Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

eVka 19:33, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, sama nie wiem co z tą ścieżką a pokazała byś tą cienistą rabatę z daleka? To jest dojście w inne miejsce ogrodu? Ciężko mi sobie ją zlokalizować.
____________________
Katkak 19:37, 19 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonko ja pod rodkami mam dużo host,paproci, do tego towarzycha pasują też brunnery, żurawki. Nawet jedną hakone ostatnio na brzeg dałam. Niby wszystko zielone, ale tych odcieni dużo i liście kształtami się różnią. Nuech rośliny porosną ziemię. Nie zapominaj o paproci czerwonozawijkowej.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:53, 19 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Iwonka napisał(a)
Szybkie pytanie Co sadzić pod rodkami? Miejsca tam niewiele. Ostatnia koncepcja to carex Silver Sceptre, aby nieco rozjaśnił ten cienisty kącik. Pod limkami jest funkia guacamole.
I ścieżka: zostawić klepisko czy położyć np. płaskie, nieregularne kamienie i obsadzić karmnikiem ościstym. Nie wyjdą przypadkiem za pstrokate placki? A może lepiej grys, aby ujednolicił i ożywił tę krótką ścieżkę.


Kochana podpytaj Bogdzię Ona najlepiej podpowie w tej kwestii.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 06:41, 20 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Effka mam nadzieję, że po nocy lepiej. Pogoda jest tak zmienna że łatwo o przeziębienie. Wczoraj w czapie i szaliku przerabiałam wrzosowisko
Zrobię dziś foty i pomierzę rabatę z rodkami.

Wacław to chyba wpływ forum, taka konsultacja wielu kroków ogrodnika No ale jak nie pytać, jak tyle wizji i dylematów, tylko brać ogrodowiskowa zrozumie

Katkak paprotka czerwonozawijkowa musi dostać bardziej honorowe miejsce. Te rodki są w takiej bida - rabacie, przy drodze i koszu na śmieci. No i jak tam postawić krzesło do kontemplacji tego piękna, no jak

Z podsadzeniem rodków mam dylemat taki, że miejsca niewiele a po przeciwnej stronie szpaler funki. Teraz:
- albo rozbić szpaler i rozsadzić funkie po obu stronach, do tego dosadzając to o czym wspomniałaś czyli robimy mix
-albo zostawić szpaler i zrobić drugi pod rodkami, ale może już nie z host ale czegoś mniej ślimakożernego

Sylwia pooglądam najpierw Bogdzi nasadzenia, dawno u niej nie byłam.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:29, 22 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Dziś słoneczna, wrześniowa niedziela. O remontach rabatowych zapominamy
Poranne światło czaruje... Jest pięknie


Czekam na moje muszkieterki, dziś Ciociogród
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
malgorzata_s... 20:29, 22 wrz 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Bardzo dziękujemy za miłe towarzystwo i piękne prezenty
Jesteście super, buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MartaCho 08:34, 23 wrz 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Piękne zdjęcia! Fajny, kolorowy klimat
Pozdrawiam rześko o poranku
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 09:32, 30 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonko fajna była ta nasza wyprawa do Danusi

Mam dla Ciebie kochana pamiątkę na fotkach





buziak
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 19:00, 30 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Ale podróżujecie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 19:10, 30 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18274
Iwonka dziękuję za spotkanie .....i zmiany u siebie wprowadziłaś niesamowite. Koniecznie musisz więcej zdjęć powstawać ,bo jest super
Buziaki i do następnego razu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies