Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

inka74 08:37, 16 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Iwonka napisał(a)

I Bardzo, ale to bardzo mi się ten wianek podoba. Normalnie epicki jakby dodał mój syn. Zdolna jesteś niesłychanie. Nie obrazisz się jak za rok trochę go skopiuję?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 08:43, 16 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Och cudne te zimowe widoki, czarują jesiennymi kolorami... bez śniegu rośliny nia są zmaltretowane jak zawsze, u siebie też to zauważam. Miło popatrzeć nawet w zimę.
Super też już popracować w ogrodzie ale faktycznie trzeba uwazać żeby na pierwszy raz nie przesadzić.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwonka 13:09, 16 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)
Pięknie się prezentuje twój ogród. Masz sporo zimozielonych i to różnych. Domek zatopiony w zieleni.
Ozdobiony też ze smakiem.
Zwróciły moją uwagę, te trawy pod sosnami. One tak kępkowo rosną? Chciałabym takie u mamy posadzić. To turzyce, ale jakie?

Gosiu te trawy pod kosówką to turzyca Everillo. Super przyrosła przez trzy lata, tak właśnie kępkami a nie rozłogami. Cały rok dobrze wygląda.
Po remoncie niektóre zakątki już cieszą oko, ale faktycznie ten szkielet zielony do kwietnia jest niezastąpiony.


inka74 napisał(a)
I Bardzo, ale to bardzo mi się ten wianek podoba. Normalnie epicki jakby dodał mój syn. Zdolna jesteś niesłychanie. Nie obrazisz się jak za rok trochę go skopiuję?

Iwona kopiuj do woli, ja też pomysł na wianki zaczerpnęłam z neta. Jedynie obkleiłam tym co miałam a resztę dokupiłam na giełdzie kwiatowej. Frajdę sprawiła mi włóczkowa obręcz, nie mogę przestać dziergać, straszny nałóg


BKosimkArt napisał(a)
Och cudne te zimowe widoki, czarują jesiennymi kolorami... bez śniegu rośliny nia są zmaltretowane jak zawsze, u siebie też to zauważam. Miło popatrzeć nawet w zimę.
Super też już popracować w ogrodzie ale faktycznie trzeba uwazać żeby na pierwszy raz nie przesadzić.

Basiu aż żal ścinać te suszki, ale miskanty startują i szkoda potem młode przez przypadek ciąć. Hortkom nic nie będzie, one nawet jesienią można ciachać. Ale po wczorajszym dniu strasznie łyso się robi. Muszę sfocić to zobaczycie. Lędźwie to moja odwieczna zmora, pomaga gimnastyka zimą, ale w tym roku byczyłam się z drutami i teraz cierpię.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 22:39, 16 lut 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Widzę że wreszcie obudzona wiosennie z nad drutów siadłaś do kompa prace w ogrodzie trzeba dozować.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
BKosimkArt 18:47, 17 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka, mam to samo, dziś pół dnia orałam i teraz leżę i kwiczę... mi bardzo pomaga joga na kręgosłup... 15min i po bólu...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
sylwia_slomc... 19:50, 17 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Dekoracje superowe były wieniec mnie zachwycił pod sufitem
W ogrodzie tyle różnych zakamarków, super ujęcia. Zaczynasz już działać coś w ogrodzie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wiklasia 21:55, 17 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956




Kochana! Dasz radę wydębić od koleżanki schemat na te szydełkowe śnieżynki?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Agania 13:21, 18 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka podziwiam dekoracje świąteczne są bardzo oryginalne w dodatkach
i twoja twórcza inwencja przepięknie pokazuje klimat wnętrza

dobrze, że zdążyłaś użyć pstrykacza

Wianek w warkoczach super się prezentuje, ja się zniechęciałam do drutów,
po SWEET KISSES...sweterek wyszedł mi jakby był skurczony po praniu

Trawy w ogrodzie pięknie się zachowały szczególnie Everillo
Hortensje jak się rozrosną na nowej rabacie to będzie dopiero efekt,
narzekałaś, że masz chaos, a teraz mi się wydaje,że ja go mam

Powiew wiosny już chyba wszyscy poczuli
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 16:23, 18 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękną biel wnętrz pokazałaś. A te szydełkowe gwiazdki są piękne, czy koleżanka ma może wzór na nie?


Jak wiosna przyjdzie to nie będzie żal, pozbywać się brązów w ogrodzie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Iwonka 19:33, 18 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ula prace wiosenne będzie nam pogoda dozować Niby szybciej wszystko tym roku, ale czy tak ciepło? Polemizowałabym

Basia czyli kwiczałaś jak ja Sytuację ratują ćwiczenia, podziwiam za jogę. Ja przez dobre kilka lat miałam bardzo systematyczny okres pilatesowy i było wtedy zdecydowanie lepiej. Zapisałam się ostatnio na zdrowy kręgosłup, będziemy się z siostrunią mobilizować. W domu nie mogę się zmobilizować.

Sylwia jak większość na forum i ja się w ten weekend obudziłam Biegałam w sobotę z kąta w kąt i nerwa miałam, nie wiedząc jak ten mój chaos ogarnąć. Ale chyba złapałam kierunek, bo coś tam ubywa. Najgorsze cięcie drzew na wysokości. Emuś jeszcze piły w ręce nie utrzyma a ja mam lęk wysokości. Szukamy kogoś, ale do takich prac chętnych niewiele.

Wiklasia zapytam koleżankę o schemat, podziwiam za tak misterne prace! Te gwiazdki są z nieco grubszej nici i fajnie na gałęzi je widać.

Agania Użyłam pstrykacza dosłownie w ostatniej chwili, co roku jakoś tak mi te Święta umykają... Zmartwiłaś mnie info o Sweet kisses, ciekawe co poszło nie tak. Ja swój Sweet sprułam, ponieważ zabrakło mi włóczki. Dokupiłam, ale Alpina coś miesza z odcieniami. Ze sprutej powstaje różowa pantera w kremie, w sumie mam 6 projektów zaczętych, cała ja
Turzyce fantastycznie przetrwały zimę. Hakone też. Mnie Agania urzeka twój busz, niesamowicie wszystko ci porosło.

Ewa zapukam do Ani po wzór na gwiazdki
W tym roku zachwyciły mnie bombki w zieleni, szczególnie pasowałyby mi do sosny którą przyozdobiłam wejście. Będę w przyszłym sezonie szukać.
Powiem ci, że z bólem serca ścinam moje trawy i hortensje, nadal niesamowicie zdobią ogród. Z bylin tylko jeżówki i rozchodniki wyglądały świetnie. Reszta z radością poszła do cięcia.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies