Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

April 08:08, 21 lut 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10281
Cześć, zacznę w temacie kompostownika, im większy tym lepiej, szkoda że masz miejsce na jeden. Ja mam trzy komory, zrobione z palet a planuję powiększyć o kolejną. Pierwsza na świeże, druga w trakcie pracy, stale przerzucana. I trzecia komora na przerobiony materiał, gotowy do użycia. Planuję czwartą na świeżo zdobyty obornik, który sukcesywnie staram się dokładać do przerzucanego kompostu. Ale wiem, że na takie coś trzeba mieć teren. Ale nawet na mniejszej działce warto wygospodarować miejsce na kompostownik, to się absolutnie opłaca i zwróci w naturze

A teraz: dzień dobry mądrzę się, choć jestem tu pierwszy raz. Ale czuję się jak swojak, bo przeczytałam cały wątek i uczestniczyłam we wszystkich twoich rozterkach, rozważaniach i przeróbkach. Ogród zmieniłaś bardzo efektownie. Podobają mi się twoje decyzje o dosadzaniu traw. Dodało to zwiewności i miękkości. Frontowa pod oknami wyszła świetnie, bardzo szybko jest efekt. Zachwyca mnie twój dereń świdwa. Ja od trzech lat mam maleństwo w doniczce i nie mogę mu znaleźć miejsca. Teraz się zmuszę do posadzenia go, bo szkoda takiej pięknej rośliny.
Ja mam leśną działkę w okolicach ZANY, więc jest szansa na jakieś bliższe zapoznanie się, choćby przy zakupach w Skubiance
A więc, do zobaczenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
eVka 09:21, 21 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Też planuję rozbudowę paletowego kompostownika o jeszcze jedną komorę, na przerobiony kompost. Muszę zmotywować tatusia, żeby nam zbił z palet ile to roboty mniej kiedy nie trzeba pakować do worów na odpady zielone tylko prosto do kompostownika.
____________________
mrokasia 11:19, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Anda napisał(a)
No jasne


tak myślałam
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:19, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
effka napisał(a)
Ja mam jeden duży kompostowanik plastikowy muejski i jeden drewniany. Im większy tym lepszy.


dzięki
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:20, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Zana napisał(a)
Koniecznie ten większy!.
Ja wymieniam teraz taki ok. 700-800 litrów na trzy po 600 litrów. Niestety te większe są szersze w podstawie i mi się nie zmieszczą. A chcę mieć trzy: jeden na liście dębowe i igliwie (ciągle trzymam w workach), drugi na pozostałą zieleninę i trzeci na gotowy kompost.


No niestety, nie mam miejsca na więcej niż jeden. Nawet ten jeden będzie tak na wcisk, a najpierw muszę przesadzić cisa...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:21, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
mikina34 napisał(a)
Kasia, ja mam trzykomorowy z palet i uważam, że wcale nie jest za duży, bierz większy


wezmę większy, dzięki, trzech komór zazdroszczę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:28, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
April napisał(a)
Cześć, zacznę w temacie kompostownika, im większy tym lepiej, szkoda że masz miejsce na jeden. Ja mam trzy komory, zrobione z palet a planuję powiększyć o kolejną. Pierwsza na świeże, druga w trakcie pracy, stale przerzucana. I trzecia komora na przerobiony materiał, gotowy do użycia. Planuję czwartą na świeżo zdobyty obornik, który sukcesywnie staram się dokładać do przerzucanego kompostu. Ale wiem, że na takie coś trzeba mieć teren. Ale nawet na mniejszej działce warto wygospodarować miejsce na kompostownik, to się absolutnie opłaca i zwróci w naturze

A teraz: dzień dobry mądrzę się, choć jestem tu pierwszy raz. Ale czuję się jak swojak, bo przeczytałam cały wątek i uczestniczyłam we wszystkich twoich rozterkach, rozważaniach i przeróbkach. Ogród zmieniłaś bardzo efektownie. Podobają mi się twoje decyzje o dosadzaniu traw. Dodało to zwiewności i miękkości. Frontowa pod oknami wyszła świetnie, bardzo szybko jest efekt. Zachwyca mnie twój dereń świdwa. Ja od trzech lat mam maleństwo w doniczce i nie mogę mu znaleźć miejsca. Teraz się zmuszę do posadzenia go, bo szkoda takiej pięknej rośliny.
Ja mam leśną działkę w okolicach ZANY, więc jest szansa na jakieś bliższe zapoznanie się, choćby przy zakupach w Skubiance
A więc, do zobaczenia


Hej April, witaj u mnie . Że też chciało Ci się czytać cały wątek... podziwiam . Ale cieszę się, że czujesz się jak swojak i mam nadzieję, że będziesz często wpadać . Ja też Cię trochę znam, Anula Cię przedstawiała u siebie w wątku. Jak już w końcu dotrę do niej to mam nadzieję, że nam też uda się poznać w realu, bardzo bym chciała . Obie macie leśne ogrody, które bardzo lubię.
Dereń sadź bo jest naprawdę fajny. W ziemi od razu nabierze rozpędu. ten mój był kiedyś takim maleństwem, z dwoma pędami i miał może 30 cm...
Miejsca na kompostowniki zazdroszczę, kilka komór to najlepsza opcja. Ale doszłam do wniosku, że lepsza jedna niż wcale .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:31, 21 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
effka napisał(a)
Też planuję rozbudowę paletowego kompostownika o jeszcze jedną komorę, na przerobiony kompost. Muszę zmotywować tatusia, żeby nam zbił z palet ile to roboty mniej kiedy nie trzeba pakować do worów na odpady zielone tylko prosto do kompostownika.


No właśnie, tych zielonych odpadów to się sporo produkuje... mam już kilka worów po sprzątaniu i muszę je wywieźć do punktu, a tak wrzuciłabym do kompostownika i już by się robiło .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:17, 22 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Zima nie odpuszcza...wczoraj lało a dziś takie coś:
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 10:24, 22 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
mrokasia napisał(a)
Zima nie odpuszcza...wczoraj lało a dziś takie coś:

Przybij piątkę miejmy nadzieję,że to ostatnie jej podrygi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies