zieleń, delikatnie przełamana kolorami kwiatów i promieniami słonecznymi i psiaki fajnie sobie dokazują


Serio u Ciebie komarów nie ma? Szczęściara!
Ogród dziękuje .

Wiolka5_7 napisał(a)
Kasiu ale masz niesamowity buszz na rabatach,jakby pełnia lata była
Przepięknie!Lilak pięknie obsypany kwieciem,moje już za momencik

Psiaki jakie szczęśliwe

Też trawniczki skosiłam


Wiolu, z bliska widać mnóstwo pustych miejsc na rabatach ale z daleka faktycznie busz .
Palibiny pachną że ach!


jolanka napisał(a)
Komarów nie mam i takich wypasionych roślin też nie


U mnie komary jak konie i żrą jak wściekłe. A rośliny i u Ciebie zaraz wybuchną, Ty przy lesie masz chyba trochę chłodniej niż ja.

Johanka77 napisał(a)


Bosz! Jakie wszystko duże!
Ale porosło!


Fakt, rośnie mi ten ogród .

Magara napisał(a)

Widzę pewną niesprawiedliwość bo owady mam, a efektów buszowo-letnich jak u Ciebie nie mam
U mnie też komary jak wściekłe, do tego zaczynają meszki, osy w ciągu dnia latają jak wściekłe, a kojarzę, że przed czerwcem ich tyle nigdy nie było. Generalnie da się w ogrodzie coś zrobić do 19tej, potem można zostać pożartym


Ogród dziękuje .
A co do komarów to faktycznie, od 19 to normalnie zaczyna się jatka.

TAR napisał(a)
To nie sa realne zdjecia na stowe, przyznaj sie ubiegloroczne? bujność widze, bujność. i pieknie jest.

A deszcz jest potrzebny, w maju powinno w nocy delikatnie padac, ziemia jest bardzo sucha. I juz nie chodzi nawet o rosliny ogrodkowe, bo rozumiem ze Kasi o tego grzyba chodzi. Ale na polach jest dramat, do tego rzeki suche, za chwile w kranach wody nie bedzie. A nie dam sobie powiedziec, ze woda z wodociagu jest lepsza niz cieply nocny majowy deszcz. W tej chwili sa takie niedobory wody ze padanie przez 3 miesiace nie zaspokoi wszystkich potrzeba. Wiec co to jest kilka deszczowych nocy.


No jest miejscami bujnie, to prawda .
Deszcz właśnie u mnie pada . I niech pada, najlepiej całą noc i jutrzejszy dzień.

Rojodziejowa napisał(a)
Deszczu łaknę razem z moim ogrodem. Tylko się obawiam, żeby powodzi nie było, jak w końcu chluśnie. Koryta uregulowali i bardzo gwałtowanie się zmienia stan rzek przy ciągłych opadach.


U mnie pada spokojnie, mało intensywnie. I Twojemu ogrodowi tego życzę .

TAR napisał(a)
no wlasie delikatnie w nocy a nie ulewa i oberwania chmur. Przy delikatnym deszczu mamy lepsze wchlaninanie i rozsaczanie


O to, to, to.

antracyt napisał(a)
Bardzo letnie te Twoje zdjęcia
U mnie komarów nie ma, ale za to meszki szaleją Trawa też skoszona wczoraj.


Eeee, do lata to jeszcze trochę .
Meszki chyba gorsze od komarów...

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mrokasiu, jesteś zadowolona z czyśćca Hummelo? Chodzi za mną od zeszłego roku.
Piękny schyłek wiosny masz w ogrodzie. Bujnie, zielono, soczyście. To bardzo dobry stan wejściowy w letnie klimaty.


Tak, jestem zadowolona z Hummelo, tym bardziej że mi się wysiewa .
Ogród dziękuje .

galgAsia napisał(a)
Ja jestem zadowolona
Mam go chyba od 3 sezonów


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies