Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 09:45, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Magnoliowy raport ze Wzgórza chaosu
Aleksandina mocno zmrożona w górnych partiach. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęć przed przymrozkiem. W tym roku czeka ją mocne cięcie, ponieważ w zeszłym tego nie zrobiłam i widzę, że słabiej kwitnie. Traci też swój kulisty kształt a chcę by była gęsta na dole i zasłaniała nieco ulicę.


Magnolia gwiaździsta zawsze kwitła wcześniej niż Aleksandrina, a w tym roku odwrotnie. Kwiatów ma bardzo mało a i przyrost minimalny. Trzeba popracować nad poprawą gleby. Nie wiem co to za porosty wyrosły na jej gałązkach? Pożyteczne czy nie?


I moja ostatnia, 4-letnia Susan przesadzona dwa lata temu w to miejsce co gwiaździsta zupełnie przestała rosnąć. Myślę, że nie jest to wina stanowiska a gleby, która w tym miejscu jest tragiczna. Czeka mnie przewożenie kompostu, może sytuacja się poprawi Na razie cieszę się kilkoma pąkami I pięknym klonem któremu z kolei wszystko pasuje i rośnie jak szalony
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:13, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Brzoza płacząca Youngii w tym roku ma wyjątkowy ładny pokrój. A wchodząc pod jej parasol można schować się przed deszczem Tylko gdzie ten deszcz? Hosty, które rosną pod jej koroną mają dopiero jakiś centymetr wysokości... stad to puste klepisko pod spodem.

Z tego miejsca najlepiej widać jaką nierówność ma nasza działka. To dobrych kilka metrów, które trzeba było zrównoważyć umiejętnie posadzonymi roślinami. Niektóre nasadzenia przypadkiem się udały Pozostałe niestety mocno nietrafione


W samym rogu działki, za brzozą rośnie wiśnia japońska, piłkowana Amanogawa. Co roku pięknie kwitnie a jej urok mogą podziwiać głównie sąsiedzi i przechodnie. Ja widzę tylko jej czubek, który w dodatku mocno przycięłam Taki zdolny ogrodnik ze mnie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 10:32, 23 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Iwonko masz piękny ogród, ale, że masz go ciągle na widoku i pracując w nim to Ci się opatrzył po prostu, orzez co też niektóre nasadzenia Ciebie drażnią, a my się zachwycamy każdy tak ma w swoim ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 10:38, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Śliwa wiśniowa Pissardii co roku była cięta w kulę. Jednak od dwóch lat nie przycinałam jej i z jednej strony pasuje mi taka większa ponieważ zasłania słupy z kablami, z drugiej jednak brakuje mi perfekcyjnego kształtu Będę dumać czy ciąć czy nie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:40, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko masz piękny ogród, ale, że masz go ciągle na widoku i pracując w nim to Ci się opatrzył po prostu, orzez co też niektóre nasadzenia Ciebie drażnią, a my się zachwycamy każdy tak ma w swoim ogrodzie


Święta prawda Sylwia Nie ma to jak niezawodni pocieszyciele z forum Przechodnie też się gapią więc może nie jest tak źle
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
AngelikaX 10:43, 23 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Śliczna wiosna u Ciebie Macham słonecznie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Iwonka 11:34, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
AngelikaX napisał(a)
Śliczna wiosna u Ciebie Macham słonecznie

Dziękuję Angela, zmobilizowałam się w końcu w te Święta i trochę zdjęć zrobiłam Do twojego ogródka zerkam aż za często, jest dla mnie niestającym źródłem inspiracji Buziaki ślę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:38, 23 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Grujecznik japoński pendula wkrótce będzie miał hakonowy dywanik Te wszystkie patyczki wokół niego to Ben Kaze, jestem ciekawa co z tego wyniknie a raczej wyrośnie Kory na razie nie dosypuję, bo gdyby dywanik nie sprawdził się to będzie łatwiej o reorganizację
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
malgorzata_s... 11:51, 23 kwi 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Iwonko u Ciebie tak bujnie.Jak widzę takie ogrody to trochę mi brak u mnie tej obfitości i wielkości rošlin.Niestety w małej przestrzeni muszę wszystko trzymać w ryzach.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Monia81 20:19, 23 kwi 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Iwonko dobrze dziewczyny piszą, bujnie u Ciebie i pięknie ile w obwodzie korona Pissardii ma u Ciebie, zastanawiam się nad nią, tyle, że nie chciałabym, żeby była zbytnio szeroka bo za dużo miejsca nie mam tam gdzie bym ją chciała, a nie wiem, czy będzie mi się chciało ją ciachać, ach te nasze dylematy... buziaczki Iwonko, ja mam nadzieję, że niedługo się spotkamy i tą bujność na żywo zobaczę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies