Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Magleska 09:07, 04 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Witam przeczytałam całość będę zaglądać ,bo ładnie się zmienia u Ciebie trawniczek zawodowy ,muszę powalczyć o mój ,jadę po preparat na chwasty ... i będę robić jak Ty pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 14:28, 04 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Makusia napisał(a)

Hameln mam od AniCh- ładnie rośnie, a były malutkie sadzonki, nie przemarzł, wsadzony był byle jak i byle gdzie- na szybko, więc zaskoczył mnie mega pozytywnie. Niemniej jednak mój eM ostatnio przyszedł i stwierdził, że "jakąś pospolita trawa wzrosła koło lawendy"
Kot ją lubi.


No właśnie na hamelna się czaję .
Ale jak kot ją lubi to nie wiem... . Moje 4 ogony - już oczyma wyobraźni widzę wyleżane kępy na samym środku frontowej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 14:50, 04 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
mrokasia napisał(a)


No właśnie na hamelna się czaję .
Ale jak kot ją lubi to nie wiem... . Moje 4 ogony - już oczyma wyobraźni widzę wyleżane kępy na samym środku frontowej .


Dodam, że nie mam kota
Jest taki kot sąsiada-dwa domy dalej, który często u nas gości- ja go na obżeraniu nie przyłapałam, ale eM twierdzi, że jadł. Strat nie widzę- przynajmniej gołym okiem- jak kosiarka na pewno nie zadziałał
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 14:55, 04 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Makusia napisał(a)


Dodam, że nie mam kota
Jest taki kot sąsiada-dwa domy dalej, który często u nas gości- ja go na obżeraniu nie przyłapałam, ale eM twierdzi, że jadł. Strat nie widzę- przynajmniej gołym okiem- jak kosiarka na pewno nie zadziałał


Eeee, zeżreć całych kęp nie dadzą rady, byleby tylko nie leżały w nich to będzie dobrze .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kawa 14:56, 04 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
o jakie ładne zakupy i ziemia przekopana
czekam na twoje działania w podpowiedziach słaba jestem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Zana 15:08, 04 lip 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


Jeszcze nie . Sporo czasu zajęło mi usunięcie darni i perzu z powiększonej rabaty i przesadzanie berberysów, dla których też musiałam zrobić gdzie indziej miejsce tzn. usunąć starą darń, chwasty, wyrównać itp.
Teraz jadę po ziemię bo mi zabrakło. Na razie z nowych posadziłam derenia i dwa miskanty .
Mam nadzieję, że dziś zdążę posadzić trzeciego miskanta, hortensje i szałwię, która rośnie w miejscu gdzie ma być miskant .
Strasznie upierdliwe takie przemeblowywanie ogrodu .


Ooo na temat przemeblowywania ogrodu to eseje można pisać. U mnie nie ma miejsca, które nie byłoby zmieniane. W sobotę zmieniałam to, co w zeszłym roku posadziłam. Co nieco pozdychało, pomysły były nietrafione i tylko na nerwy działało. A można by było ten czas już na coś innego spożytkować.
No to życzę szybkiego uporania się z tematem i łap następnego byka za rogi
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 15:19, 04 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Ależ postów natrzaskane
Zakupy świetne- niech Ci zdrowo rosną. Mój red baron sztuk 1 byle jaki jest. Mnie powala tylko u innych. Mi radości dać nie potrafi.
Hameln mam od AniCh- ładnie rośnie, a były malutkie sadzonki, nie przemarzł, wsadzony był byle jak i byle gdzie- na szybko, więc zaskoczył mnie mega pozytywnie. Niemniej jednak mój eM ostatnio przyszedł i stwierdził, że "jakąś pospolita trawa wzrosła koło lawendy"
Kot ją lubi.


Wszystko o rozplenicy potwierdzam

Moja też bardzo ładnie przybrała na masie w ciągu jednego sezonu i też ją kot lubi.

A co do pospolitości, to mam większe obawy co do śmiałka darniowego. Ale to świeżynka, więc też może za rok mnie zaskoczy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:21, 04 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


No właśnie na hamelna się czaję .
Ale jak kot ją lubi to nie wiem... . Moje 4 ogony - już oczyma wyobraźni widzę wyleżane kępy na samym środku frontowej .


Nie, nie o to chodzi
Moja kotka się w rozplenicy nie wyleguje - po prostu lubi ją podskubywac
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 17:34, 04 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Kawa napisał(a)
o jakie ładne zakupy i ziemia przekopana
czekam na twoje działania w podpowiedziach słaba jestem


Działam, działam . Chciałabym więcej ale pogoda i praca zawodowa jakoś nie chcą uwzględnić moich preferencji
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 17:37, 04 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Zana napisał(a)


Ooo na temat przemeblowywania ogrodu to eseje można pisać. U mnie nie ma miejsca, które nie byłoby zmieniane. W sobotę zmieniałam to, co w zeszłym roku posadziłam. Co nieco pozdychało, pomysły były nietrafione i tylko na nerwy działało. A można by było ten czas już na coś innego spożytkować.
No to życzę szybkiego uporania się z tematem i łap następnego byka za rogi


Taak, wczoraj wieczorem na szybko sadziłam moje pierwsze jeżówki. Mój mąż się przyplątał i pyta czy nie za gęsto. To mu powiedziałam, że najwyżej w przyszłym roku rozsadzę. Popatrzył jak na głupią, wzruszył ramionami i poszedł .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies