Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 21:07, 18 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Podcięłam w końcu turzyce Everillo na rabacie przy wjeździe. Pod spodem miała cudnie limonkowy kolor. No i liście czosnków się odsłoniły. To ich trzeci rok tutaj, fajnie się rozmnożyły.



Niektóre turzyce mają podniszczone środki, podejrzewam moje koty, które uwielbiają wylegiwać się w niektórych roślinkach
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:18, 18 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
I moje pierwsze kwiecie w tym sezonie kalina bodnatańska Charles Lamont. Nazwa imponująca, nie znałam jej wcale. Anitka podpowiedziała mi ją podczas naszych Krzywaczkowych zakupów jesienią. Podoba mi się kwiat...nawet bardzo podoba, ale nie jestem pewna miejscówki. Chyba trochę za mało ma tam światła.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:24, 18 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Zeszłoroczny nabytek z Jasionki nadal rośnie w donicy. Jestem zauroczona jego delikatnością. I jasnym środkiem, z małą tylko ilością plamek. Kusi mnie przesadzić te ciemierniki nad oczko, koło kaliny Watanabe. Czy się polubią...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:50, 18 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Na brzozowej przycięłam już jakiś czas temu 5 hortensji Kyushu i żywopłotek cisowy. Wczoraj ogarnęłam suche liście i chwasty.


Posadziłam pierwsze w tym sezonie zakupy - 6 ciemierników białych Helleborus Niger. Urzekły mnie te piękne zwyklaki i jakoś tak do doorenbosów mi pasują. Mają ciemnozielone liście i bardziej wyprostowane główki. Przypominają nieco zawilce, które uwielbiam.
Kasiek dziękuję za dostawę trójeczki



Chyba dobrze je posadziłam
Podoba mi się też tulipanowa rzeczka. Ciekawe czy chociaż jeden zakwitnie, bo to zbieranina starych cebul. Ale nawet ta zielona wstążka już cieszy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 22:33, 18 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82082
Iwonko a nie myślałaś by te świerki od dołu podsadzić bluszczem by zakrył pnie i suche wewnątrz korony? Jak by co to niebieskiego bluszczu też mogę dać bo mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:42, 18 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82082
Mega zmiany porobione, ogrodu nie poznamy jak się kwarantanna skończyCudnie wyszło z rondem i ile miejsca nowego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:00, 18 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5285
Iwonka napisał(a)


Noooo Oczar na ich tle wypiękniał

To samo pomyślałam.

Nabytek z Jasionki śliczny.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 23:05, 18 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Iwonko, pozbywanie się kamieni podziwiam Dbasz o muskuły swoich chłopaków Dobrze, że jakoś pomagają w tych niezrozumiałych dla nich pracach. Mój student ostatnio zapytany, czy przyjeżdża na kwarantannę do domu, czy zostaje na stancji odpowiedział: może zostanę to się trochę pouczę( mają zajęcia przez internet), jak mam tą ziemię darmo przerzucać! Wie, że nie będzie umiał odmówić
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 06:13, 19 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20576
Piękne zmiany Iwonko
Ciemierniki cudne,też jestem zachwycona tymi zwyklakami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agania 10:13, 19 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z radością patrzę na rabatę z brzozami ich biel jest przepiękna
Moje Jasionkowe ciemierniki przepadły, jeden w donicy się ostał z jednym liściem, reszta stała się ofiarą ślimaków.
Ja Everillo zostawiłam, natomiast seslerię Heuflera podzieliłam i porobiłam sadzonki.
Iwonka też piękne zdjęcia robisz podobają mi się bardzo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies