Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Wiolka5_7 09:30, 14 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Iwonko rabata pod glediczją piękna i sama glediczja również,jest u mnie w planach
Ja też wczoraj przerobiłam rabatę trzmielinową z mocnych kolorów na spokojniejsze.....coś mi się gust zmienił

A ta hakone z szałwią czy ja dobrze widzę,że ma paski ? Bo mi wygląda na Aureolę bardziej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 09:43, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Wiolka5_7 napisał(a)
Iwonko rabata pod glediczją piękna i sama glediczja również,jest u mnie w planach
Ja też wczoraj przerobiłam rabatę trzmielinową z mocnych kolorów na spokojniejsze.....coś mi się gust zmienił

A ta hakone z szałwią czy ja dobrze widzę,że ma paski ? Bo mi wygląda na Aureolę bardziej


Masz rację z hakone, ale mam zaćmienie, to przecież Aureola, zaraz Basi napiszę. All gold jest cała żółta A ty Wiolu i Iza macie najpiękniejsze hakone na forum Jest się na kim wzorować
Glediczję polecam ci bardzo. Odmiana Sunburst którą mam, jest niezwykle dynamiczna kolorystycznie. Ale tak na spokojnie, bez wariacji Piękny ma pokrój, nadaje niesamowitej lekkości. Na wiosnę w jej kwiatach bzyki dostają amoku, cudne drzewko. Chyba mi się nie znudzi Bo faktycznie wykończyć się można od tych ogrodowych wizji. Widziałam twoje zmiany, trochę pracy ale efekt świetny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 09:51, 14 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Iwonka napisał(a)


Masz rację z hakone, ale mam zaćmienie, to przecież Aureola, zaraz Basi napiszę. All gold jest cała żółta A ty Wiolu i Iza macie najpiękniejsze hakone na forum Jest się na kim wzorować
Glediczję polecam ci bardzo. Odmiana Sunburst którą mam, jest niezwykle dynamiczna kolorystycznie. Ale tak na spokojnie, bez wariacji Piękny ma pokrój, nadaje niesamowitej lekkości. Na wiosnę w jej kwiatach bzyki dostają amoku, cudne drzewko. Chyba mi się nie znudzi Bo faktycznie wykończyć się można od tych ogrodowych wizji. Widziałam twoje zmiany, trochę pracy ale efekt świetny.



Hakone odpukać fajnie rosną, bo to miłość odwzajemniona

W glediczji zakochałam się u Anitki a teraz znów u Ciebie piękne macie okazy
Wlasnie glediczja jest idealna wg tego jakiego drzewa szukam...ma kolor fajny limonkowy, ażurowy pokrój i odpowiednią wysokość....


No troszkę pozmieniałam i mi się w końcu podoba dzięki
Widzę,że Ty też tetrisy uskuteczniasz piękne zmiany,warto się pomęczyć i być zadowolonym

Macham w ten deszczowy dzień
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 09:59, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Katkak napisał(a)
Iwonko to nie altana, to prawdziwy ogrodowy salon, piękny i klimatyczny. Szalenie mi się podoba. I wiesz co? Dobrze, że altana jest dalej nieco od domku. W tym zabieganiu jest pretekst żeby jednak kawkę wypić w tak cudnym otoczeniu. Można się poczuć jak na wakacjach.
Kasiu stara poczciwa altanka awansowała na salony W sumie masz rację z tym spacerem, jak już tam idę to zawsze się zasiedzę Chociaż nie jest to ostatnio spokojne siedzenie, za dużo stamtąd widzę kącików do remontu i ciągle mi główka pracuje zamiast odpoczywać



MartaCho napisał(a)
Bardzo klimatyczny kącik z glediczią- podobało mi się i przed zmianami i teraz też przepięknie
Martuś tez mi się kącik glediczjowy podoba ale już cały czas główka pracuje czy połączyć go z trawiastą obok czy nie No i mus dokończyć trawiastą bo teraz najlepsza pora na zakup traw aby uniknąć pomyłek.



abiko napisał(a)
Kochana, surfinię masz od Madzi
altana cudowna.. i bardzo dobrym kolorze
Aguś dzięki za uświadomienie Tyle osób na raz do nas zjechało, że prezenty mi się pomyliły Madziu dziękuję za surfinię
Kolor altany trafiony a co najważniejsze farba przeżyła sezon i dobrze wygląda. Bedę domek na drewno malować na ten sam kolor, ale to już chyba na wiosnę.




Dorota123 napisał(a)
Piękna porcja fotek z cudownego ogrodu.

Dorotka mus przyjechać i na żywo zobaczyć, wiesz jak to z fotkami

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:13, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Wiolka5_7 napisał(a)



Hakone odpukać fajnie rosną, bo to miłość odwzajemniona

W glediczji zakochałam się u Anitki a teraz znów u Ciebie piękne macie okazy
Wlasnie glediczja jest idealna wg tego jakiego drzewa szukam...ma kolor fajny limonkowy, ażurowy pokrój i odpowiednią wysokość....


No troszkę pozmieniałam i mi się w końcu podoba dzięki
Widzę,że Ty też tetrisy uskuteczniasz piękne zmiany,warto się pomęczyć i być zadowolonym

Macham w ten deszczowy dzień


Deszczowy jak diabli, aż żałuję, że mnie wczoraj leń dopadł i nie posadziłam reszty roślinek, które czekają. Na szczęście prognozy są dobre, trochę deszczu na zmianę ze słońcem, fajny ten sierpień
Tetrisy u mnie non stop, mąż jak mu pokazuję co zrobiłam zawsze ma komentarz: o fajnie, ciekawe kiedy to znów zmienisz
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 10:16, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Mam w tym roku swój ulubiony kącik pod glediczją. Jest niewielki, ale tak cudnie zielony, że mogę się na niego gapić i gapić... Glediczja ma teraz przerwę w swej wiosennej żółci, powróci do niej jesienią. Już drugi rok nie podcinałam gałęzi, aby przestała być taka pudełkowa i znów nabrała lekkości.

Nie mogę się nadziwić jak mi się ostatnio w głowie pozmieniało Jeszcze trzy lata temu połączenie żółci i borda było jednym z moich ulubionych... a dziś taki zestaw mnie dosłownie męczy i wręcz drażni. Mam nadzieję, że nowa, zielona koncepcja zostanie mi już na wieki, bo ileż można te rabaty przerabiać

Tak było jeszcze niedawno:


A tak jest teraz:


Mus zrobić wreszcie rabatę trawiastą po prawej, bo chwasty straszą
I ciekawe, czy jeszcze komuś podoba się ta zmiana? Czy tylko mnie się tak w głowie namieszało, że wolę zielony busz od eleganckiej w sumie i poukładanej rabatki, kolorystycznie pokombinowanej, ze starannym żwirkowym obrzeżem



Pod glediczją w sumie żadne odkrycie, standardowy ogrodowiskowy zestaw: rozplenice Hameln, jeżówki Green jewel i hakonechloa Beni kaze. No ale piękny jest więc nie kombinowałam więcej. Kiedyś trawy pewnie zjedzą jeżowki, a może i nie Czas pokaże...

Pękam z zazdrości przez Twoją glediczję! Jest C U D O W N A ! Co ja bym dała, żeby mieć juz takie dorodne drzewo w ogrodzie... Duż korzystniej wygląda ta kolista rabatka wokół niej z trawami i jeżowkami. Lekko, niezobowiązująco, po prostu pięknie
Powiedz mi Iwonko, jaką "pi razy drzwi" średnicę ma ten okrąg?
____________________
Iwonka 10:40, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
effka napisał(a)

Pękam z zazdrości przez Twoją glediczję! Jest C U D O W N A ! Co ja bym dała, żeby mieć juz takie dorodne drzewo w ogrodzie... Duż korzystniej wygląda ta kolista rabatka wokół niej z trawami i jeżowkami. Lekko, niezobowiązująco, po prostu pięknie
Powiedz mi Iwonko, jaką "pi razy drzwi" średnicę ma ten okrąg?


Za kilka lat nie poznasz własnego ogrodu Z drzewami tak jest, że wydaje nam się, iż stoją w miejscu a tu nagle bum i są OGROMNE. U mnie mogłyby już wcale nie rosnąć, rozmiary większej ilości są jak dla mnie teraz idealne.
"Pi razy drzwi" ci nie powiem bo poszłam do niej z miarką Od pnia średnica wynosi 130 cm. Czyli całe kolo ma 260 cm. Zatem glediczja musi mieć spokojnie z 5 m średnicy - Nie rośnij już więcej kochana
Miałam dylemat z tym kołem pod nią bo moje ogrodowe guru czyli Anitka nie była do niego przekonana. Ale ubzdurało mi się, że chcę tę skarpetę tylko ją ujednolicę. Na razie jestem zachwycona i nie tykam już tego miejsca
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 11:16, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Za kilka lat nie poznasz własnego ogrodu Z drzewami tak jest, że wydaje nam się, iż stoją w miejscu a tu nagle bum i są OGROMNE. U mnie mogłyby już wcale nie rosnąć, rozmiary większej ilości są jak dla mnie teraz idealne.
"Pi razy drzwi" ci nie powiem bo poszłam do niej z miarką Od pnia średnica wynosi 130 cm. Czyli całe kolo ma 260 cm. Zatem glediczja musi mieć spokojnie z 5 m średnicy - Nie rośnij już więcej kochana
Miałam dylemat z tym kołem pod nią bo moje ogrodowe guru czyli Anitka nie była do niego przekonana. Ale ubzdurało mi się, że chcę tę skarpetę tylko ją ujednolicę. Na razie jestem zachwycona i nie tykam już tego miejsca

Rzeczywiście pewnie za kilka lat jak drzewa porosną będzie zupełnie inaczej ale teraz bardzo mi brakuje cienia w ogrodzie. Dzięki za pomiary MArzy mi się jeszcze jedna drzewiasta rabata w trawnku Muszę eMka urabiać
Jest naprawdę ślicznie!
____________________
Iwonka 13:17, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Effcia to ten fragment rabaty, gdzie pasowałyby mi beatlesy


To zdjęcia z lipca, teraz evergoldy są już bardziej rozrośnięte, ale i tak mam dużo miejsca między nimi. Ten fragment rabaty doskonale odzwierciedla to, co napisałam po twoim wpisie u Asi z Podmiejskiego ogródka No upośledzenie w komponowaniu rabat jak nic, wszystko musi być symetryczne jakieś W asymetrii bez chaosu zdolności brak
Ale jest postęp, moja głowa powoli akceptuje pozbywanie się kamieni jako obwódek - tych ze zdjęcia już brak Mam też nieco więcej ziemi między roślinkami i zdecydowanie lepiej to wygląda.

No i moja wielopniowa piękność - kosodrzewina
Ustrzykiwanie jej to dobrych kilka godzin, ale bardzo mnie to relaksuje i efekt lepszy niż po pile Na zdjęciu nawet nie widać, że tego ustrzykiwania jest tak dużo, ale chociaż proces został udokumentowany


Hosta, która rośnie od zeszłego roku w jej nogach jest przepiękna, liście cudnie zielone, kwiat biały o obłędnym zapachu. Kupiłam wtedy 1 sadzonkę, rozdzieliłam na kilka i już w tym roku mam zgrabne kępki. Dosadziłam im białe tawułki, które rosły w słońcu. Tu mają lepiej i kompozycja jest spójniejsza.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 13:22, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, idealnie tam bedą grały beatlesy! Naprawdę super wyglądają w połączeniu z Evergoldami
Jessu ta kosodrzewina ile ma lat? Że niby moje maluszki kuleczki też takie porosną... ale ja nie mam tyle miejsca. Chyba muszę je ostro ciąć a nie tylko uszczykiwać przyrosty...
Hehe to masz tak jak ja, symetrię w głowie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies