Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

basia3 07:29, 08 paź 2018


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Waldek dzięki
____________________
JEST DOBRZE :D
mikina34 08:11, 08 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
A tak po ludzku, to jak ma wyglądać to opylanie mączka bazaltową? Bo u mnie też jeszcze nie ma, ale tez szykuje się na przyszły sezon na walkę.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gardenarium 08:38, 08 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gęste sitko jak do cukru pudru i opylasz jak ciasto pudrem. Taki mam pomysł choć nie opylałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 08:48, 08 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Slyszalam o tej metodzie, ale tak po prawdzie, jesli spryskiwaczem plyny nie daja rady sie przebic przez platanine tych nitek, ktorymi oplataja sie cmy, to maczka tym bardziej. Ona nie wejdzie do srodka.

Nie wiem tez, jak to sie ma do pH gleby, jesli minimum 3 razy w sezonie maczka bedzie sie przedostawac do gleby.
Takie moje przemyslenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Lodzia 11:00, 08 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Oprócz mączki bazaltowej jest też mączka granitowa, którą stosujemy przy zbyt zasadowym podłożu.
Toszka 14:49, 08 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To opylenie mączką raczej bym traktowała interwencyjnie w oczekiwaniu na Lepinox. Nie da się zdrowo roślin trzymać w stałym opyleniu, ani opylać praktycznie co kilka dni (mając na uwadze deszcze i wiatry), bo wylęgi nie są jednoterminowe. Dodatkowo maleńkie gąsienice, w fazie czarnej główki zamykają się w najmłodszych przyrostach - sklejają dwa listki w złożone łyżeczki.
Lepinox doskonale ujawnia sposób składania jaj i miejsca wylęgów oraz żerowania maleńkich gąsienic. Tych "papierowych" śladów na liściach nie sposób pomylić z grzybem lub czymś innym.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
waldek727 20:26, 08 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mikina34 napisał(a)
A tak po ludzku, to jak ma wyglądać to opylanie mączka bazaltową? Bo u mnie też jeszcze nie ma, ale tez szykuje się na przyszły sezon na walkę.

Woreczek płucienny lub przewiązana w dwóch miejscach pończocha. Mączki bazaltowej do opylenia krzewu nie potrzeba dużo. Szklanka wystarczy do opylenia całego krzewu wys 1m. Pamiętajmy o maseczce na twarz i rękawicach ochronnych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
brydziasia 09:49, 11 paź 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Zdaje się, że doleciały do Torunia☹️
Tess 20:15, 11 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ale co, teraz żerują???
Miałam nadzieję, że w tym roku już nic złego się dziać nie może.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Toszka 22:33, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Własnie jedną latającą ubiłam...tylko ciepło poczuły
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies