Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Ma_ciejka 13:36, 17 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
kasiab napisał(a)
Tak jak napisała Madzia kulka bardziej ścięta z góry
Dziękuję za objaśnienia, Dziewczyny nie to żebym miała zamiar w najbliższym czasie coś ciachać, ale znów mądrzejsza jestem.

Kasia napisał(a)
Beatka leć do Magdy bo ona operuje konkretnymi nazwami podczas planowania akurat teraz
Okupuję ogród Dorki chwilowo ale wątek Magdy zapisuję do poczytania rzecz jasna
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
makadamia 13:46, 17 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dobra, zmiana koncepcji.
Tamta mi się podobała, ale widać, że z właścicielką chemia nieteges, więc próbujemy czegoś innego

dwa drzewka przy ławeczce i jedno naprzeciwko to mogłyby być jabłonki adirondack/van esseltine lub jarząb flanrock - są mniejsze i bardziej ażurowe niż graby, dadzą mniej cienia
z prawej stronie, wzdłuż ogrodzenia zostają graby w ilości takiej, jaka pasuje Kasi - dwa lub cztery (naprzeciwko okna zostaje ten kwadracik z lizakiem z trzmieliny, tylko go już nie rysowałam)
Od frontu zostaje koncepcja "zasłonięte-odsłonięte", tylko żywopłoty ciut inaczej poprowadzone i więcej dereni.
Pod żywopłotem od strony podjazdu ławeczka w cieniu drzew, a przed nią rzędy różnorodnych roślin - hortensje, rozplenice, podsadzone bylinami do wyboru: tiarelle, bodziszki, carexy, hakonechloa (te żółte maziaje pod domem) - wedle życzenia.

Inspirowane trochę frontem Madżenki a trochę przedogródkiem Wioli.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 14:08, 17 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21190
Fajny projekcik
Tak jak lubię pod linijkę i te żywopłociki
Ciekawe co właścicielka na to ?

Żywopłot z choiny 1,50 wys.? A derenie bedzie widać ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
makadamia 14:12, 17 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajny projekcik
Tak jak lubię pod linijkę i te żywopłociki
Ciekawe co właścicielka na to ?

Żywopłot z choiny 1,50 wys.? A derenie bedzie widać ?


Będzie widać

No właśnie - te żywopłociki...
Kasia będzie musiała zainwestować w nożyce szpalerowe i odkurzacz ogrodowy, bo nie ogarnie tego cięcia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 14:17, 17 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21190
makadamia napisał(a)


Będzie widać

No właśnie - te żywopłociki...
Kasia będzie musiała zainwestować w nożyce szpalerowe i odkurzacz ogrodowy, bo nie ogarnie tego cięcia

Ciekawe co na to cięcie Kasia powie ja też planuję coraz wiecej tych obwódek ale ciąć lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
polinka 14:24, 17 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
A ja się zastanawiam nad tymi drzewami...Skoro to ma być przedogródek urządzony w stylu nowoczesnym to nie lepiej zamiast tych jabłonek/jarząbów posadzić graby tak jak z boku jest zaplanowane?
I jeszcze te żywopłoty nie dają mi spokoju Po lewej stronie żywopłot z choiny jest zaplanowany tylko do połowy? A z prawej strony nie będzie to dziwnie wyglądać, że żywopłot jest w połowie rabaty a z przodu derenie?

Przepraszam Asiu mój głos...wiem, że się na pewno napracowałaś a tu jakeś ale...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
makadamia 14:45, 17 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No przecież właśnie o to chodzi, żeby zgłaszać swoje ale

Generalnie Kasia nie za bardzo chciała taki typowy żywopłot, odcinający dom od ulicy. Ale że ma wietrznie, to żywopłoty jakieś są potrzebne. No więc wymyśliłam taką koncepcję, żeby te żywopłoty nie do końca wszystko zasłaniały, żeby nie były takie oczywiste. Celowo są poprzestawiane, żeby od ulicy też coś ciekawego się działo.
Przyznaję, że w poprzedniej wersji wyglądało to trochę zgrabniej, subtelniej. Tutaj obawiam się, że szpaler dereni będzie wyglądał dosyć ciężkawo. nawet gdyby to miały być Ivory Halo.
No ale skoro koncepcja jest na linie proste, to nie mam na razie innego pomysłu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 15:23, 17 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1559
Koncepcja świetna choiny akurat wchodzą na szambo które jest przykryte 50-60cm ziemi więc nie dadzą rady. Hortensje you and me muszą iść pod dom bo tam jest cień a bukietowe chyba nie dadzą rady?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 09:43, 18 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Podoba Ci się? To dobrze, bo widziałam, że odzewu nie ma, czyli się nie podoba (może przekombinowana?) i już narysowałam kolejną koncepcję

Odnośnie hortensji to nie wiem. Dałam bukietowe ze względu na śnieg. I tak trzeba je wczesną wiosną przyciąć niemal do ziemi, więc nawet jeśli się zimą połamią, to straty nie będzie.
Ale nie wiem jak z ich światłolubnością.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:44, 18 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A gdzie to szambo, bo nie pamiętam?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies