Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Kociamama 13:09, 22 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
mikina34 napisał(a)
Moja mam jest niezawodna w tym temacie, jak tylko pojawia się na działce to leci w rabaty targać chwasty Ile muszę się z nią naużerać żeby dała spokój to moje Za to tatulek pracuje palcem: o tu jeszcze, o tam coś ominęłaś . Goście niestety miastowe to nawet bałabym się, że powyrywają wszystko jak leci poza trawą


____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Kasia_CS 21:59, 22 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, mam takie pytanko - co Ci się dzieje na rabacie rozplenicowej zanim ruszą rozplenice? Bo posadziłam 2 hamelny na końcach rabaty przytarasowej i na razie straszą suchością, a przecież późno ruszają... Masz jakieś zasłaniacze, które potem zanikają?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 07:42, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
iwka napisał(a)
ooo właśnie muszę i ja te bobki kupić
w zeszycie zapisane mam "jeżówki wariatki" jak to Toszka pisała


Właśnie, chyba większość z nas sobie zapamiętała rady Toszki dotyczące owczych bobków .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 07:43, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
mikina34 napisał(a)
Moja mam jest niezawodna w tym temacie, jak tylko pojawia się na działce to leci w rabaty targać chwasty Ile muszę się z nią naużerać żeby dała spokój to moje Za to tatulek pracuje palcem: o tu jeszcze, o tam coś ominęłaś . Goście niestety miastowe to nawet bałabym się, że powyrywają wszystko jak leci poza trawą


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 07:45, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kawa napisał(a)
Kasia czytam ze działasz
tuje super będą w ekranie tez tak swoje chcę prowadzić ale jeszcze malutkie w porówniau do twoich

ja trzepałam tuje jesienią i jak teraz przeszłm to mało co suchego


Ja leniwa jestem i nie ukrywam, że liczę na to, że jednak nie będzie trzeba tych tuj tak często trzepać a przynajmniej suszu będzie znacząco mniej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 07:51, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia_CS napisał(a)
Kasiu, mam takie pytanko - co Ci się dzieje na rabacie rozplenicowej zanim ruszą rozplenice? Bo posadziłam 2 hamelny na końcach rabaty przytarasowej i na razie straszą suchością, a przecież późno ruszają... Masz jakieś zasłaniacze, które potem zanikają?


Kasiulka, rozplenice mam na frontowej i na podokiennej. Oprócz nich sa tam różne rośliny, w tym sporo zimozielonych. Mam też trochę cebulowych ale mało. Mnie te rozplenicowe żółte jeże nie przeszkadzają. Na frontowej wzrok zatrzymują kosodrzewiny i startujące już tawuły. Zobacz, tak to teraz wygląda (zdjęcie cyknięte przed chwilą komórką z kuchni):
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:06, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Modelowanie czubków tuj w toku. EM obrażony bo jest niżej niż miało być .

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 12:59, 23 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Jeszcze ładniej to na ile ciachacie ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 14:37, 23 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wiolka5_7 napisał(a)
Jeszcze ładniej to na ile ciachacie ?


Wyszło ok.3 metrów.
Tuje w tym narożniku przycięte, wytrzepane i nieco przycięte w płaszczyźnie pionowej. Boże ile tego suszu było! Uzbieraliśmy 8 worów.
Teraz chwila przerwy na jedzonko i ruszam dalej

A co tam u Was?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 14:40, 23 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
mrokasia napisał(a)


Wyszło ok.3 metrów.
Tuje w tym narożniku przycięte, wytrzepane i nieco przycięte w płaszczyźnie pionowej. Boże ile tego suszu było! Uzbieraliśmy 8 worów.
Teraz chwila przerwy na jedzonko i ruszam dalej

A co tam u Was?

No to nie mało przecież
Ja mam weekend nieogrodowy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies