Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 08:11, 15 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
tylko kurtkę załóż z kapturem )))


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:13, 15 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Katarzyna13 napisał(a)
Kasieńko przeglądając forum wpadłam na twój wątek żeby się przywitać i zapytać kiedy można się spodziewać twojej wizytówki? Pozdrawiam.


Witaj Kasiu . Cieszę się, że wpadłaś do mnie i zapraszam częściej . Wizytówka? Nie myślałam o tym do tej pory... pewnie przyjdzie na nią czas w zimie bo teraz każda chwila będzie orzeznaczona dla ogrodu a podczas deszczu będę nadganiała zaległości w domu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:17, 15 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kawa napisał(a)
ja tulipany przestałam wykopywac dwa lata temu
teraz nie dosadzałam bo mi się nei chciało
dosadzac będę ale wykopywać nie

mam nadzieję że coś zakwitnie


Ja wykopałam tylko Exotici bo bardzo mi się podobają. Reszta została i w zasadzie nie zmartwię się jak nie zakwitną bo mi się nie podobały i miałam je wymienić na inne ale nie zdążyłam jesienią.
Zobaczymy
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:19, 15 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Te większe czosnki można wykopać raz na 3 lata. Świetne są główkowate. Mnożą się pięknie, cebulki wyłażą na wierzch i wystarczy je palcem wciskać w kolejne miejsce.


Z czosnkami to u mnie w ogóle porażka bo przerabiałam rabaty i sporą część uszkodziłam a jesienią nie dosadziłam ani jednego. Będę zaskoczona jak coś gdzieś wyjdzie . Mam zamiar nadrobić w tym roki. A główkowatych nie miałam dotychczas.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:20, 15 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Johanka77 napisał(a)


Ja nigdy nie wykopywałam, a zarówno tulipany, jak i czosnki odliczyły się w dwój nasób.


O popatrz! Takiej to dobrze .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 08:22, 15 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziewczyny, mokro, chłodno i ponuro za oknem ale jak ptaki śpiewają!!! Normalnie koncert, radio w kuchni zagłuszają .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 14:39, 15 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ja wyszłam po 2 godz. Prezentacji prosto w deszcz jutro też ma padać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:35, 17 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Ja wyszłam po 2 godz. Prezentacji prosto w deszcz jutro też ma padać.


Dziś nie pada . Zapowiada się piękne dzień. Właśnie wyszłam do ogrodu. Cały dzień pracy na świeżym powietrzu .
Wreszcie i u mnie jest kilka krokusików.

I przytargałam trochę brateczków - tak do mnie mrugały, że nie mogłam się oprzeć . Pójdą na rabatkę pod garaż.


Miłej niedzieli wszystkim .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 11:33, 17 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Miłej pracy Kasiu ….
Śliczne brateczki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 19:53, 17 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziewczyny, ledwo żyję . Korzystając z pięknej pogody zabraliśmy się za przycinanie tuj za domem. Poskakaliśmy po drabinie, namachaliśmy sekatorem i piłą i obawiam się, że jutro mogę mieć kłopot z podniesieniem kubka z herbatą .
Tuje obcięte o jakieś pół metra. Nie skończyliśmy, zostało nam strzyżenie czubków, chcę też te tuje przystrzyc w płaszczyźnie pionowej tak by otrzymać coś w rodzaju płaskiego ekranu. Wytrzepałam też 2 tuje i opadłam z sił... pluję sobie w brodę, że tak zaniedbałam te tuje...
Ta sama robota czeka nas jeszcze w innym miejscu w ogrodzie. Postanowiłam też trzepać codziennie po 1-3 tuje, w zależności od pogody i czasu po pracy.
Foty porównawcze, mocno robocze .
Przed:

Po:


Lepiej, prawda?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies