Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

sylwia_slomc... 13:13, 12 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Iwonka napisał(a)


W niedzielę jestem na waszej trasie Mam nadzieję, że zerkniesz i doradzisz

Zerknę jak przypomnisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AngelikaX 14:35, 12 mar 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonko WOOOOW jakie piękne sweterki Ten pierwszy jest cuuuudny
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Iwonka 17:23, 12 mar 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zerknę jak przypomnisz

Przypomnę, przypomnę bo oglądałam je z bliska i faktycznie coś jakby łodygi w nich urosły
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:26, 12 mar 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
AngelikaX napisał(a)
Iwonko WOOOOW jakie piękne sweterki Ten pierwszy jest cuuuudny


Dziękuję za komplementy
Biegnę zaraz do twojego pięknego ogrodu, który razem z ogrodem Anitki z "Mój azyl na Wichrowym Wzgórzu" są moimi ulubionymi Chociaż przyznam, że czasem specjalnie nie wchodzę, coby nie dołować się za bardzo
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 22:32, 13 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)


Buziole za komplementy

Conici faktycznie długo się u mnie wybroniły. Nie lubię oprysków, a i kalendarza cięć i prawidłowego potem postępowania nie trzymam się zbytnio. Taki wariat ze mnie Bardzo długo udawało mi się w tym moim ogrodowym szaleństwie nie mieć problemów. Ostatnie przykłady (powalony we wrześniu piękny buk, conici, kosodrzewina) świadczą o tym, że i do mnie docierają trudy ogrodnictwa.
Poczytałam o osutce, dużo zdjęć z grafiki pasuje do sytuacji u mnie. Kosodrzewin mam ze dwadzieścia. Ratowałam je do tej pory nieświadomie systematycznym czyszczeniem i na dole i u góry.

Co mam konkretnie popryskać promanalem? Wszystkie iglaki czy coś jeszcze? Nigdy tego nie używałam.
Co w takim razie na osutkę?
Jak ja nie lubię tego tematu No ale cóż, trzeba stać się doktorem własnego ogrodu


Ja też nie lubię, ale Promanal 60 EC jest to preparat olejowy, oblepia intruza i dusi. Tylko musi być stosowany powyżej 12 stopni i dokładnie cała roślina musi być nim pokryta. Stosujesz na przędziorka na świerkach, można też na cisy na tarcznika jak maiłaś w zeszłym sezonie i ochojnika świerkowo-modrzewiowego.




Na osutkę oprysk wykonujemy preparatami Topsin M 500 SC oraz Amistar 250 SC, stosując je naprzemiennie. Opryskujemy całą chorą roślinę oraz leżące pod nią igły, a także inne sosny rosnące w pobliżu. Opadnięte igły trzeba dokładnie wyzbierać, ale to czytam, że zrobiłaś, To dobrze. Oprysk Topsinem 2 - 3 x co 10 dni najlepiej pod koniec kwietnia, potem w drugiej połowie czerwca, a następnie we wrześniu.
Zobacz jak u mnie wyglądała jedna kosodrzewina zeszłej wiosny - odratowałam ją.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kasiolaaa 07:42, 18 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Iwonko sweterki cudo bardzo modne a ty jako modelka rewelacja piekna zadbana kobieta
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Iwonka 07:49, 18 mar 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Pierwsze spotkanie ogrodnicze w nowym sezonie 2019 zaliczone W niedzielę byliśmy na targach w Jasionce, zawiezione przez Abiko a przywiezione przez Anitkę Dziękuję Dziewczyny, następnym razem ja będę waszym taksówkarzem
Spotkanie jak zawsze pełne śmiechu i wymiany doświadczeń. Nie obyło się też bez zakupów, u mnie na początek dwa ciemierniki, zobaczymy czy się polubimy Wklejam sobie na pamiątkę kilka zdjęć, które zrobiliście

Oglądamy i gadamy



Na koniec oczywiście grupowe na fotogenicznej ściance


I powrót z pełnym bagażnikiem
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 11:16, 18 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonko emocje mnie nie opuszczają dziękuję za wspólne towarzystwo nasze pogaduchy nie mają końca...super spędziłyśmy czas

Skończyłam sweterek dziergałam do 1.30 w nocy dzisiaj mam go już na sobie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 19:26, 18 mar 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Agania napisał(a)
Iwonko emocje mnie nie opuszczają dziękuję za wspólne towarzystwo nasze pogaduchy nie mają końca...super spędziłyśmy czas

Skończyłam sweterek dziergałam do 1.30 w nocy dzisiaj mam go już na sobie


Ja też mam mnóstwo energii po naszej wczorajszej wycieczce Skończyłaś Milk shake - super!!! Koniecznie zrób zdjęcie Ja zaraz zmykam do "poduszki", muszę potrenować nowy wzór.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 19:30, 18 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Iwonko za wczorajsze towarzystwo i pogaduchy dziękujemy i za możliwość obejrzenia Twojego ogrodu


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies