Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 21:23, 09 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
MirellaB napisał(a)
Mój jaśminowiec kwitły na dwuletnich pędach. Po przekwitnięciu i przycięciu niestety nie zakwitła. Wielki krzaczor się z niego zrobił jak na mój ogród, więc cięcie było konieczne. Brak kwiatów go niestety dyskwalifikował i w konsekwencji się go pozbyłam


Jak u mnie tak będzie to go pożegnam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:29, 09 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
Kasia_CS napisał(a)
Sporo odmian jeżówek już masz gdzie Ty je upchnelas?

Ślicznie kwitnie jaśminowiec! A w ogóle to ostatnie wieczorne fotki frontowej wypaśne, cudowne światło - jeszcze bardziej podkreśliło jak jest cudnie

Poskrzypka liliowa to ślicznie czerwony opancerzony robaczek, który robi oślizgłe kupy pod liśćmi z jajami, fuj.. na poskrzypkę ponoć warto polować z podstawionym pod nią jakimś pojemnikiem, bo lubi błyskawicznie spadać z rośliny i tyle ją widziałaś..

A teraz odkryłam część liści anabelwkk takich poskręcanych przy niektórych pąkach i się zastanawiam, czy to też nie szpeciele..


Odmian niby sporo ale po 3-4 sztuki więc nie było trudno upchnąć . Teraz po zmianach na tyłach zostały mi 2 sztuki zwykłych białych - pójdą na pojałowcową i 4 sztuki Meringue - pójdą na frontową z grabami. Tam wypadły ma 2 sztuki Virgin więc będzie jak znalazł .

Poskrzypki chyba nie mam. Mam nadzieję, że na annabelkach to jednak nie szpeciele.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:30, 09 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
Helen napisał(a)

No, nie samym ogrodem żyje człowiek


No nie samym .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:32, 09 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
TAR napisał(a)
czosnki jeszcze nie kwitły, szalwie dopiero zaczynaja, jasminowce w pąkach, a jezówki dopiero co wylazły z gruntu. moj ogrod jest w opoznieniu


Co Ty powiesz? Jaśminowce i jeżówki rozumiem, ale czosnki????
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:39, 09 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
sarenka napisał(a)
ach jeżówki tak mi się podoabaj w Waszych ogrodach marzy mi się ich u mnie sporo, narazie mam takie najzwyklejsze różowe. Ale mam nadzieję,że w tym tygodniu zamówię że trzy odmiany coemnorozowe,czerwone i białe


Jeżówki są super. Fajnie, że powiększasz kolekcję .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:43, 09 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
Dziś był baaaardzo owocny dzień. Skończyłam przeróbkę tyłu!!! Fot nie ma bo oczywiście skończyłam o zmierzchu. Brakuje jeszcze kory ale wszystko już posadzone. Na efekt trzeba będzie poczekać ale już jestem zadowolona .
Linia rabaty z klonikiem została dziś jeszcze poprawiona czytaj: rabata została odrobinkę poszerzona . EM sam z siebie poszerzył też rabatę przy domku ogrodnika bo hakone zaczęły mi wyłazić na trawę.
I, nie uwierzycie, sam zasugerował wymianę plastikowych palisad na obrzeża z kostki . Mamy plan na przyszły rok .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 21:57, 09 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Rozwija się ogrodowo ten twój eM . Mój też większe zainteresowanie przejawia . Oby im tak zostało.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
tulucy 21:59, 09 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Uchetałaś się? Ja też
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 22:04, 09 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
mrokasia napisał(a)


Co Ty powiesz? Jaśminowce i jeżówki rozumiem, ale czosnki????

mam tylko karatawskie one zawsze w czerwcu mi kwitły.
nic nie zrobilam weekendowo w ogrozie, wczoraj impreza i goscie a dzis za goraco by cokolwiek dzialac. w piatek posadzilam tylko dwie jeżowki i te zalegle derenie kanadyjskie, zobaczymy czy zapłożą rabate
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Johanka77 22:18, 09 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Dziś był baaaardzo owocny dzień. EM sam z siebie poszerzył też rabatę przy domku ogrodnika bo hakone zaczęły mi wyłazić na trawę.
I, nie uwierzycie, sam zasugerował wymianę plastikowych palisad na obrzeża z kostki . Mamy plan na przyszły rok .


Oni już tak mają... dojrzewają z czasem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies