Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Magleska 15:00, 15 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Iwonka

jak ja lubię taki porządeczek cudnieee
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 15:02, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
sarenka napisał(a)
znam to określenie,ale jakoś przeczytałam bez zrozumienia jak widać
Najważniejsze, że nadal chcesz sadzić derenia Zaryzykuj z tym co masz na oku, może zrobi ci niespodziankę swoim rozwojem



sylwia_slomczewska napisał(a)
Musisz się liczyć, że wraz z tą super ziemią przywiozłaś nasiona tej łąki w której ta ziemia była, więc sezon będzie na plewieniu, ale roślinki na pewno wynagrodzą trud Co do ciemierników, co masz tam derenie i co pod tą magnolią? bo magnolia lubi kwaśno, derenie nie pamiętam, ale nie wiem co tam masz jeszcze, a ciemierniki lubią wybitnie zasadowo.
Ale wizualnie były by tam idealne
Wiem Sylwuś, wiem, że wokół łąki i zawsze ta ziemia będzie z nasionami, tym bardziej, że nie był to świadomie robiony kompost. Ale lepszy rydz niż nic No i w sumie to lubię plewić więc nudy nie będzie
O ciemiernikach myślałam między dereniami, fajnie wyglądałyby z czerwonymi gałązkami a gdy dereniom IH wyrosną listki ciemierniki będą nieco ukryte. Kupiłam wapno do sadzenia, więc dam im w nogi. Pod magnolią na razie nic nie daję, korzenie tam mega płytkie a jak dochodzą liście to robi się cień. U Wioli widziałam barwinek pstrokaty ale u mnie pstrokate derenie, za dużo dobra w jednym.



Urszulla napisał(a)
Super masz wysprzątane i jakie kanty stoliczek pod brzoózką już czeka na kawusię

każda ziemia się przydaje więc roślinki się ucieszą i odwdzięczą za Twoje tyranie Pozdrawiam.
Kanty i sprzątanie to mój konik, gorzej z planowaniem nasadzeń, ale z tym mi pomożecie Kawusi jeszcze przy stoliku nie było, pora to zmienić A z ziemi cieszę się jak głupia, masz rację że lepsza taka niż żadna. Kora pójdzie dopiero za rok jak będzie już finalnie wszystko posadzone. Optymistka ze mnie



BKosimkArt napisał(a)
Jezu Iwonko ale wyryłaś na błysk prawie że
matko i mnie czekają liście magnolii... tylko moja ma gałęzie do samego dołu i one się nie rozwiewają w ogóle... może wepchnę tam odkurzacz i wyciągnę... chociaż na wiosnę często tam jeż przesiaduje, nie wiem co robić... może mu jednak zostawię tą górkę na wypadek gdyby wrócił.. a może nawet tam jest i śpi

Basia to "glancowanie" to moje przekleństwo, obiecałam sobie, że dla zdrowia gleby trochę liści zostawię i wyszło jak zawsze Uwielbiam to ogrodowe sprzątanie. Nie przeszkadza mi kurz, brud, to, że na kolanach leżę i wyciągam spod krzaków resztki, ogromną frajdę mi to daje. A prysznic potem jak cieszy Odkurzacz mam, ale nie chciało mi się w tym roku z niego korzystać. W sumie to mogłam przez odkurzacz wszystko rozdrabniać i na rabatach zostawiać, a potem tą ziemią ze starej pryzmy przysypać... że też dopiero teraz mnie olśniło ;( Ja też miałam jeża i też przy wkładaniu rąk w stertę liści myślałam, czy przypadkiem go nie spotkam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:04, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Magleska napisał(a)
Iwonka

jak ja lubię taki porządeczek cudnieee


Moja krew A wiesz jak przebieram nogami, żeby tam korę wysypać... No ale muszę rok wytrzymać i wykorzystać to pustoglebie na przemyślane uzupełnienia roślinne
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Nowa12 18:56, 15 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz wielką tę rabatę. Z rozmachem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 19:09, 15 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Iwonko ,ale wyczyściłaś pięknie rabaty....uwielbiam to !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgorzata_s... 19:21, 15 mar 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Noooo mucha nie siada. Takiego porządku to pozazdrościć kochana Cudnie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
agata19762 20:04, 15 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Zbieram szczenkę z podłogi
Kanciki uwielbiam
Od jutra startuję z pracami w ogrodzie...kolejne rabaty trzeba ogarnąć.
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Gosialuk 20:11, 15 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Podziwiam i kanciki i ilość wykonanej pracy. Pięknie to wygląda. Aż zaprasza do sadzenia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mrokasia 20:21, 15 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Kanciki, wysprzątane rabaty i przycięte drzewa - super! Ale największe wrażenie zrobiły na mnie Twoje zdjęcia obrazujące wzrost drzew, no to przemawia do rozumu i skutecznie skłania mnie do ostrożnego planowania drzewostanu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwonka 20:53, 15 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Nowa12 napisał(a)
Ale masz wielką tę rabatę. Z rozmachem .
Znajdę jutro fotki jak było przed rokiem, no zmieniło się trochę


Wiolka5_7 napisał(a)
Iwonko ,ale wyczyściłaś pięknie rabaty....uwielbiam to !
Ja też uwielbiam taki porządeczek chociaż czasami bywa to upierdliwe bo skończyć nie można.


malgorzata_szewczyk napisał(a)
Noooo mucha nie siada. Takiego porządku to pozazdrościć kochana Cudnie
Lubimy to prawda Ja dopiero raczkuję, u was na maksa dopieszczone.



agata19762 napisał(a)
Zbieram szczenkę z podłogi
Kanciki uwielbiam
Od jutra startuję z pracami w ogrodzie...kolejne rabaty trzeba ogarnąć.
Startuj Agatka i fotki rób, będziemy podziwiać Pogoda ma być coraz lepsza, cieplejsza.

Gosialuk napisał(a)
Podziwiam i kanciki i ilość wykonanej pracy. Pięknie to wygląda. Aż zaprasza do sadzenia.
No właśnie Gosiu ta przestrzeń cieszy, chociaż jak załączyłabym fotki zeszłoroczne to dużo już tam wsadzone. Muszę dać coś, co będzie widoczne na wiosnę i ze trzy kule iglaste, żeby zielony szkielet zachować.

mrokasia napisał(a)
Kanciki, wysprzątane rabaty i przycięte drzewa - super! Ale największe wrażenie zrobiły na mnie Twoje zdjęcia obrazujące wzrost drzew, no to przemawia do rozumu i skutecznie skłania mnie do ostrożnego planowania drzewostanu .

Rabaty i pracownik dziękują za komplementy
W ramach planowania takie jeszcze fotki znalazłam, nie żebym straszyła, ale przemyśleć warto
Patyczek Pissardi w 2008 i nieco grubszy patyk w 2019 Cięty systematycznie żeby nie było daje do myślenia prawda


I jeszcze magnolia, 2008 - 2020
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies