Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 21:31, 29 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatorek napisał(a)
Uwielbiam Twoje zestawienia roślin Iwonko
Hortki, jeżówki (lubię green jewel!) i trawy powalają.
Porównania super, glediczja bardzo szybko się rozrosła, a stożek z potworka wyszedł idealny

Nie będę cytować zdjęć, bo musiałabym wszystkie . Boski ogród

Dziękuję Agnieszko Hortki, jeżówki, trawy - najpopularniejsze roślinki a u każdego jakoś inaczej wyglądają.
I super, nie ma nudy

Wkrótce będę Was katować zawilcami jesiennymi.
Będąc kiedyś w Ogrodzie Brzoskwinia zakochałam się w łanie anemonów i ta chemia cały czas trwa


Moje powoli rozkwitają...


Co do iglakowego potworka, okazuje się, że jest świetnym iglakiem do formowania. Bardzo szybko się zagęszcza.
Będę jeszcze stożkować dwa pozostałe. Jeden już w zeszłym roku nieco przycięłam. Drugi, ten w tle, jest żółtym rozczochrańcem, w dodatku na górce.
Zobaczymy, czy uda mi się bezpiecznie go ogarnąć... Byłaby fajna, zadbana trójeczka



Stożek po lewej w dwa miesiące ma takie przyrosty. Na zdjęciu powyżej jest kilka dni po fryzjerze
Ten po prawej jest bardzo wysoki, ma jakieś 5 m, muszę ściąć mu czubek a potem formować.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 22:24, 29 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Katuj nas zawilcami też je bardzo lubię
Mamy podobne problemy z meandrującymi wodami gruntowymi,
wiele drzew lata temu posadzonych mi wygniło, nie jedna magnolia, buki, graby, gledi, grujeczniki, ukochany klon pensylwański przywieziony właśnie z Ogrodu Łobzów niestety też stracony, jedynie znienawidzone jałowce rosły obok chwastów jak szalone. Teraz poszedł cały pas świerków. U mnie góra ogrodu za sucha, dolny ogród za mokry.
Za spore donice z czosnkami Millenium też wydałam sporo kaski, ale podzieliłam i przyrastają tak można
inwestować w roślinki
Jak tam twój podarowany judaszowiec, rośnie?
Pozdrawiam Iwonko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 22:30, 29 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Przemalowanie drewutni to był strzał w dziesiątkę. Niesamowita metamorfoza tego miejsca. Dodatki dobrane perfekcyjnie. Powstał cudowny zakątek.
Ta rabata z bylinami i brzozami wygląda przepięknie.
Możesz być dumna z przeprowadzonych zmian. Ogród bardzo na nich zyskał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 22:48, 29 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Martka napisał(a)
Iwonko, Twój ogród to ogród kobiety spełnionej spacer po nim to prawdziwa frajda. Cieszę się też, że wstawiłaś zdjęcia historyczne. Ogród niesamowicie dojrzał, nabrał lekkości. Podczas ostatniego oglądania rodzinnych zdjęć stwierdziłyśmy z dziewczynami, że jako 15-latki miałyśmy emeryckie fryzy, teraz wyglądamy o wiele młodziej - mimo znaczącego, dodajmy, upływu lat. Z ogrodami trochę podobnie, starsze, ale młodnieją, mają zwiewność i lekkość. Wspaniały kierunek dzięki dostępności roślin, świadomości ogrodniczej i możliwości wymiany informacji to się niesamowicie zmienia. Ja zaczynałam moje ogrodnicze marzenia od ... modrzewia

Jeżówki u Ciebie czują się bardzo dobrze, dopiero w takich łanach można dostrzec, na co je stać. Podobne łany widziałam tylko u Danusi i Nowej12 Świetne, odważne w rozmiarach są Twoje rabaty i przespójne. Kącik z ławeczką w jednej chwili zamienił się w kipiący zakątek, bodziszek kantabryjski Biocovo pod ławką - świetny pomysł, Bobo obok też, ale Edenka to dopiero zrobi klimat, jak pójdzie w górę. Oj, nie chciałabym tu czytać tłumaczeń, że nie masz czasu na zdjęcia zakątka z ławeczką i Edenką

A wiesz, że ja też miałam modrzew a nawet dwa, a w sumie to trzy bo jeden na pniu szczepiony. Jak pomyślę, ile roślin przewinęło się przez ten mój ogród... Prawdziwe wzgórze chaosu
Jak znajdziesz chwilkę, możesz zerknąć na mój wątek, od strony 86 przez kilka następnych jest trochę moich ogrodowych historii i nie tylko...

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=86

Ja uwielbiam stare zdjęcia, kiedyś malarz przesuwając komodę mówi do mnie: Pani, a co ona taka ciężka? Panie, kawał historii w środku, same albumy fotograficzne Bo komoda to paździerz, lekka bardzo

Gdzieś tu na wątku jest moja fotka, jak zaraz po maturze pracowałam w Holandii w szklarni. Mieliśmy tu mega ubaw z mojego afro na głowie
Obecne czasy sprzyjają nam i naszym ogrodom. Oby jak najdłużej

Zakątek z ławeczką będzie bardziej obfocony, zaraz startują tam ukochane anemony
Niestety przy wiosennym remoncie tego miejsca, strasznie namieszałam w tych moich zawilcach. Wysadziłam do donic, pomyliłam odmiany, zapominałam o podlewaniu, długo by wymieniać...
Tym bardziej jestem ciekawa, gdzie jaki wyrośnie i czy poznam, jaka to odmiana. Mam nadzieję, że żadnego nie straciłam. Kilka ma focha, ale żyje




Wokół hortensji Bobo jako pierwszy zakwitł zawilec Praecox. Ma takie śmieszne płatki, nierówne wielkością i kolorem.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:55, 29 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Martka napisał(a)
Czy myślisz, że marzenia o dereniu Satomi na glebie gliniastej mają jakiś sens? Pozdrawiam, Iwonko!
Marzenia trzeba spełniać Tym bardziej te o dereniu Satomi
Jest przepiękny!!!
Miałam go kupić w tym roku, ale wiosną straciłam derenia Schmetterling i moje poszukiwania zmieniły kierunek.
Schmetterling ma tak ładne podsadki, że nie wyobrażałam sobie go nie mieć. Znalazłam, a Satomi przeszedł na listę przyszłoroczną

Moja gleba to glina marki glina, ciężka, zbita, tłusta. Żółta lub fioletowa.
Każdemu kousowi wykopałam ogromny dołek i tradycyjnie glinę przekopałam z korą przekompostowaną, swoim kompostem i piaskiem. Dołek musi też mieć glinę, ona fajnie trzyma wilgoć.

Wszystkie derenie pięknie mi rosły, ale coś mnie podkusiło, aby przesadzić w zeszłym roku Schmetterlinga nieco niżej, zapominając, że przy dużych opadach deszczu mam tam zastoiny wody. I wygnił biedaczek, mimo, że próbował z wiosną wystartować, niestety mokradło go wykończyło.

Teutonia i Milky Way Jak się tu nie zachwycać dereniami kousa


Pochwalę się jeszcze maleńkim dereniem kanadyjskim. Udało mi się wiosną kupić stacjonarnie trzy sadzonki. Ostatnio odkryłam, że na jednej z nich jest kwiatuszek, śliczny, malutki. Tak się cieszę.
Posadziłam te płożące derenie między trzema bordowymi kulami berberysów, mam nadzieję, że będą tam rosły bo ponoć kapryśne są...


Tak mi się rozrosła jedna sadzonka.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 23:02, 29 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Trzymam kciuki za małe kanadyjczyki, śliczne są, może u Ciebie się udadzą, ja kocham wszystkie derenie, oprócz białych i rozłogowych.
Wyjątkiem są Ivory Halo chyba je sadziłaś?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
BASIA8 23:57, 29 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630


Wkrótce będę Was katować zawilcami jesiennymi.
Będąc kiedyś w Ogrodzie Brzoskwinia zakochałam się w łanie anemonów i ta chemia cały czas trwa


Piękne zdjęcia Alicja z krainy czarów
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Urszulla 02:55, 30 sie 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Owoc całorocznych zmagań wypadł rewelacyjnie jeszcze nigdy nie było u Ciebie tyłu fotek. A metamorfozy to szok zupełny.

Gdzie kupujesz derenie, napisz na PW
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 06:54, 30 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Iwonko świetnie wyszła ta metamorfoza. Jeżówki bardzo pasują do tych rabat.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 07:36, 30 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Miejsce z ławeczką udało Ci się idealnie, romantyczne, urocze.
Zmiany przedstawione na zdjęciach wprost nie do uwierzenia, zachwycające.
Anemonowa łączka piękna, modelka również.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies