Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Wiolka5_7 10:56, 11 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Judith napisał(a)
Wiola, "często przycinać" oznacza jak często? Ja w poprzednim sezonie przycinałam oszczędnie dwa razy - dobrze czy powinnam częściej? Widzę, że ładnie rosną, ale chce mieć takie jak Twoje .


Ja nie patrzę na terminy...nie czekam aż przyrosty ściemnieją. Zależy od sezonu.

Cięłam czerwiec, lipiec ,sierpień i wrzesień( kosmetycznie)
Teraz w marcu nie tnę,bo nie mam co
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 11:17, 11 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja nie patrzę na terminy...nie czekam aż przyrosty ściemnieją. Zależy od sezonu.

Cięłam czerwiec, lipiec ,sierpień i wrzesień( kosmetycznie)
Teraz w marcu nie tnę,bo nie mam co

Dziękuję .
Też wiosną nie cięłam z tych samych powodów .
Teraz jednen jest koślawy, bo małżonek szanowny przy odśnieżaniu zrzucił na niego śnieg . Gdy zauważyłam, odgrzebywałam biedaka gołymi rękami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Iwonka 21:36, 11 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak Love

U mnie też były te dziady miseczniki w zeszłym roku pierwszy raz. Zrobiłam oprysk i pomogło.

Widziałaś jakie ja krzaczorki kupowałam ,a po 3 sezonach już ładne poduchy się zrobiły
Sukces tkwi w częstym przycinaniu
Właśnie to jest dobre, że da się te nasze cisy utrzymać w danym rozmiarze


Miseczniki to wielkie zaskoczenie. Stare cisy mam dokładnie 23 lata, nigdy nic je nie oblazło.

Widziałam twoje krzaczorki, super je wyprowadziłaś a ile kasy zaoszczędzone!
Moje te stare kule też są z cisa chyba takiego jak twój. Przypomnij, czy to repandens czy baccata?
Kupiłabym kilka do przechowalnika i też się pobawiła.

Melduję, że pogoda dziś sprzyjała, seslerie zgodnie z Twoją radą przycięte na małe jeżyki, ziemia przeplewiona.
Na wiosnę tylko cisowa kosmetyka, mocne przycięcie choin jeddeloh, kartony, trochę kompostu i rabata gotowa



Latem będzie jeszcze gęściej. Oprócz seslei są tam kukliki, bodziszki, jeżówki delicious candy i delicous nougat, białe liatry oraz rdesty.
A na wiosnę żółte narcyzy. Dostałam dużo wysuszonych cebul od mamy, takich z dawnych lat. Nie lubię żółtego koloru, ale ta rabata jest na uboczu a z wiosną nawet żółty cieszy. Będą do bukietów.

Mam też plan na jodłę, marzę o pięknym stożku takim jak twój. Tylko jak ogarnąć takiego potwora i to jeszcze na takich wysokościach...

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:42, 11 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kartonów coraz więcej, pozostaje przywieźć zrębki, które mamy po sprzątaniu jednej z działek. Mają już 1,5 roku, są idealne. Tylko to ciężka praca, zrębki są teraz mocno nasiąknięte i trochę tych worków trzeba napakować.


Sfociłam też moją pryzmę, piękna nie jest
Na środku zadołowane bergenie, może ktoś chętny?



I górka gałęzi do pocięcia, spalenia. W tle widać jakie sąsiedztwo mi rośnie
"Ogród - kokon" - mission impossible


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:44, 11 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Rabata pod glediczją skończona, jeszcze tylko kancik. Obecny nie jest zły, ale jak szaleć to na maksa

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 22:14, 11 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Iwonka napisał(a)


Miseczniki to wielkie zaskoczenie. Stare cisy mam dokładnie 23 lata, nigdy nic je nie oblazło.

Widziałam twoje krzaczorki, super je wyprowadziłaś a ile kasy zaoszczędzone!
Moje te stare kule też są z cisa chyba takiego jak twój. Przypomnij, czy to repandens czy baccata?
Kupiłabym kilka do przechowalnika i też się pobawiła.

Melduję, że pogoda dziś sprzyjała, seslerie zgodnie z Twoją radą przycięte na małe jeżyki, ziemia przeplewiona.
Na wiosnę tylko cisowa kosmetyka, mocne przycięcie choin jeddeloh, kartony, trochę kompostu i rabata gotowa



Latem będzie jeszcze gęściej. Oprócz seslei są tam kukliki, bodziszki, jeżówki delicious candy i delicous nougat, białe liatry oraz rdesty.
A na wiosnę żółte narcyzy. Dostałam dużo wysuszonych cebul od mamy, takich z dawnych lat. Nie lubię żółtego koloru, ale ta rabata jest na uboczu a z wiosną nawet żółty cieszy. Będą do bukietów.

Mam też plan na jodłę, marzę o pięknym stożku takim jak twój. Tylko jak ogarnąć takiego potwora i to jeszcze na takich wysokościach...



Super, że tyle lat ich nie było u Ciebie
Też byłam zaskoczona. Dojrzałam je dopiero jak zobaczyłam, że nie puszczają przyrostów na czubku.

Tak krzaczorki cisowe nie te same, no właśnie ile forsy zostało ,satysfakcja jeszcze większa!
Półkule mam z baccaty, Toszka pisała że najlepszy.

Fajnie przyciełaś seslerie i uporządkowałaś rabatę. Tam w sezonie piękny busz z tych roślin
Żonkile lubię wiosną bardzo,kupuję do wazonu co roku.

No wysoka twoja jodła, trzeba wyższą drabinę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 12:52, 12 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Iwonka napisał(a)
Bożenko

Zrobiłam jeszcze kilka wianków z włóczki, prawie wszystkie rozdałam. Mam tylko kilka fotek zrobionych na szybko, przed pakowaniem na prezent.



Prześliczne są

Iwonko, u Ciebie ruch jak na dworcu i sezon już zaczęty . Ja jeszcze się nie obudziłam z zimowego snu, żeby wyjść i coś porobić w ogrodzie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 17:01, 12 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
Iwonka napisał(a)
Judith u mnie sekator w dłoni = działam Mózg się wyłącza


Iwonka Mam tak samo

Pięknie masz już wysprzątane -ja dopiero w trakcie -co prawda trawy ścięłam ,ale cały bałagan jeszcze do sprzątania mam ambitny plan na jutro -jeśli oczywiście nie będzie padać


zazdroszczę Ci tego porządku już -ja mam narazie przysłowiowego doła-ogrom sprzątania mnie zniechęca -przejdzie mi jak posprzątam

Dekoracje świąteczne z klasą -bardzo mi się podobają

a starej choinki może nie wyrzucaj -gałązki można wykorzystać na różne wianki ,stroiki ,czy tam inne ozdóbki

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 19:26, 13 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Mi też marzą się już posprzątane rabaty. Ale prognozy na najbliższy tydzień zepsuły moje plany feriowe.
Obrzeża z sesslerii są dobrym rozwiązaniem w dużych ogrodach. Uwielbiam tą trawę
Działania Twoje są niesamowite.... ciągle się zastanawiam jak Ty często poprawiasz obrzeża, bo masz idealne.
Jeśli chodzi o trudno rozkładalne liście to tylko spalanie rozwiązuje temat ( zakazy zakazami a rozsądek swoją drogą ,beż komentarza) rozdrabniacz do gałęzi na bieżąco musisz używać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 10:00, 14 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agnieszko sezon jak na dworcu Uśmiałam się
Ale pogoda taka, że nie mogłam usiedzieć. Ja też z tych, które nie lubią pracować, gdy wieje i jest zimno.
Ogród ma być dla przyjemności

Wianków było dużo, trochę tych resztek włóczek mi się nazbierało. Znalazłam jeszcze takie fotki.
Kilka wianków rozdałam bez zdjęć, a jeszcze parę mam nie skończonych, będą na przyszły sezon.
Dla siebie mam jeden, bez żadnych ozdób, sama włóczka i konik zdobiony ręcznie. Zrobię zdjęcie to Ci pokażę.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies