Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

makadamia 19:38, 15 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bardzo dobrze wychowany mężczyzna! Będę go stawiać za wzór tam, gdzie forumki narzekają na swoich eMów. Tylko zdradź jeszcze metody wychowania, żeby i inne mogły skorzystać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 19:57, 15 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Bardzo dobrze wychowany dlatego obchodzę dzień teściowej muszę zapytać teściowej jak to zrobiła mój mąż chce tylko trawę po której można stąpać na boso ot jego wymagania
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 20:32, 15 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wstępna propozycja chociaż części.

Pomiedzy trawy jeszcze nie wiem jakie konkretnie ale tak myślę by od roślin zadarniających w stronę podjazdu były co raz wyższe i wmieszane np w miskanta ML jeżówki.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwia_slomc... 20:38, 15 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Jeśli dobrze widze i miedzy płyty chcesz karmnik ościsty to odradzam Nasiewaja się w niego chwasty i ciężko utrzymać to w porządku, chyba lepszym wyjściem jest zwykły trawnik jednak. Ewentyalnie gdzieś przy brzegach można by dla urozmaicenia dosadzić trawę niedźwiedzie futro znasz taką?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiab 21:05, 15 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Nie znam... Ale już zobaczyłam że ladna podałam jako przykład karmnik nie wiedziałam że tak z chwastami ma... Chciałam żeby było takie ładne przejście z tych płyt
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 00:29, 16 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Niedźwiedzie futro odradzam. Z autopsji wiem, że po dwóch sezonach kepa od środka zamiera i wyglada to nie najlepiej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lulilaj 07:08, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Witaj Kasiu widzę że plan się tworzy podglądam
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 08:28, 16 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, nie chcesz tego derenia w rogu? Popatrz u Pszczelarni i Gruszki, jaką dobrą robotę robią w zimie
Te kulki-poduchy to z czego chcesz mieć? Bo widzę że narysowałaś więcej niż ja ale mniejszych. Z planu wychodzi mi, że będą miały po 50-60 cm średnicy i wydaje mi się że to trochę za mało.

Hortensje widzę że dałaś z tyłu - planujesz tam dać którąś z większych odmian? Bo jeśli ma być ta polecana przez Toszkę, to ona chyba mała jest (jak na hortensję oczywiście) i lepiej by chyba wyglądała bliżej chodnika?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 08:33, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Toszka napisał(a)
Niedźwiedzie futro odradzam. Z autopsji wiem, że po dwóch sezonach kepa od środka zamiera i wyglada to nie najlepiej.

Mam to samo doświadczenie...ładne tylko na początku..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
makadamia 08:36, 16 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaa - chodnik!

Przewidujecie korzystać z furtki jedynie okazjonalnie? Bo tylko w takiej sytuacji dopuszczam opcję "luźno rozrzucone płyty i zadarniacze między nimi". Chociażby odśnieżanie takich płyt jest trudniejsze niż położonych jedna przy drugiej. przemyśl to dobrze

W każdym razie karmnik odradzam - posadziłam go dokładnie tak jak Ty planujesz i się nie sprawdził. Dąbrówka rozłogowa też, choć z zupełnie przeciwnego powodu. Na słońcu najlepiej mi się na razie sprawdza ukwap i niskie rozchodniki, a w cieniu będę testować barwinka variegata.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies