Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 19:45, 19 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko a nie myślałaś by te świerki od dołu podsadzić bluszczem by zakrył pnie i suche wewnątrz korony? Jak by co to niebieskiego bluszczu też mogę dać bo mam


Chyba posadzę bluszcz, ale nie chcę już niebieskiego Mam dużo swojego takiego zwykłego zielonego. Musimy tylko odgruzować to miejsce, na razie kończymy wywozić z innych miejsc a tu nie ma pośpiechu.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Mega zmiany porobione, ogrodu nie poznamy jak się kwarantanna skończyCudnie wyszło z rondem i ile miejsca nowego
Sylwia na rondzie dużo już wsadzone tylko nie widać bo rozwija się dopiero. Mam plan dosadzić tam cisy, żeby na te gołe pół roku były jakieś zielone plamy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:46, 19 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)

To samo pomyślałam.

Nabytek z Jasionki śliczny.

W Jasionce były najdorodniejsze ciemierniki jakie do tej pory widziałam. No i mieli też cuchnące
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:49, 19 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
anpi napisał(a)
Iwonko, pozbywanie się kamieni podziwiam Dbasz o muskuły swoich chłopaków Dobrze, że jakoś pomagają w tych niezrozumiałych dla nich pracach. Mój student ostatnio zapytany, czy przyjeżdża na kwarantannę do domu, czy zostaje na stancji odpowiedział: może zostanę to się trochę pouczę( mają zajęcia przez internet), jak mam tą ziemię darmo przerzucać! Wie, że nie będzie umiał odmówić

Mądre to twoje dziecię, co ma darmo pracować Mój starszy też mędrkuje, młodszy wolał estetykę kamienistą, ale muskulatura też dla niego ważna więc wozi.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:52, 19 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne zmiany Iwonko
Ciemierniki cudne,też jestem zachwycona tymi zwyklakami


Bedę was tymi zmianami zanudzać Strasznie wolno idzie mi podejmowanie decyzji.
Plusem zwykłych ciemierników oprócz urody jest też cena, więc radość podwójna.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:56, 19 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Z radością patrzę na rabatę z brzozami ich biel jest przepiękna
Moje Jasionkowe ciemierniki przepadły, jeden w donicy się ostał z jednym liściem, reszta stała się ofiarą ślimaków.
Ja Everillo zostawiłam, natomiast seslerię Heuflera podzieliłam i porobiłam sadzonki.
Iwonka też piękne zdjęcia robisz podobają mi się bardzo

Biel tych brzóz jest tak ładna, że najchętniej posadziłabym na jeszcze jednej rabacie Uwielbiam się na nie gapić.
Nie strasz, że ślimaki polują też na ciemierniki, niedobrze!
Ja w tym roku ścięłam wszystkie turzyce, zobaczymy, jaki będzie efekt.
Moje fotki ci się podobają, zwyklaki dokumentacyjne Buziak Zdrówka życzę!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:09, 19 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dziś przyjechał judaszowiec
Dorodny okaz z grubym już pniem. Troszkę się przeraziłam, że z gołą bryłą korzeniową, kuzyn mówi, że nie dało się nic uratować, trudno się kopało.
Na szybko zrobiłam kilka fotek, jakość średnia bo w samo południe i trochę pod słońce.
Miejscówkę ma idealną. Z każdej strony wygląda dobrze, jakby tam rósł już kilka lat.
Mam jednak obawy czy się przyjmie...
Muszę jeszcze przesadzić hortensję na pniu. Przesunę ją nieco niżej, karykaturalnie wygląda tak blisko dużego drzewa

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 01:05, 20 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
Iwonka napisał(a)


Mój ogród Przemku to kopalnia wiedzy czego nie robić Przeglądając stare fotki stwierdzam, że niektóre zakątki miały tylu mieszkańców po których ślad zaginął... Dynamika jak u właścicielki Stąd pewnie ten mój brak cierpliwości do donic, ale lubię przekopywać ziemię, sprzątać, przycinać, na przedwiośniu jestem jak w raju



Iwonko, z Twoich doświadczeń napisz czym dzisiaj zasłoniłabyś dom sąsiada. Bo stoję przed podobną decyzją. I oczywiście wybór zimozielony to był: świerk serbski ( ale on jest bardzo wąski górą i mało przysłoni) więc stanęło na świerku srebrnym. Oczywiście liściaste obok: buk +ewent magnolia?? Sama nie wiem. Wpadnij do mnie- zrobię rano fotki - będę musiała je potem wykasować więc ich nie cytuj.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 12:00, 20 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)


Iwonko, z Twoich doświadczeń napisz czym dzisiaj zasłoniłabyś dom sąsiada. Bo stoję przed podobną decyzją. I oczywiście wybór zimozielony to był: świerk serbski ( ale on jest bardzo wąski górą i mało przysłoni) więc stanęło na świerku srebrnym. Oczywiście liściaste obok: buk +ewent magnolia?? Sama nie wiem. Wpadnij do mnie- zrobię rano fotki - będę musiała je potem wykasować więc ich nie cytuj.

Naskrobałam kilka zdań u ciebie, więcej wieczorem Zrobię zaraz zdjęcie mojej zielonej ściany, miks totalny, ale przesłona skuteczna
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 12:28, 20 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
Iwonka napisał(a)

Naskrobałam kilka zdań u ciebie, więcej wieczorem Zrobię zaraz zdjęcie mojej zielonej ściany, miks totalny, ale przesłona skuteczna


Ok. To wpadnę wieczorem a Ty zobacz co jeszcze dopisałam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 08:22, 21 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)


Ok. To wpadnę wieczorem a Ty zobacz co jeszcze dopisałam.


Ula wspomniałam ci o zielonej ścianie, które jest u mnie. Pamiętam, że miałam wtedy jedną myśl, aby każda roślina była... inna! Nie chciałam jednakowego żywopłotu, więc mam teraz miks faktur i kolorów Jedyny plus, że przesłona jest skuteczna.
W tym roku biorę się za przycinanie, wyższych i szerszych już tu nie chcę!
Jest tu jodła koreańska, kalifornijska, sosna wejmutka, jakiś cyprys lub żywotnik (to żółtawe) i na końcu moja jedyna ulubiona - jodła no name



Ta jodła ma 20 lat. To jedyny iglak, który w tym szeregu był raz przycięty, od połowy zobacz jaki jest gęsty. Nie choruje, nie kłuje. Prawie wcale nie traci igieł w środku. Ma piękny zielony kolor, a zeszłoroczne przyrosty nadal soczyście jasne.
Fotki zrobiłam na szybko wczoraj przy fatalnym świetle, ale nie to jest tu najważniejsze.
Na twoim miejscu nie posadziłabym nic w kolorze srebrnym. Przesłona powinna być bardziej neutralna.
Posadziłabym proponowane przez Danusię serby, ale nie jeden jak pisałaś tylko minimum trzy. Albo taką jodłę jak ci tu pokazałam, na prawdę dużo zasłania.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies