Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

anpi 22:54, 09 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Iwonko, piękne wianuszki!
Śliczne dekoracje! A z tym sprzątaniem ogrodu to faktycznie przegiełaś Gdzież w styczmiu mieć tak czyściutko na rabatach!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 23:01, 09 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
No właśnie, ładnie to tak koleżanki w kompleksy wpędzać?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Iwonka 18:45, 10 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Iwonko cudne dekoracje

Widzę, że u Ciebie wycinki na całego ja tylko seslerie wycięłam na początek w sobotę
Wiolu moje seslerie lekko tylko podcięłam z górnego suszu.


Kępy jak widać na drugim zdjęciu są już mocno zielone w środku. Nie mam doświadczenia z tą trawą.
Latem przesadziłam ją w szpaler i bardzo się rozrosła w nowym miejscu.
Zgłupiałam co z nią zrobić, czekać czy przyciąć w takie jeżyki jak twoja?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:45, 10 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dekoracje stylowe cudne
Nie boisz się powrotu zimy? Do wiosny jeszcze dwa miesiące jakby nie było...
Sylwia wiesz, że jak mam natchnienie to mózg mi zabiera
Zobaczymy, co będzie...
Na razie cieszy mnie, że tyle już mam zrobione i wreszcie będzie czas pobawić się np. z cięciem.
Mam kilka krzewów i drzew do dopieszczenia plus iglaki, ale to po mrozach.

Kalinę będę odchudzać.



Trawnik trzeba w końcu zrobić po wkopaniu zbiornika.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:45, 10 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Życzenia noworoczne bardzo akuratne! Wianki urocze w swojej prostocie. Gratuluję pomysłu.
To dobrze, że te jałowce zakończyły żywot. Do Twojej nowej wizji ogrodu zupełnie nie pasowały, zwłaszcza w okolicy tarasu. Pomysł na ujednolicenie przesłony masz bardzo dobry.
Początek roku spędziłyśmy podobnie. Wycinka stratowanych śniegiem traw, dobrze ogrodowi służy. U mnie też rozplenice wycięte do połowy, a miskanty wycinam już do ziemi.
Dobrego roku Iwonko.
Haniu nawzajem dobrego roku. Niech nam się wszystkim darzy.
Wianki to pomysł, który od dawna krąży po instagramie. Mnie pozwolił wykorzystać resztki włóczek i różnych drobiazgów. Nie przepadam za zagracaniem domu, ale są drobiazgi obok których nie mogę przejść obojętnie, np. ładne wstążki. Dlatego ograniczam wyjazdy na krakowską giełdę kwiatową

Styczeń jest dla pasjonatów ogrodnictwa bardzo łaskawy. Sprzątanie przy tak przyjemnej pogodzie to niesamowity relaks i ogromna dawka endorfin. Podobnie jak ty, nie mogłam się oprzeć

Nasadzenia na górce koło tarasu to zemsta niedoświadczonego ogrodnika. Za dużo, za blisko.

2010 rok


A jałowce to już w ogóle pomyłka. Postaram się teraz popracować nad kształtem rosnącego tam świerka kaukaskiego spicata.


Z drugiej strony ścieżki jest taki sam egzemplarz, piękny, gęsty. Bardzo lubię te świerki, nie łysieją od środka.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:45, 10 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
anpi napisał(a)
Iwonko, piękne wianuszki!
Śliczne dekoracje! A z tym sprzątaniem ogrodu to faktycznie przegięłaś Gdzież w styczniu mieć tak czyściutko na rabatach!?
Też myślę Aniu, że przegięłam, komentarz Jacka o laboratorium jak najbardziej na miejscu
Marzę teraz o hałdzie kompostu, byłoby cudownie wzbogacić tę moją glinę.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:45, 10 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kordina napisał(a)
No właśnie, ładnie to tak koleżanki w kompleksy wpędzać?
Bożenko mam też takie smaczki



"Cudna" rabata przy parkingu. Rura drugi rok czeka na wkopanie. Szczęśliwie garaż wolnostojący już nie pływa.
Zalewało nas z rynny sąsiada. Problem zdiagnozowany czeka na realizację
Byłoby super, gdyby tuje szybciej rosły i zasłoniły siatkę.
Muszę wykopać zagrzybiałe trzmieliny, przekopać z kompostem ziemię przed donicami.
A donice??? Jeden rząd już zlikwidowałam. Bez nich grunt pewnie będzie się osuwał.
Fajny byłby murek oporowy. Może przy remoncie tarasu ktoś się nade mną zlituje i to zrobi...


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 19:06, 10 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Iwonka napisał(a)
Wiolu moje seslerie lekko tylko podcięłam z górnego suszu.


Kępy jak widać na drugim zdjęciu są już mocno zielone w środku. Nie mam doświadczenia z tą trawą.
Latem przesadziłam ją w szpaler i bardzo się rozrosła w nowym miejscu.
Zgłupiałam co z nią zrobić, czekać czy przyciąć w takie jeżyki jak twoja?


Ja bym ją przycięła krócej, niech idą nowe świeże listki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 19:44, 10 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Prace u Ciebie na całego. Ja dziś miałam chęć coś zacząć ale nic z tego nie wyszło. Przydało by się ściąć połamane przez śnieg molinie.
Uściski noworoczne zostawiam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 20:16, 10 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
I chyba Wiola tak zrobię, bo przecież sesleria startuje jako jedna z pierwszych traw.
Jedyne co mnie hamuje to fakt, że przesadzałam ją chyba pod koniec lipca, ale może już się zakorzeniła, skoro tak przyrosła
Nawiozłam tu dużo piasku, kompostu i powoli skarpa przestaje straszyć a rośliny nie gniją w wodzie.
Pomalutku do przodu
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies