Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Waclaw 23:41, 27 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)





PIĘKNIE!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 23:52, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
mrokasia napisał(a)
Ślicznie!!!! Moje kolory .
Bałam się takiej inwazji różu, ale jest dobrze Dużo zieleni, limonki, lekki fiolet tonuje towarzystwo





mrokasia napisał(a)
Te dwie fotki mnie powaliły!!!
A co do jeżówek Green Jewel - u mnie niestety wegetują
Widok z altany faktycznie jest fajny, najbardziej o poranku.
Małe porównanie czerwiec - sierpień


Szkoda, że Green Jewel u ciebie wegetuje. To taka fajna jeżówka. Chyba moja ulubiona. Każdą kupioną sadzonkę dzieliłam na tyle, ile się tylko dało. Przyrastają mi świetnie, mam w tej chwili około 30 kęp. Nie wiem w sumie dlaczego tak dobrze mi rosną. Przy sadzeniu trochę rozluźniam glinę piaskiem, korą przekompostowaną, kompostem. I tyle.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Nowa12 21:10, 28 sie 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Super Iwonka poopowiadałaś o swoim ogrodzie dodając piękne zdjęcia. Z przyjemnością poczytałam i pooglądałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Iwonka 21:31, 28 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Bylinowa zachwycająca Iwonko
Szkoda kolejnych drzew coś o tym wiem... wiosną musiałam wykopać kilkuletnią wiśnię
Bardzo mi szkoda twojej Kiku, taka śliczna była, delikatna w odbiorze.
Widziałam, że nie masz już sosenki na pniu i wywaliłaś buksy.

Ja też coraz mniej lubię sosny, powoli znikają z ogrodu.
Przy wkopywaniu zbiornika pozbyliśmy się 20 letniej kosodrzewiny. Koparka musiała jakoś zjechać na dół. Lepszej drogi nie znaleźliśmy

Kosodrzewina była ogromna, ustrzykiwanie jej zajmowało rok temu jakieś trzy popołudnia. Nie żałuję wcale, przedłużam rabatę z rozplenicami. Niesamowita przestrzeń się zrobiła. Wykopaliśmy też świerczka Conica, nie chciało mi się walczyć z przędziorkiem...




5 bukszpanów wygniło w kilka deszczowych dni. Też żegnam bez żalu.


Szkoda życia na opryski. Mam jeszcze bukszpany w wykuszu, mają tam przewiew i dobrze rosną. Raz tylko na ćmę opryskałam. Jeśli będzie trzeba częściej, to też je wykopię.








Wiolka5_7 napisał(a)
Właśnie posadziłam rdesty Golden arrow pięknie u Ciebie się prezentują Iwonko
Ja jestem rdestami zauroczona,przebiły jeżówki dziś wywaliłam pokładające jezówki i posadziłam na ich miejsce rdesty
Rdesty rzeczywiście są świetne, ale u mnie jeszcze jeżówki wygrywają
Policzyłam dziś, faktycznie mam 30 kęp Green Jewel, tę odmianę lubię najbardziej.



Z moich rdestów Golden Arrow jest najpiękniejszy. W sumie jakby podsadzić tym rdestem Green Jewel, miałabym dwie piękności w jednej kompozycji

Chociaż już mam namiastkę, zerknij na tę fotkę



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Alija 21:32, 28 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Podziwiam i podziwiam zdjęcia Twojego ogrodu, jest pięknie. Wspaniałe kompozycje roślinne, kapitalnie dobrane kolory, delikatnie, lekko, a jednocześnie kolorowo. A te jeżówki Green Jewel z trawami, cudne. Zachwyty zostawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 21:32, 28 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, Twój ogród to ogród kobiety spełnionej spacer po nim to prawdziwa frajda. Cieszę się też, że wstawiłaś zdjęcia historyczne. Ogród niesamowicie dojrzał, nabrał lekkości. Podczas ostatniego oglądania rodzinnych zdjęć stwierdziłyśmy z dziewczynami, że jako 15-latki miałyśmy emeryckie fryzy, teraz wyglądamy o wiele młodziej - mimo znaczącego, dodajmy, upływu lat. Z ogrodami trochę podobnie, starsze, ale młodnieją, mają zwiewność i lekkość. Wspaniały kierunek dzięki dostępności roślin, świadomości ogrodniczej i możliwości wymiany informacji to się niesamowicie zmienia. Ja zaczynałam moje ogrodnicze marzenia od ... modrzewia

Jeżówki u Ciebie czują się bardzo dobrze, dopiero w takich łanach można dostrzec, na co je stać. Podobne łany widziałam tylko u Danusi i Nowej12 Świetne, odważne w rozmiarach są Twoje rabaty i przespójne. Kącik z ławeczką w jednej chwili zamienił się w kipiący zakątek, bodziszek kantabryjski Biocovo pod ławką - świetny pomysł, Bobo obok też, ale Edenka to dopiero zrobi klimat, jak pójdzie w górę. Oj, nie chciałabym tu czytać tłumaczeń, że nie masz czasu na zdjęcia zakątka z ławeczką i Edenką

Czy myślisz, że marzenia o dereniu Satomi na glebie gliniastej mają jakiś sens? Pozdrawiam, Iwonko!





Iwonka 22:11, 28 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Wiesz Iwonko, Sylwia twierdzi że cisy nie, a ja jestem za lubię jak widok z okien domu się stopniuje. Raczej bym nie przysłaniała drzewami. Kompromisem są drzewa wąskie kolumnowe i kule szczepione na pniu. Nie za bardzo chcę doradzać bo nie byłam nigdy u Ciebie
Ładnie dobrane byliny, dobrze że chcą rosnąć.
U siebie ciągle mam poczucie początku ogrodowania


Zapraszam Ula przy najbliższej okazji Zobaczysz, jaki chaos jeszcze na wzgórzu

Zrobiłam dziś fotki spod drewutni na dom. Wyraźnie widać, że rabata jest wyżej a z wielu okien w domu mam właśnie taki stopniowany widok.




Zobacz jak sytuacja wygląda w marcu, w drugą stronę. Wzdłuż ogrodzenia mam żywopłot, który będzie coraz piękniejszą ścianą. To strona południowa, żywopłot nie musi być wysoki, tutaj szczęśliwie nie mamy potrzeby dużej przesłony.

Fajnie widać jak teren od strony domu wznosi się w górę. Na zimę mam trochę zielonej bazy.
Zamiast brzóz ja też tu widzę stożki cisowe, takie "przecinki".
Mógłby też być jeden krzew, małe drzewko, na środku całej rabaty, ale nie mam pomysłu na nic małego, lekkiego.





Te 3 brzózki są tu dopiero jeden rok. Kopałam dziś w ich pobliżu, korzenie grubości kciuka, dobre pół metra od pnia... Zjedzą mi byliny za kilka lat, to pewne.
I będą ogromnymi drzewami, mimo, iż piszą, że Doorenbosy rosną wolniej.
Byłam u Kapisa w 2016 roku i miesiąc temu. Gaik brzozowy jest ogromy... i wcale już nie tak ładny, jak wcześniej.


Mam wrażenie, że im człowiek ma starszy ogród z coraz większą ilością cienia, tym częściej zaczyna dążyć do "przejaśnień".
Mnie ewidentnie zaczyna przeszkadzać "ciemność" i przytłoczenie dużymi nasadzeniami.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:22, 28 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Takie fajne porównanie jeszcze znalazłam. Obie te historie dzieli rok i 4 miesiące
Uparłam się, że nie usunę tego straszydła i chyba udało mi się wyprowadzić gościa na całkiem fajny stożek
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 22:33, 28 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)
Będzie więcej Ciemne wieczory coraz dłuższe...

Cieszę się, że będzie więcej i więcej fotek
Ogrodowo rządzisz ze zmianami, jest pięknie i co Ty robisz, że w takich ilościach przyrosły Ci jeżówki
Super, masz talent, albo stosujesz jakąś magię
W całym 30 arowym ogrodzie posadziłam tylko jedną dorenboskę, ale nasadziłam dużo innych drzew za dużo.
Żywopłoty mocno przycięliśmy w tym roku, ale była siła najemna.
Z drugiej strony wiem, że przy drzewach chwastów mniej, ale kosztem bylin, ach te nasze ogrody
Gdzie tam u mnie jeszcze do kwitnących rozplenic, wszędzie mam cień, wszystko gnije , zalane,
tylko na podwyższonych rabatach coś żyje.

Soczystą, piękną, słoneczną masz zieleń Iwonko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 22:57, 28 sie 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Iwonka no normalnie mnie zamurowałao - jakie cudowne zestawienia, wręcz oszałamiające te nowe rabaty! Ależ ty masz talent i klase w tworzeniu, cudownie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies