Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Gosialuk 18:36, 15 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Kasiu czytam, że masz już wizję jak ma wyglądać twój kawałek świata. Ciekawa jestem co ostatecznie wpłynęło na ten kierunek nasadzeń. Podzielisz się przemyśleniami?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasiab 11:13, 16 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej Gosiu co wpłynęło? Raczej kto Przede wszystkim rozmowy z
Naszą Ewą- Andą
Od początku swojej ogrodowej drogi czyli od 2016r.Zapędziłam się w kozi róg i zamiast sie otworzyć chciałam kopiować piękne Ogrodowiskowe ogrody... Wiesz najlepie każdą rabate z każdego z obserwowanych przeze mnie wątków... Za każdym razem gdy odwiedzałam nowy wątek pragnęłam czegoś z kolejnego ogrodu... Próbowałam to rozpisać i rozrysowac... Co mi z tego wyszło? Misz masz w ktorym każda rabata byłaby totalnie inna.. Stwierdzilam no to żeby jakoś całość ogarnąć to formalny front i wszystko w rządkach w jednej linii, rosliny niczym żołnierze. Tyl bardzo proszę wcisne wszystko na 7 arach łącznie przeciez z sadem, łąką kwietna, co najmniej 1 arowym warzywnikiem i winniczka chociaz na 15 krzewów no i trawnik placyk na ognisko, hamak, miejsce dla dzieci na basen i część gospodarczą... Tak to sobie poukladalam. Nawet probowalam wcisnąć rabate angielską Szcześliwie los spłatał nam kilka konkretnych psikusow i ogród poszedł w odstawkę totalnie. Jedyne co robiłam to ulepszalam całą glebę. Poplon obornik znowu poplon i wyrywanie na bieżąco chwastów bo dookola niezagospodarowane działki.
Dało mi to odetchnąć i nabrać dystansu. Odstawilam na chwilę ulubione wątki i obserwowałam moje otoczenie.
Zaczęłam bardzo dużo pisać z Ewą. Zapytalam o jej spojrzenie na mój przedogródek i co ona tam widzi. Uważam ze jest bardzo kompetentna i kreatywna, lubię czytać co pisze u innych i jej propozycje zawsze sie mi podobają. Spogląda na ogrody innych zupelnie inaczej tak hmmm nieszablonowo? Poznaję również wiele roślin ktorych nigdy w zyciu nie widziałam na oczy. I u mnie spojrzala na mój przedogrodek w taki sposob w jaki ja nie umiałam. I od tego ruszylam z miejsca. To zdecydowanie był ten moment. Czyli w zeszłym roku w sierpniu.
Zdecydowanie zmienny i dynamiczny ogród to coś dla mnie. Z pewnością nie może być wymagający. W oparciu o propozycje Ewy powstala koncepcja zejscia z tarasu w innym miejscu, zaraz obok placyk z basenem docelowo zabudowany będzie tarasam na leżaki i dodatkowo by niebieski kolor nie walił po oczach.

Zobaczymy jak pojdzie z realizacją. Nie nakręcam sie. W kwietniu trawnik w konkretnym kształcie i wysianie poplonu na rabatach przyszlych. Mam kiepską.glebę także trzeba działać nie mam wybranych konkretnych roślin bo to daleka droga. Jest kilka które bardzo chcialabym mieć
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 11:37, 16 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kasiu dokładnie tak samo było u mnie myślę,że obecnie mój ogród dostosowałam do gleby i już nie podniecają mnie zestawienia oraz projekty u innych,bo wiem że u mnie zupełnie się nie sprawdzą!
Jestem pod wrażeniem tego co napisałaś,bo myślę podobnie i czekam z niecierpliwością na Twoje relacje z realizacji krok po kroku pozdrawiam
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 11:45, 16 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Sylwia nie pisz nic o czekaniu bo to spora presja mam nadzieję ze będę pamiętała o dokumentowaniu calego procesu powstawania i o systematycznym wrzucaniu zdjęć
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 14:21, 16 lut 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No i super, że znalazłaś swoją drogę

Bedzie pięknie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 14:24, 16 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dziękuję Magdo czekam na postępy u Ciebie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Mariposa 18:32, 16 lut 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Działasz bardzo roztropnie, fajnie, że wyklarowała Ci się koncepcja ogrodu.
Będę zaglądać i śledzić postępy
____________________
Ela Motylogród
kasiab 19:21, 16 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dziękuję Elu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Roocika 21:37, 16 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja też podglądam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasiab 21:58, 16 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Miło mi Asiu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies