Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 10:06, 08 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Toszka napisał(a)


Jesli chcesz bawić się w wysiew to zostaw. Siewki zakwitną za 3 lata. A jeśli nie chcesz, to lepiej ściąć, by nie przeciążać cebuli.


Jeszcze dziś pójdą pod sekator .

A w ogóle to dziś uświadomiłam sobie, że na podokiennej mam tulipany, które muszę wykopać. A LadyU całkiem je pożarła. Muszę się do nich dostać, bo chcę tu posadzić inną odmianę. I tak sobie myślę, że chyba będę musiała z sadzeniem poczekać do wczesnej zimy albo i wczesnej wiosny bo zupełnie nie widać będzie gdzie sadzić...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 10:06, 08 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, sprawdź lepiej przed cięciem czy aby jaśminowiec nie kwitnie na dwuletnich gałązkach. W tej chwili nie pamiętam...pomroczność kompletna i brak czasu na googlowanie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 10:13, 08 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Toszka napisał(a)
Kasiu, sprawdź lepiej przed cięciem czy aby jaśminowiec nie kwitnie na dwuletnich gałązkach. W tej chwili nie pamiętam...pomroczność kompletna i brak czasu na googlowanie


Iwonka, dzięki za podpowiedź, ale jeśli on po cięciu nie zakwitnie to się pożegnamy bo nie mam miejsca na takie bydlę a brak kwiatów go dyskwalifikuje.
Przytnę zaraz po kwitnieniu i dam mu jeszcze jedną szansę - zobaczymy w przyszłym roku czy zostaje czy nie.
Wszędzie piszą, że cięcie po kwitnieniu. Pewnie wtedy wypuści jeszcze nowe pędy, które zakwitną w roku następnym. I to jest ok, pod warunkiem że nie wypuści 2 metrowych gałęzi...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 10:40, 08 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W zeszłym roku, teść obciął drastycznie jasminowiec. Prawie skosił. Zostawił tylko kilka środkowych, pionowych gałęzi. I kwitnie. Jaśminowiec, nie teść
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 11:09, 08 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
mrokasia napisał(a)


Kasiu, jeżówek mam sporo - te na zdjęciach to Butterfly Kisses, Blackberry Truffle i Dreaming Glow. Pozostałe to Meditation White, Virgin, Green Jewel, Delicious Candy i Meringue.


Żadnej nie mam. Moje chyba z tych późniejszych, albo u Ciebie klimat bardziej sprzyjający.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Gosiek33 11:11, 08 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Toszka napisał(a)


Jesli chcesz bawić się w wysiew to zostaw. Siewki zakwitną za 3 lata. A jeśli nie chcesz, to lepiej ściąć, by nie przeciążać cebuli.


to stąd mam tyle kwitnących czosnków, niektóre właśnie po 3 latach od wykopania cebuli
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 15:54, 08 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Toszka napisał(a)
W zeszłym roku, teść obciął drastycznie jasminowiec. Prawie skosił. Zostawił tylko kilka środkowych, pionowych gałęzi. I kwitnie. Jaśminowiec, nie teść


To ja tak właśnie zrobiłam z nim 2 lata temu, z tym że cięłam gdzieś chyba w sierpniu więc byłam przygotowana na brak kwiatów. W tym go ciachnę jak tylko przekwitnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:55, 08 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
kaz742011 napisał(a)


Żadnej nie mam. Moje chyba z tych późniejszych, albo u Ciebie klimat bardziej sprzyjający.


U mnie kwiaty pokazały na razie tylko te 3. Reszta w pąkach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:55, 08 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Gosiek33 napisał(a)


to stąd mam tyle kwitnących czosnków, niektóre właśnie po 3 latach od wykopania cebuli


Tajemnica rozwikłana .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:59, 08 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
U mnie burza, grzmi, błyska się i pada . Niech pada, zawsze to trochę wilgoci w tych upałach.

A dziś wróciłam do domu z 3 hostami Praying Hands, które zawsze chciałam mieć i z dereniem Winter Beauty na patyku . Ma trochę krzywy pieniek, ale elastyczny więc dostał gruby palik i w mig się naprostuje . Fota będzie jak przestanie padać albo jutro bo mam dziś gości .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies