Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Dorota123 05:00, 26 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zachwycam się bujnością w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
inka74 06:50, 26 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jak się patrzy na kadry ogólne to jest pięknie. Bardzo romantycznie. Na kocyku z przyjemnością bym usiadła...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 07:25, 26 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Iwonko,piękny busz kwitnące są ślicznym dodatkiem do Twojej zieleni. Z moją pracą w ogrodzie tak jak u Ciebie wczoraj podziałałam to dziś śpię i leżę...prace przesunęłam na następny tydzień


Ula jak ruszyłam tego mojego staruszka, to widzę, że coraz bardziej zmierzam w kierunku przeróbki prawie całego ogrodu.
A startowałam na forum 4 lata temu z myślą, że w sumie to mam ogród wymagający już tylko pielęgnacji.
O ja naiwna

I tak sobie dłubię, w tym roku w Twoim tempie.
Bo jak nie zdrówko a raczej jego brak, to za gorąco, albo za mokro, albo zwyczajnie poza ogrodowe życie ważniejsze : :

A busz faktycznie w niektórych miejscach się robi. I są już takie, które lubię
Ta ogromna rabata, totalnie bez koncepcji poza trzema brzozami, wyszła super. Wiadomo drobiazgi zgrzytają, ale to byliny więc szybciutkie tetrisy mogą być.

Najśmieszniejsze jest to, że szkielet czyli brzozy wylatują stąd z wiosną.
Będą same byliny plus żywopłot i kule cisowe na zimę. Waham się nad 3 wykrzyknikami cisów fastigata zamiast brzóz, całą zimę mam na myślenie

Jak będę miała więcej czasu pokażę metamorfozę tej rabaty, jetem zadowolona z roślin, które wybrałam.
Na razie mała zajawka...


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:37, 26 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
LIDKA napisał(a)



Masz w domu rybe niepoukladaną?

Bo ja rybka. Lubie porzadek, zasady, rzędy proste, wszystko wiem gdzie co mam , pilnuje rzeczy itp


Moja rybka poukładana, minimalistczna czasami aż do bólu, ale Kochana bardzo
Takie przyjemności mi w tym roku eMek zafundował. Momentami było tragicznie, pół ogrodu rozkopane, ale mam zbiornik na 3 tys l wody



Podczas ulew woda była wszędzie, nawet poza zbiornikiem. Takie lato mamy w tym roku w Małopolsce. Za to wszystko rośnie jak na drożdżach. Wygniły mi tylko 4 buksy, ale nie żałuję ich wcale.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 09:56, 26 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81930
Ciągnie Cię w kierunku bylin coraz mocniej, a pamiętam jak chyba pierwszy raz byłam mówiłaś, że ta jedna bylinówka wzdłuż domu wystarczy więcej nie chcesz bo roboty dużo.....wiele się od tego czasu zmieniło, zmienia się charakter twojego ogrodu, było pięknie i teraz też jest pięknie choć zupełnie inaczej Pamiętaj tylko o tym, że drzewa równoważą bryłę budynku, bylinami tego nie osiągniesz, a cisy za małe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 10:23, 26 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Iwonka napisał(a)





Ślicznie!!!! Moje kolory .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 10:25, 26 sie 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Bylinowa zachwycająca Iwonko

Szkoda kolejnych drzew coś o tym wiem... wiosną musiałam wykopać kilkuletnią wiśnię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Urszulla 16:09, 26 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
Wiesz Iwonko, Sylwia twierdzi że cisy nie, a ja jestem za lubię jak widok z okien domu się stopniuje. Raczej bym nie przysłaniała drzewami. Kompromisem są drzewa wąskie kolumnowe i kule szczepione na pniu. Nie za bardzo chcę doradzać bo nie byłam nigdy u Ciebie
Ładnie dobrane byliny, dobrze że chcą rosnąć.
U siebie ciągle mam poczucie początku ogrodowania
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
BASIA8 18:17, 26 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ogródeczek piękny zbiornik na deszczówkę super sprawa
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Agatorek 19:59, 26 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Mała zajawka bylinowej rabaty jest cudna
Różowo mi , piękne zestawienia
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies