Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Annak 19:03, 18 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
No ja cięcie z góry zrobiłam w ubiegłym sezonie, wchodziłam na drabinę na 5 m. teraz przymierzam się do cięcia pionowego, niestety zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać.
Dobra robota, Kasiu.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
mikina34 22:55, 18 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Kasik, jak tam tylna cześć gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mrokasia 12:00, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Annak napisał(a)
No ja cięcie z góry zrobiłam w ubiegłym sezonie, wchodziłam na drabinę na 5 m. teraz przymierzam się do cięcia pionowego, niestety zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać.
Dobra robota, Kasiu.


O mamo, to też nieźle! chyba nawet wyżej niż u mnie. Ja na weekend muszę przywieźć z biura pojedynczą wysoką drabinę, bo strasznie trudno przestawiać te wielką, składaną. Pilnowałam tylko by nie połamać krzewów: hortensji, tawuł, kaliny i palibina. Reszty czyli rozchodników, szałwii, dzwonków, jeżówek itp. nie byłam w stanie pilnować i z pewnością zostały stratowane . Reszty zniszczenia dokonam w ten weekend bo muszę wyrównać tujom czubki.
No i też zamierzam je przystrzyc w pionie - nożycami elektrycznymi.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:00, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
mikina34 napisał(a)
Kasik, jak tam tylna cześć gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę?


Ta część nieźle, najbardziej bolały mnie nogi w zawiasach czyli w biodrach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:04, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Melduję, że wylazły mi tulipany, które niedawno sadziłam. Krokusów sadzonych w tym samym czasie natomiast nie widać zupełnie...
Zostało mi jeszcze trochę cebul tulipanów, wsadzę je jeszcze w donice, może zakwitną później.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 13:53, 20 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Będziesz miała najdłużej kwitnące tulipany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 14:01, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Będziesz miała najdłużej kwitnące tulipany.



obawiam się tylko, że jak przyjdą bardzo ciepłe dni to kwiatami pociesze się 1 dzień...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 14:04, 20 mar 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
Melduję, że wylazły mi tulipany, które niedawno sadziłam. Krokusów sadzonych w tym samym czasie natomiast nie widać zupełnie...
Zostało mi jeszcze trochę cebul tulipanów, wsadzę je jeszcze w donice, może zakwitną później.


a właśnie właśnie! widziałyście w B. cebule tulipanów i czosnków?? nie pomyliły im się pory roku? Chyba teraz to nie wskazane jest sadzić te cebulowe?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 14:07, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
malgol napisał(a)


a właśnie właśnie! widziałyście w B. cebule tulipanów i czosnków?? nie pomyliły im się pory roku? Chyba teraz to nie wskazane jest sadzić te cebulowe?


Nie widziałam, bo nie chodzę ostatnio do B. - za dużo ludzi .
Może i niewskazane sadzenie, ale do jesieni to te moje bez posadzenia nie wytrzymają napewno, wszystkie kły mają. Jak nie posadzę to będę musiała wyrzucić. Ale dobrowolnie to bym teraz nie kupiła.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 17:26, 20 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Chyba będę w Lesznie w sobotę z gatunku spraw niecierpiących zwłoki i wymagających mojej obecności na szczęście ogrodowych... wiklinę jedziemy oglądać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies