Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 23:10, 22 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Uwielbiam świeży groszek. Nie do dostania na bazarku. Wspomnienie dzieciństwa



Po lewej sadziec - jest już wyższy ode mnie. A na początku maja pokazywałam dopiero startującą roślinę. Do tego wydawało się, że środek się zestarzał i kępa tylko na brzegach będzie rosła. Nic z tych rzeczy. Z opóźnieniem, ale wystartowało wszystko i jeszcze ciut, ciut! Kępa z roku na rok jest większa. Zanim zdążyłam się zasadzić z porządnym nożem, by spróbować uszczknąć kawałek, było już za późno - rośnie w ekspresowym tempie.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:13, 22 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Jagodnik i warzywnik. Czerwone porzeczki zaczęłam dziś zbierać, bo kosy mi je obrywają, a i tak w tym roku marne są.



Przy studni.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:16, 22 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kolejna roślina, dla której opadów jest stanowczo za mało - parzydło leśne. Tak marnych kwiatostanów jeszcze nigdy nie było.



Pomponella rozczarowała mnie w realu.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:20, 22 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Jedna z moich ulubionych roślinek - czyściec wełnisty. Uwielbiam go dotykać Korzystając z suchego sezonu porozsiewał się w różnych miejscach w ogrodzie, co bardzo, bardzo mnie cieszy



Powojnik tangucki zasmakował ślimakom.



Dobrze, że nie są amatorami jego owocników, bo śliczne są.



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:22, 22 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Błękitny Anioł wspiął się na sam czubek pęcherznicy i teraz jabłoń zdobywa



Dobrych, kolorowych snów
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 17:41, 24 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
Dorotko prawdziwy busz się zrobił u ciebie. Sadziec wspaniały. Ten ciemny clematis podoba mi się o wiele bardziej niż Błękitny Anioł. Znasz może nazwę?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 19:15, 24 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8192
Ja też inaczej wyobrażałam sobie Pomponelkę ze zdjęć,przede wszystkim myślałam, że ma większe te kwiatuszki.Dobrze że ją zobaczyłam na żywo ,bo miałam ja zamawiać.I w końcu nie zamówiłam ,jest tyle innych pięknych róż.A tą będę oglądać na zdjęciach ,jest fotogeniczna
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 21:18, 24 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Ja też inaczej wyobrażałam sobie Pomponelkę ze zdjęć,przede wszystkim myślałam, że ma większe te kwiatuszki.Dobrze że ją zobaczyłam na żywo ,bo miałam ja zamawiać.I w końcu nie zamówiłam ,jest tyle innych pięknych róż.A tą będę oglądać na zdjęciach ,jest fotogeniczna


Zastanawiałam się, że być może gdy krzaczek się wzmocni, bo dopiero roczny jest, to i kwiaty będą dorodniejsze i bardziej napchane. Ale skoro Ty też widziałaś na żywo taką niezbyt ciekawą, to ona pewnie po prostu tak ma. A polowałam na nią kilka lat ☺ Cóż ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 21:52, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Doranma napisał(a)
Jagodnik i warzywnik. Czerwone porzeczki zaczęłam dziś zbierać, bo kosy mi je obrywają, a i tak w tym roku marne są.



Przy studni.


Moje porzeczki tez kosy podkradaj.
Groszek tez mam. i tez lubię
co to jest na ostatnim zdjeciu ??
A róże, powojniki, hosty masz śliczne .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 22:24, 24 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)
Dorotko prawdziwy busz się zrobił u ciebie. Sadziec wspaniały. Ten ciemny clematis podoba mi się o wiele bardziej niż Błękitny Anioł. Znasz może nazwę?


Gosiu, nie jestem pewna, którego clematisa masz na myśli?
Ten silnie rosnący, to Romantica:



A ten tutaj, to Jackmanii


____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies