Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Waclaw 23:09, 23 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zapytałem w Wojsławicach kiedy najlepiej przyjechać aby zobaczyć rododendrony.
Oto odpowiedź:

Dzień dobry,
Pogoda obecna nie sprzyja tradycyjnemu prognozowaniu.
Prawdopodobnie będzie to około 20 maja - dawniej pełnia kwitnienia przypadała na dzień matki. .
Zapraszamy.

z poważaniem
Hanna Grzeszczak- Nowak
z-ca Dyrektora ds. Ogólnych
w Arboretum Wojsławice


Czy zbierzemy paczkę do Wojsławic ?
Kto chętny?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 07:39, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Iwonko u Ciebie tak bujnie.Jak widzę takie ogrody to trochę mi brak u mnie tej obfitości i wielkości rošlin.Niestety w małej przestrzeni muszę wszystko trzymać w ryzach.


Małgoś i takie trzymanie w ryzach tylko roślinom i waszemu ogródkowi wychodzi na dobre Po latach widzę, że rośliny lubią cięcie i odwdzięczają się bujnością.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:45, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Monia81 napisał(a)
Iwonko dobrze dziewczyny piszą, bujnie u Ciebie i pięknie ile w obwodzie korona Pissardii ma u Ciebie, zastanawiam się nad nią, tyle, że nie chciałabym, żeby była zbytnio szeroka bo za dużo miejsca nie mam tam gdzie bym ją chciała, a nie wiem, czy będzie mi się chciało ją ciachać, ach te nasze dylematy... buziaczki Iwonko, ja mam nadzieję, że niedługo się spotkamy i tą bujność na żywo zobaczę


Myślę właśnie nad datą na spotkanie U mnie w tym roku trudny maj, Dawid ma maturę a ja w związku z tym trochę obowiązków a i stres większy niż sama bym zdawała Ale maj u mnie w ogrodzie to najpiękniejszy miesiąc, potem ogród przysycha i daje popis dopiero jesienią. Tak więc na pewno będzie to maj
Pissardi ma ok 3,5-4 m średnicy, trochę ją teraz jednak przytnę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:48, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Waclaw napisał(a)
zapytałem w Wojsławicach kiedy najlepiej przyjechać aby zobaczyć rododendrony.
Oto odpowiedź:

Dzień dobry,
Pogoda obecna nie sprzyja tradycyjnemu prognozowaniu.
Prawdopodobnie będzie to około 20 maja - dawniej pełnia kwitnienia przypadała na dzień matki. .
Zapraszamy.

z poważaniem
Hanna Grzeszczak- Nowak
z-ca Dyrektora ds. Ogólnych
w Arboretum Wojsławice


Czy zbierzemy paczkę do Wojsławic ?
Kto chętny?


Ja z chęcią pojadę tylko mam problem z tym właśnie weekendem. Wkrótce będę widziała, czy będę miała zajętą sobotę czy niedzielę, niemniej wolałabym inny termin bo trudno mi będzie dzień po dniu zrobić dwie długie podróże
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:41, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
W końcu wzięłam się za pracę, którą w głowie miałam zapisaną od dobrych kilku lat Ta skarpa była obsadzona pierwszymi roślinami 19 lat temu, była oczywiście folia i dużo kamieni. Plan jest taki, że wyciągam folię, zmniejszam ilość kamieni i likwiduję obwódkę żwirkową. Dobrze, że chłopcy mają wolne od szkoły i chcą popracować nad masą mięśniową Kamienie wyglądają niewinnie, ale uwierzcie mi wyciąganie ich po tylu latach to nie lada wyczyn. Ponadto robienie tego zaraz po świątecznym biesiadowaniu też sprawia nieco trudności No ale jak mus to mus a dziś ciąg dalszy


Żwirek przewozimy na stronę północną, gdzie usunęłam trawę pomiędzy żywopłotem a skarpą. Tym samym zlikwidowałam wszystkie obwódki żwirkowe, które kilka lat temu zrobiłam. Wtedy wydawało mi się to fantastycznym pomysłem na kanciki, po latach stwierdzam, że był to totalny niewypał i mnóstwo niepotrzebnej pracy. No ale finał coraz bliżej i tego się trzymajmy
Przy okazji możecie zobaczyć lekką modernizację na skarpie. Posprzątanie tego terenu zajęło mi z tydzień. Była tam tona liści i igieł. Podcięłam też dwa iglaki bo przejście było coraz trudniejsze. Docelowo te dwa iglaki są do usunięcia, ale najpierw muszę dosadzić pod nimi 3 tuje aby razem z pozostałymi stworzyły zasłonę przy tarasie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 09:49, 24 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)


Ja z chęcią pojadę tylko mam problem z tym właśnie weekendem. Wkrótce będę widziała, czy będę miała zajętą sobotę czy niedzielę, niemniej wolałabym inny termin bo trudno mi będzie dzień po dniu zrobić dwie długie podróże


Wątek w spotkaniach założony. Coś ustalimy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 21:31, 27 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Magnolie, które pokazałam Wam na poprzedniej stronie powoli kończą swój spektakl, jedynie w dolnych partiach jest jeszcze troszkę kwiatów. Uwielbiam te olbrzymy


Szaleją teraz tawuły, które delikatnie powiewają na wietrze Za jakieś dwa tygodnie będą z nich piękne, zielone kule. Żałuję, że nie posadziłam ich więcej na tej skarpie, są takie fajne


Mam jeszcze mnóstwo tawułek japońskich. Szczególnie podobają mi się te żółte, które wiosną mają piękny limonkowy kolor Podobnie jak berberysy z których wyszedł całkiem fajny szpaler na północnej skarpie. Szafirki mam w tym miejscu jakieś 10 lat, co rok grzecznie wychodzą, ale nie jest ich więcej. Pora na zmiany, wsadzę zamiast nich dwa limonkowe ciemierniki z Jasionki. To miejsce widzę z okna w kuchni, będą w lutym cieszyły oko
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:30, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Pada, pada deszczyk Wreszcie pada!!! Budził nas w nocy, teraz też kropi, jest cudownie... Deszczowej niedzieli Wam życzę Czasami deszcz bywa zbawieniem...

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 09:32, 28 kwi 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ależ pięknie u Ciebie!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 09:40, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Waclaw napisał(a)
Ależ pięknie u Ciebie!

Mam Wacław trochę dorodnych roslin w ogrodzie, ale projektant ze mnie marny i rosną często w przypadkowych, nieraz mało fotogenicznych zakątkach
Ten klon akurat mi się udał
Nad Wojsławicami dumam, w sobotę mam intensywny wyjazd, więc jak sił starczy to pojadę w niedzielę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies