Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:04, 12 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
jolanka napisał(a)
Zerwalyśmy się do roboty jakby nas ktoś gonił a tu przecież dopiero początek marca
Spokojnie z tym przesadzaniem, ten tydzień ma być brzydki i zimny.

To prawda Joluś .
Ale od niedzieli ma być ładnie, już zacieram rączki. Tuje - nadchodzę!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:07, 12 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Kasiu, odradzam łączenie dwóch różnie prowadzonych powojników na jednej pergoli. Miałam tak na trejażu. Gdy podrosną i zaczną się łączyć, będziesz miała problem z rozróżnieniem, które pędy są do wycięcia, a które do zostawienia. Dla mnie to była porażka. Musiałam jednego wysadzić, bo ciągle wycinałam temu, co nie trzeba


O, dzięki Agatko za poradę! Rzeczywiście to mógłby być dla mnie kłopot. Więc przesądzone - przy pergoli zamieszkają dwa powojniki z tej samej grupy - albo viticella albo późnokwitnące bo jedne i drugie tnie się silnie na wiosnę a tym samym znika problem suchego kołtuna .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:08, 12 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kawa napisał(a)
no popatrz Kasia ja też nie wykopałam czosnków - natchnienia brak
powychodziły z ziemi i też ciekawa jestem czy będzie mi dane oglądac kwiatostany

u mnei zimno śnieg i chyba nawet się cieszę


Ja generalnie mam awersję do wykopywania cebulowych . Trudno, ten rok to eksperyment. Najwyżej będę je traktować jak jednoroczne choć jednorocznych też nie lubię. Chyba za leniwa jestem.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:09, 12 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
mikina34 napisał(a)
Swoje czosnki posadziłam dwa lata temu, w zeszłym roku mimo niewykopywania pięknie wyrosły, w tym roku tez już wyłażą z ziemi, to może tez się pokażą
Co do kompostowników to może i dobrze, że jeszcze czekają, bo przy tych wichurach mogłyby latać po okolicy , no chyba, ze u Was zacisznie jest.


No to i ja zobaczę co będzie i z czosnkami i z tulipanami z zeszłego roku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 10:11, 12 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ania, Kasia, Asia - padało takimi wielkim płatami, że momentami mało co było widać. A teraz wyszło słońce . No cóż, w marcu jak w garncu . Najgorszy ten lodowaty wiatr.
Czekam na poprawę pogody.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Katarzyna13 11:06, 12 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Kasieńko przeglądając forum wpadłam na twój wątek żeby się przywitać i zapytać kiedy można się spodziewać twojej wizytówki? Pozdrawiam.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
inka74 11:49, 12 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
mrokasia napisał(a)

To prawda Joluś .
Ale od niedzieli ma być ładnie, już zacieram rączki. Tuje - nadchodzę!!!
tylko kurtkę załóż z kapturem )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kawa 12:05, 12 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
ja tulipany przestałam wykopywac dwa lata temu
teraz nie dosadzałam bo mi się nei chciało
dosadzac będę ale wykopywać nie

mam nadzieję że coś zakwitnie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 17:08, 12 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
mrokasia napisał(a)


Ja generalnie mam awersję do wykopywania cebulowych . Trudno, ten rok to eksperyment. Najwyżej będę je traktować jak jednoroczne choć jednorocznych też nie lubię. Chyba za leniwa jestem.



Te większe czosnki można wykopać raz na 3 lata. Świetne są główkowate. Mnożą się pięknie, cebulki wyłażą na wierzch i wystarczy je palcem wciskać w kolejne miejsce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 20:24, 12 mar 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kawa napisał(a)
ja tulipany przestałam wykopywac dwa lata temu
teraz nie dosadzałam bo mi się nei chciało
dosadzac będę ale wykopywać nie

mam nadzieję że coś zakwitnie


Ja nigdy nie wykopywałam, a zarówno tulipany, jak i czosnki odliczyły się w dwój nasób.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies