Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

natka098 22:51, 01 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Witaj,

Przejrzałam Twój wątek, masz dużo dużych roślin, to już raczej u Ciebie kosmetyka bo ramy to są potężne. Będę zaglądać.

A tego jednego świerka nie ma opcji przesadzić, przesunąć aby były wszystkie trzy w jednakowych odstępach?

zaznaczam i będę zaglądać
____________________
Natalia - Mój zakątek
mrokasia 23:05, 01 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Anula, Kasia - sprawdziłam, ten ciemnozielony dereń to dereń świdwa compressa . Kupiony pewnie z 8 lat temu jako 30cm krzaczek. Bardzo go lubię. Od zeszłego roku zaczął wypuszczać odrosty korzeniowe, już dwa oddałam .

Poczyniłam dziś zakupy i jutro zamierzam sadzić i przesadzać. Kupiłam 3 hortensje silver dollar, 3 gracki i dokupiłam 3 tawułki takie same jak te kupione wcześniej.
Dziś wysadziłam z tej rabaty wszystkie żółte trzmieliny, jutro zabieram się za czerwone berberysy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 23:20, 01 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Witaj Natalia , zapraszam, zaglądaj jsk najczęściej
Rzeczywiście, mam sporo dużych roślin. To z jednej strony fajne bo daje ramę a z drugiej nie za bardzo bo przy nich nowe rośliny wydają się jeszcze mniejsze. Staram się kupować większe okazy ale to kosztuje...

Nie mam pojęcia czy dałoby się przesadzić tego świerka. Bardzo rzadko ogląda się tą rabatę z takiej perspektywy jak robiłam zdjęcia. Zazwyczaj patrzy się na nią z któregoś z jej końców albo idąc wzdłuż niej a wtedy usytuowanie świerków nie rzuca się tak bardzo w oczy. Nie jestem do końca zadowolona z tej rabaty ale na razie nie mam innego pomysłu. Chyba poczekam do następnego roku i zobaczę jak rośliny się rozrosną.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
zoja 23:33, 01 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kasiu
a gdzie pismo obrazkowe? pokaż chociaż zakupy
po ile płaciłaś za hortensje?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
mrokasia 08:33, 02 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
zoja napisał(a)
Kasiu
a gdzie pismo obrazkowe? pokaż chociaż zakupy
po ile płaciłaś za hortensje?


Zoja, postaram się sfocić zakupy jak wreszcie przestanie padać, wrrrr!!! Tyle mam dziś do zrobienia w ogrodzie...

Hortensje po 32 zł. W tym roku jakoś drogo i skąpy wybór ale udało mi się trafić naprawdę ładne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
zoja 08:44, 02 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
mrokasia napisał(a)


Zoja, postaram się sfocić zakupy jak wreszcie przestanie padać, wrrrr!!! Tyle mam dziś do zrobienia w ogrodzie...

Hortensje po 32 zł. W tym roku jakoś drogo i skąpy wybór ale udało mi się trafić naprawdę ładne .


Sporo, ale to juz taki moment ze kupujesz kwitnace albobz pakami - cena zawsze wyzsza.
U mnie tez pada, ale ja wszystko co planowalam posadzilam - czekam na paczke z roslinkami wiec chcialam miec miejsce
Moze sie przejasni - ma padac przelotnie

Macham
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
mrokasia 10:33, 02 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
zoja napisał(a)

U mnie tez pada, ale ja wszystko co planowalam posadzilam - czekam na paczke z roslinkami wiec chcialam miec miejsce

Macham


Pochwal się, co kupiłaś?
Ja się boję kupować rośliny przez internet. Masz jakieś sprawdzone źródło?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
zoja 11:37, 02 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
mrokasia napisał(a)


Pochwal się, co kupiłaś?
Ja się boję kupować rośliny przez internet. Masz jakieś sprawdzone źródło?


Jak paczka przyjdzie.
Nie mam - ryzykuje patrzac na komentarze innych.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
mrokasia 12:01, 02 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Zoja, niedobra Ty!!!
A ja dla Ciebie zrobiłam fotę moich zakupów

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rytla 12:15, 02 lip 2017


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Ładne zakupy, takie, to wsadzasz i masz, bez ryzyka, że "zniknie" podczas zasypywania korą.
____________________
Rytlogród na 18 stóp
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies