Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 19:47, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Przyjemne dla oka, szkoda że tak mało tym razem
Będzie więcej Ciemne wieczory coraz dłuższe...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 19:54, 27 sie 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Specjalnie dla Ciebie najbardziej wściekły róż wśród moich bylin
Jeżówka ROHO. Kupiona rok temu niekwitnąca, tylko po zdjęciu na etykiecie.
Podzielona na srylion sadzonek normalnie dała czadu Kwitnie nieprzerwanie od początku lipca i końca nie widać.
Rozrosła się niesamowicie. Ciekawa byłam koloru... Jestem zachwycona!!! Ślicznie wygląda z limonką wokół.




Lubię takie wyraziste kolory.
U mnie niestety jeżówki prawie wszystkie wyginęły. Zostały tylko dwie. Nie wiem dlaczego. Ziemię mam bardzo pulchna i dobrą. Przyczyną może być zbytnia przepuszczalność. Podlewam ale wciąż niezbyt mokro.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
mrokasia 20:11, 27 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Iwonka napisał(a)


Fajnie się patrzy na tę rabatę z każdego miejsca w ogrodzie. Szczególnie lubię widok z altany, to stopniowanie ciekawie wygląda.





Te dwie fotki mnie powaliły!!!
A co do jeżówek Green Jewel - u mnie niestety wegetują
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwonka 20:39, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)
Śliczne te zieloności, a szczególnie to drzewo podsadzone trawami. Widok z kocyka bardzo przyjemny.


Gosiu, po latach pstrokatości w stylu "sadzimy obok siebie iglaki i krzewy jak najbardziej kolorowe: zielone, żółte, niebieskie, bordowe..." czysta zieleń jest ukojeniem dla oka i ducha
Cieszę się bardzo ze zmiany kierunku




Szybkie porównanie:

Wiosna 2013 r.


Wiosna 2021 r.


Zmiana zdecydowanie na plus
Przy okazji widać, jak drzewa szybko rosną...I jak glediczja fajnie zmienia kolor w sezonie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 20:56, 27 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Super się prezentują te lampiony na lady gledi
Masz imponujące łany jeżówek, moje są stałym przysmakiem ślimaków
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 20:58, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
April napisał(a)
Podoba mi się "na różowo"
"Na zielono" też super. Hakonki pod drzewem bardzo efektownie wyglądają. One jednak pasują wszędzie.


Mnie też ciągnie do różu, chyba jakieś niedobory z czasów PRL wychodzą



Na zielono z dodatkiem bieli chciałam jakieś trzy lata temu, kiedy mnie wzięło na ogrodowe remonty. Ale kolorowych pokus jest tyle, że łamię się coraz bardziej

Hakone to trawy, które chyba najbardziej lubię. Wczoraj kupiłam odmianę Naomi, ciekawa jestem jej prawdziwego koloru, na razie jest to piękna limonka. Zobaczymy co przyszły rok pokaże.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:36, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Jak się patrzy na kadry ogólne to jest pięknie. Bardzo romantycznie. Na kocyku z przyjemnością bym usiadła...

Dzidzia piernik ze mnie wychodzi Z tym romantico
Od wiosny dopieszczam ławeczkowy kącik. Bez planu, totalny spontan.
Wiele roślin czekało miesiącami na wsadzenie, część podeschła, trochę zjadły ślimaki. Jednym słowem mały mordor, w dodatku nieskończony...
Przyszły rok może pokaże, co z tego wyszło.



Derenie kwitły niesamowicie. Teutonia była cała w kwiatach, Milky Way przesadziłam już z pączkami - szczęśliwie przeżył to moje wariactwo


Znalazłam piękną piwonię, Edenką zaraziłam się u Abiko


Pod ławką wylądował biały bodziszek kantybryjski Biokovo, pięknie się rozrósł. I trzy pstrokate wilczomlecze, terminatory. Cudnie kwitły, zniosły przesuszenia i przelania.


Wreszcie mam bodziszka Rozanne Pierwsze dwa zdobyła dla mnie w Obisiu Anitka, resztę dokupiłam w ogrodzie Łobzów.
To jedyny niebieski akcent w tym miejscu. Ma stanowić łącznik z kocimiętką dosadzoną do zielonej rabaty pod glediczją.



Hortensja Bobo fajnie wypełniła lukę i powiązała optycznie hortensje z innych rabat. To już jej trzecia miejscówka. Myślę, że ostatnia, pasuje mi tu idealnie.


Są też jarzmianki, ostróżki, szałwie, rutewki... Więcej grzechów nie pamiętam Nie wiem, gdzie się to wszystko tu zmieściło



Zapomniałam o moich ukochanych zawilcach, rozwijają się powoli.
Niestety przy przesadzaniu pomyliłam odmiany, a miałam ich tu co najmniej 6...

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:52, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorota123 napisał(a)
Zachwycam się bujnością w ogrodzie.


To prawda Dorotko, szczególnie jak się patrzy na zdjęcia z czerwca a sierpnia - niesamowita różnica.

Szczególnie cieszę się z tej ogromnej rabaty między drewutnią a domem.
Widzę ją z kilku okien, obserwacja jak się zmienia w sezonie to niesamowita frajda.
Rabata jest szalona, rozwichrzona a jednocześnie poukładana, powtarzalna.
Trudno się ją fotografuje, zdjęcia nie oddają jej wielowymiarowości.
Lekkie zmiany jeszcze będą, ale i tak jestem zadowolona z tego, jak wyszła. Jak to u mnie bez planu, na spontanie.
Z roślin, które na niej szczególnie uwielbiam to sadziec Baby Joe. Dokupiłam jeszcze 4 sztuki, będą dodatkowe dwie kępy. Owady go uwielbiają. I nie rośnie tak wielki jak gatunek.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:16, 27 sie 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiem czy u mnie nie dopadło kolejnego klona, Seiryu dolne gałązki uschnięte listki, ale u mnie też woda stoi może korzenie gniją...
Widzisz kochana jakie mamy zawirowania pogodowe. Dodatkowo powstało tyle szkółek, produkuje się szybko, wszystko się miesza. Szkoda tych naszych drzew i drzewek. Ale im więcej ich mamy, tym częściej coś może się z nimi dziać. U mnie to najprawdopodobniej przywieziona ziemia namieszała w temacie...
Psuje to człowiekowi humor, ale przy innych dramatach to tylko drobiazgi!

Tak teraz wyglada moja działka za płotem Bardzo mi się ta trawa podoba.





sylwia_slomczewska napisał(a)
Ciągnie Cię w kierunku bylin coraz mocniej, a pamiętam jak chyba pierwszy raz byłam mówiłaś, że ta jedna bylinówka wzdłuż domu wystarczy więcej nie chcesz bo roboty dużo.....wiele się od tego czasu zmieniło, zmienia się charakter twojego ogrodu, było pięknie i teraz też jest pięknie choć zupełnie inaczej Pamiętaj tylko o tym, że drzewa równoważą bryłę budynku, bylinami tego nie osiągniesz, a cisy za małe
Gdy zakładałam ogród 20 lat temu dostępne były inne rośliny, co innego było na topie. Nie było internetu, tylko nieliczne gazetki. Taki miałam wtedy ogródek. I tak był jednym z ładniejszych, bardziej zadbanych w okolicy... Takie czasy.




Od kilku lat szczęśliwie świadomość ludzi się zmienia, nie sadzi się przy domu dużych drzew leśnych, parkowych, pojawiają się kwiaty i trawy.
Sama widzę jakiej lekkości nabrał mój ogród po ostatnich remontach. Końca nie widać, ale jest piękniej, lżej w odbiorze a ile frajdy i pysznego jedzonka dla zapylaczy!!!

Nowa rabata jest na południowej górce, ma żywopłot. Na razie niski, ale urośnie Tyle wystarczy.
Szczęśliwie od tej strony nie muszę się zbytnio osłaniać a brzozy w szybkim czasie dadzą tu zbyt dużo cienia, zabiorą wodę bylinom i trawom. Już robią lekki busz.
Podoba nam się nowa odsłona tego miejsca, jest lżej, jaśniej.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 23:20, 27 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Zachwycam się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies